Algol ~ narozeniny 16. až 18. května

Hlavu Medúzy z řecké mytologie představuje nechvalně známá stálice Algol na 26º Býka. Jako součást souhvězdí Persea byl Algol starými lidmi považován za nejhorší hvězdu na nebi, ale je jeho pověst oprávněná? Kdyby byl Algol skutečně tak zlovolný, pak bychom ho často nacházeli u sériových vrahů. Jenže tam ho nenajdeme, i když u některých diktátorů je přítomen. Je však pravda, že Algol má spojitost se smrtí a bolestí.

Lékařský termín algologie znamená nauku o bolesti. „Nebudete moci ignorovat utrpení a hrůzu, ani je odsunout stranou… Umístění Algolu v kartě naléhá na konfrontaci a osvojení si těchto drsných aspektů lidské zkušenosti v tomto životě…..Algol, stejně jako jiné hvězdy, nám svěřuje úkoly, které, pokud je pochopíme a přijmeme, nabízejí velkou odměnu v podobě síly a tvořivosti. Těchto hvězdných výzev se nemusíme bát, ale musíme je pochopit a pozitivně využít.“ Diana Rosenbergová .

Algol se nachází v souhvězdí Persea, kde je tento hrdina zobrazen, jak ubíjí hlavu gorgoně Medúze. Algol je umístěn na čele Medúzy. Rád si ho představuji jako její třetí oko. Starověcí lidé nedůvěřovali Algolovu blikání a nevysvětlitelným osmihodinovým zmizením. Ukázalo se však, že je to dvojhvězda, která se každé tři dny zatmívá. Vskutku záhadné a jen to přispívá k jejímu půvabu. Zdá se, že nebohá hvězda umírá, ale pak se znovu narodí. Smrtící vzhled Medúzy je inspirován vzhledem mrtvoly, kůže vysychá a napíná se přes kosti obličeje, takže oči jsou obrovské, široké a upřené.

Démon alkohol

Arabské slovo pro alkohol znamená „démon“. Alkohol pochází ze slova Algol. Alkohol nás rozkládá a vysušuje, takže doslova zkamení. Proměňuje nás v zombie, ztrácíme hlavu a suverenitu. Pro diktátora je snadné vymýt mozek národu opilců. Alkohol zároveň podporuje zločinnost a dodává nám falešný pocit statečnosti. Morálka se uvolňuje.

„Šachta propasti, z níž stoupá kouř jako z velké pece, páchne alkoholem. Ta žena z Apokalypsy svatého Jana, oděná do purpuru a šarlatu a ozdobená zlatem, drahokamy a perlami, pije alkohol. V rukou drží zlatý pohár plný ohavností a nečistoty svého smilstva. To je ta velká nevěstka, jejíž číslo je 666.“

Algol se pohybuje na tenké hranici mezi životem a smrtí, šílenstvím a moudrostí. Víno tě může učinit vřelým a společenským na večírcích nebo tě proměnit v chlípného ďábla. Může být sérem pravdy, a přesto vás může přimět říkat ty nejšpinavější lži. Když alkohol pronikne naší aurou, může do nás vpustit ty zlé duchy, zmocní se nás, byli jsme napadeni. V řeckém mýtu bylo napadení Poseidonem (Neptunem) přesně to, co se v první řadě stalo Medúze. Neptun je samozřejmě také spojován s alkoholiky a stíráním hranic mezi světy. Bůh moře tedy Medúzu znásilnil, ale ještě děsivější je, že se Pallas Athéna postavila na stranu bohů a odsoudila ji. Tato důležitá část příběhu se často přeskakuje.

Mýtus o Medúze

Medúza začínala jako chrámová panna. Byla krásná, okouzlující a obdivovaná pro své nádherné, dlouhé, lesklé vlasy. Poseidon, přemožený chtíčem, ji v chrámu znásilnil. Pallas Athéně se to nelíbilo, a tak Medúzu proklela za znesvěcení její posvátné půdy. Ze žárlivosti nebo možná jen proto, aby dokázala, že patří mezi chlapce, proměnila Pallas Medúzu v ohavnou gorgonu s hadí hlavou a zkamenělým pohledem, kterým je proslulá. Statečnému Perseovi se podařilo setnout jí hlavu a vrátit její hlavu Pallas Athéně, aby ji použila jako mocný štít v boji, Aegis.

Medúza se po své smrti stala ještě mocnější (viz Diana), spolu se svou sokyní Pallas Athénou se stala neporazitelnou. Možná je v tom poselství, že když se bývalí protivníci spojí, stanou se silnějšími. Algol je rozhodně také hvězdou proměny. Blikající dvojhvězda přechází v cyklech ze světla do tmy, podobně jako Persefona. Je tedy další bohyní zmrtvýchvstání a stejně jako Persefonu ji také znásilnil bůh…

Algol stálá hvězda

Hadi ve vlasech Medúzy ji spojují se souhvězdím Ophiucha (zaklínače hadů), známého také jako medicinman. Napsal jsem, že „Medicína pochází ze stejného kořene jako Medúza, z tohoto kořene pochází i jméno čarodějky Médeie. Krev z Medusiny levé strany byla jedovatá a pravá strana se používala k léčení.“

Takže opět paradox, pokud se věnujete šamanismu, může vás to zabít nebo osvítit. Z Medusiny krve se také zrodil Pegas, v čemž spočívá další příběh o pýše. Hvězda Lilith i souhvězdí Lilith v Ofiuchu mají v rámci stálic nejtemnější pověst. A v obou se vyskytují… hadi. Co je to s hady?“

U Ofixu se had týká propojení sexuality s osvícením, a to zřejmě znepokojuje křesťanství. U Algola jde spíše o to, vzít si tuto moudrost a stát se svým vlastním bohem. Nyní je starostí věda. Nikde není tato Medúzina pýcha patrnější než v lékařské profesi, kde si lékaři hrají na bohy s genetikou.

