7 způsobů, jak překonat své limity a uskutečnit své cíle

Jediné, co vám brání v dosažení vašich cílů a snů, jsou vaše limity. Právě když narazíte na své limity, pocítíte odpor a věci, které chcete, se vám budou zdát hůře dosažitelné. Ať už je to strach, pochybnosti, fyzické schopnosti nebo nějaký jiný mentální blok, může představovat obrovskou překážku v dosažení toho, co chcete.

Naneštěstí většina lidí nedokáže pracovat za svými limity a vzdává se. To, jak daleko se dostanete v dosahování svých snů, tedy velmi závisí na tom, jak dobře dokážete tuto překážku překonat. Nepodaří-li se vám překonat své limity, zůstanou vaše sny neuskutečněné. Pracujte na jejich překonání a můžete uskutečnit jakýkoli sen nebo cíl.

Překonávání svých limitů

Před několika lety jsem se rozhodl chodit pravidelně do posilovny. Abych si vybudoval vytoužené svaly, pravidelně jsem zvedal činky, dělal kardio a dobře jedl. Zpočátku jsem dělal velké pokroky, ale nakonec jsem narazil na odpor a mé cvičební cíle byly stále hůře dosažitelné. Dosáhl jsem svého limitu.

Stalo se to, že jsem ve své cvičební rutině zpohodlněl tím, že jsem pokaždé, když jsem šel do posilovny, zvedal stejnou váhu a dělal stejná opakování. Když se na to teď dívám zpětně, rozhodně chápu, proč jsem nedělal žádné pokroky. Teprve poté, co jsem zvýšil váhu a přinutil se k tvrdší práci, jsem byl schopen posunout své vzpěračské cíle na další úroveň.

Myslím si, že tato situace je podobná problémům, které má většina lidí při dosahování svých cílů a snů. Bez ohledu na to, čeho chcete dosáhnout, nakonec narazíte na své limity a uděláte jen malý nebo žádný pokrok. Jen se musíte ujistit, že podnikáte potřebné kroky k tomu, aby se vaše limity nestaly velkým problémem.

Tady je sedm věcí, které můžete udělat, abyste překonali své limity.

1. Překročte své limity. Najděte si někoho, kdo vám pomůže tlačit

Jen ta malá podpora, která vás povzbudí, abyste pokračovali i přes odpor, může znamenat mnoho. Mít někoho na své straně může vyvážit jakékoli negativní myšlení, které můžete mít. Může vám říct, abyste dělali víc, a postrčit vás k tomu, abyste dělali věci mimo svou komfortní zónu.

2. Vezměte si na sebe o něco víc, než si myslíte, že zvládnete

Překonávání svých limitů znamená přijímat stále nové, postupně těžší výzvy. Pokud se pravidelně nevyzýváte k větším a lepším výkonům, pracujete pouze v mezích toho, co již dokážete. To je spolehlivý způsob, jak zůstat přesně tam, kde jste, a neudělat téměř žádný pokrok.

3. Představte si, že dosáhnete další úrovně

Práce na svých snech nebo cílech může vyžadovat velké soustředění. Velmi záleží na tom, kam toto soustředění vložíte. Možná víte, kde jste a kde jste byli, ale víte, kam se potřebujete dostat? Představte si tu další úroveň pro dosažení svých snů a podnikněte kroky, abyste se tam dostali.

4. Podívejte se, jak ostatní dosáhli toho, kam se chcete dostat

Ať už jsou vaše cíle jakékoliv, pravděpodobně existují i jiní, kteří je měli a podařilo se jim jich dosáhnout. Podívejte se na ně a hledejte u nich vodítka, co dělali, aby překonali své hranice na cestě k úspěchu. Zkoumáním cesty, kterou se vydali, pravděpodobně získáte spoustu skvělých informací.

5. Jaké jsou vaše cíle? Inspirujte se k činům

Najděte něco, co vás inspiruje k dosažení vašich cílů. Ať už je to video, citát nebo myšlenka, která vás inspiruje k úspěchu, mělo by to být něco, co vás naplní vášní a chutí něco udělat. Inspirace může být mocným motivačním nástrojem.

6. Nepřestávejte až do vyčerpání

Jsem známý tím, že na sebe tlačím tak moc, až dosáhnu vyčerpání. Při každém cvičení se snažím zvedat s větší zátěží. Na tomto blogu jsem pracoval nekonečné hodiny, abych dosáhl toho, že formátování HTML a design budou přesně takové, jaké je chci mít. Tyto úkoly mě vyčerpávaly, ale byly zcela nezbytné k tomu, abych dosáhl svých cílů.

7. Pracujte na svých slabinách

Kde jsou slabiny, tam jsou i limity. Vzpomeňte si na maratonského běžce. Nebude moci dobře trénovat na maraton, pokud nedokáže najít dobrý běžecký krok nebo má špatnou výživu. To jsou velké slabiny, které jen ztěžují trénink. Bez nápravy budou vaše slabiny omezovat to, jak daleko se můžete dostat.

Překonávání bariér

Chcete-li dosáhnout svých snů nebo cílů, musíte překonat své limity a překročit svou komfortní zónu. Neexistují žádné zkratky. Cokoli, co stojí za to udělat, stojí za to udělat dobře. To je moje osobní motto pro úspěch v životě. Je to můj způsob, jak si připomínat, že se mám neustále posouvat a nespokojit se s průměrem.

Když čelíte svým limitům a cítíte ten odpor, může se zdát, že je těžké ho překonat. Ale jen tím, že na sebe budete trochu víc tlačit, můžete dosáhnout opravdu velkých věcí. A legrační je, že jakmile se vám to podaří, můžete se ohlédnout zpět a divit se, proč jste si vůbec mysleli, že je to tak těžké. Nedovolte, aby vás limity zastavily v tom, abyste něco dokázali.
foto: tableatny