Život plný smíchu a bolesti pro Tomasula z WGN

Sportovní moderátor a reportér Pat Tomasulo z WGN předvádí své sako pro „Man of the People“, svůj týdenní noční pořad. Tomasulo, který je také stand-up komikem, bude 6. dubna moderovat komediální benefiční akci „Laugh Your Face Off“ ve prospěch nadace The Facial Pain Research Foundation. (Foto WGN)

Vtipálek Pat Tomasulo se denně potýká se situací, která není k smíchu.

Jeho manželka Amy trpí neuralgií trojklanného nervu, což je nervové onemocnění, které lékaři řadí mezi nejhorší bolesti známé lidstvu. Vystřelující bolesti mohou oběti srazit na kolena. Vzácná nervová porucha může trvat celý život a neexistuje na ni žádný lék.

Tomasulo řekl, že se nikdy nedotkl tváře své ženy a výlety musí plánovat podle síly a směru větru.

„Lhal bych, kdybych řekl, že mě to nefrustruje,“ řekl sportovní moderátor a reportér ranních zpráv WGN o dopadu poruchy na jejich život.

Tomasulo řekl, že tráví hodně času v interiéru, protože i pouhý chladný vánek přes obličej může u jeho ženy vyvolat bolest při střelbě.

„Je to pro nás normální,“ řekl Tomasulo, který je také moderátorem týdenního nočního pořadu „Man of the People“ na stanici WGN, o životním stylu manželů. „Nikdy jsem s ní nešel na pláž, ale je to pro nás normální. Nikdy jsme nepoznali nic jiného.“

Tomasulo, který je také stand-up komikem, bude 6. dubna v chicagském Park West headlinerem pátého ročníku komediální benefiční akce „Laugh Your Face Off“ ve prospěch nadace The Facial Pain Research Foundation.

Pat Tomasulo v zimě používá plamenomet, aby v rámci své show „Man of the People“ na stanici WGN odklízel lidem chodníky a příjezdové cesty. (Foto na Facebooku)

Akce za první čtyři roky své existence vynesla nadaci více než 1,2 milionu dolarů.

Sobotní akce je vyprodaná, ale tichá aukce nadace je online a může se jí zúčastnit každý. Více než 80 položek od sportovních zážitků a zábavy až po fotografování domácích mazlíčků, oblečení a čas strávený nahráváním v Nashvillu s šestinásobným držitelem Grammy, hudebním producentem a skladatelem Brentem Maherem, si můžete prohlédnout a přihazovat na https://one.bidpal.net/lyfo2019/browse/all. Aukce bude ukončena v sobotu kolem 20:00.

Dary nadaci je možné posílat také na adresu https://one.bidpal.net/lyfo2019/browse/donation.

Ačkoli Tomasulo miluje svou práci pro WGN Morning News a vystupování ve stand-up comedy, ochotně přiznává, že jeho vášní je pořad „Man of the People“, který nyní běží druhou sezónu. Pořad přináší sarkastický pohled na zprávy týdne a Tomasulo v něm navštěvuje místa ve městě i na předměstí, například Harlem Irving Plaza, Chicago Ridge Mall, Highwood Bocce Club a Madison Street Barbers na chicagském West Side. Dálkové natáčení ukazuje Tomasula jako člověka z lidu.

Pořad se natáčí v pátek odpoledne a vysílá se v sobotu ve 22:00 (s reprízou v neděli ve 23:00) na stanici WGN.

„Letošní sezóna byla silná,“ řekl Tomasulo. „Myslím, že seriál je stále lepší a lepší. Vždycky můžete být lepší. Vždycky chcete věci zlepšovat.“

Když mu někdo řekne, že je „chudák John Oliver“ (oceňovaný moderátor komediální zpravodajské show na HBO), Tomasulo se zasměje.

„Oba děláme zpravodajské pořady, ale žádné jiné podobnosti nejsou. Žádné,“ směje se. „Náš pořad jsme dali dohromady se třemi lidmi na plný úvazek a dvěma na částečný a loni jsme natočili 38 dílů. John Oliver natočil 30 dílů se 70 zaměstnanci.“

Tomasulo se dostal do televize v roce 2001 jako sportovní hlasatel v Rhinelanderu ve Wis.

Tři roky strávil v Rhinelanderu a rok a půl v Buffalu, než v roce 2005 získal místo u WGN.

Když viděl, jak se sportovci z ESPN Craig Kilborn stal prvním moderátorem pořadu „The Daily Show“ na Comedy Central a Keith Olbermann dostal vlastní pořad na MSNBC, viděl Tomasulo cestu, jak se dostat mimo svět sportu.

Pravidelně vnášel komediální prvky do svého sportovního zpravodajství, ale před deseti lety se Tomasulo začal věnovat stand-up komedii.

Obyvatel chicagské čtvrti Roscoe Village řekl, že se ocitl v „situaci vyhoření“, když dělal stand-up show dlouho do noci a pak byl v půl páté ráno ve studiu WGN.

Vzhledem ke svým televizním povinnostem Tomasulo uvedl, že omezuje množství nočních stand-upů, které nyní dělá. To však neznamená, že by Tomasulo nyní nepracoval dlouhé dny, protože mu přibyl seriál Muž z lidu. Čtvrtky – den před vysíláním pořadu – mohou Tomasula zdržet ve studiu až do 19:30 nebo 20:00. Pátky jsou obvykle stejně dlouhé, protože se pořad nahrává a pak se časově a obsahově upravuje.

Tomasulo několikrát vystoupil, když se hledala stálá náhrada za Regise Philbina pro pořad „Live! With Regis and Kelly.“

Tomasulo řekl, že si váží celostátního zviditelnění, ale nemyslí si, že je to vhodné místo pro jeho talent a osobnost, a poznamenal, že by raději vykuchal lidi ve zprávách, než aby mluvil s celebritami o jejich psech.

Řekl, že je se svou ženou v Chicagu šťastný a že nemá ambice přenést svůj talent na celostátní úroveň.

„Kdyby mi teď někdo chtěl dát 3 miliony dolarů…“ zasmál se.

.