Klíčová slova Algol

Vytváření monster, Frankenstein, splicing, plastická chirurgie, mutace, genetická manipulace, hra na boha, podivné hlavy, neobvyklé vlasy, abnormální sexuální pud, perverze, pokřivená mysl, přehnané chování, deformace, výtvor, který se stává destruktivním pro svého tvůrce, regenerace, montování, potence versus impotence, pivovarská kapka, zarážející, ohromující, mrazení v zádech, vyrážející dech, vymykající se z hlavy, mysl nad hmotou, ultrakreativní, být svým vlastním bohem, utišovat bolest, starat se o trpící, strašidelný hlas, mluvit za pod psa, vymítat své démony, pracovat se stínem.

Algol vládne hlavám států a stínání hlav, vládne zradě a nahrazování jedné ideologie jinou. Hlava obsahuje mozek, takže jde o moudrost a samozřejmě hadi ve vlasech představují vyšší vědění, dokonce i tykadla také. I výrobek Medúzy, Pegas znamená daleké myšlenky daleko předbíhající svou dobu. Myslím, že Algol je také o informacích, které vám vyrazí dech. Zde se Algol stává děsivým, když se naše inteligence vyvíjí rychleji než naše vědomí.

Algol & Umělci

Algol je významný u těch, kteří pracují v masmédiích. Opět dostáváme spojení s Médeou, medicínou, protijedem, hady. Média jsou komunikace a promlouvají. To není překvapivé, protože Medúza byla známá svými křičícími ústy a vyplazeným jazykem. Ta také vládne hrdlu. Nejpozoruhodnějším příkladem, který jsem našel, je Eric Burden ze skupiny The Animals. Zpěvák skupiny „The House of the Rising Sun“ je velmi uznávaný pro svůj neuvěřitelný bluesový hlas. Nyní s Merkurem (07′) plus Venuší, Jupiterem a Uranem VŠEM v konjunkci s Algolem měl být čirým zlem. Místo toho je to všechno v jeho hlase. Syrový, silný a drsný, ne hezký. Ale jeho podání se vám zaryje přímo do duše.

Tato hvězda často vytváří skvělé umění díky schopnosti umělce neustále se znovu objevovat. Dotyčný si také bude připadat nezničitelný a jako bůh, nesmrtelný. To je přivádí do potíží, protože se mohou opájet vlastní mocí. Proto má tato hvězda pověst hvězdy dramatických nehod. Dalším nebezpečím je samozřejmě ztráta hlavy kvůli alkoholu nebo drogám. Invaze Neptuna dává velkou představivost, ale může také zmást a rozrušit. Dalším rysem, který se zdá být spojen s Algolem, je určitá otevřenost a přímočará slova. Mají tendenci se o lidi otírat a v důsledku toho jsou často démonizováni.

Zdá se, že lidé s Algolem jsou si buď neuvěřitelně jistí sami sebou, nebo opravdu netuší, kdo jsou. Někteří jsou fantastičtí v přejímání nesčetných osobností (viz Peter Sellers) Někdy si mohou připadat poněkud schizofrenní a jako by byli skutečně posedlí mnoha démony. Zmatek s Algolem může být způsoben jeho blikající povahou, zajímalo by mě, zda ti, kteří se narodili v 8 hodin zatmění, jsou ti, kteří touto hvězdou trpí více. Zdá se, že Merkur přináší to nejlepší z Algolu (David Beckham 00′!), tato záludná planeta se dobře přizpůsobuje výkyvu od tmy ke světlu. Ve vzhledu osob s Algolem je vždy něco křiklavého a přehnaného, i když není v aspektu s ascendentem. Prostě vyniknou. Někteří jsou strašidelně krásní (viz Uma Thurman), ale většina z nich je takzvaně „nápadná“. Něco jako být velmi vysoký nebo mít obrovské rty (viz Mick Jagger).

Kapulus

Nemůžu mluvit o Algolu, aniž bych zmínil jeho Nemesis, kterou je stálice Kapulus na 24 stupních Býka. Tato hvězda je v ruce Perseova meče, který zabil Medúzu. Je mimořádně blízko Algolu, takže ti, kdo mají planetu v konjunkci s touto hvězdou, získávají také vliv Algolu. Někdy je těžké rozeznat rozdíl mezi nimi, ale je tu jemný rozdíl. Bernadette Bradyová zjistila, že tato hvězda představuje primitivní, mužskou, sexuální energii. Já jí říkám mužská Lilith. Tito lidé se cítí rozpolcení a hledají sami sebe. Tento neklid je velmi pohání. Chtějí si hrát na hrdiny a považují se za „toho dobrého“. Někteří mají vztah lásky a nenávisti k vlastní síle a mohou se dokonce bát ji použít. Když to však nakonec udělají, NENÍ to nenápadné.

Algol & Kombinace planet

Ascendent Algol

Medúza-Stará

Vztahy budou dramatické a intenzivní; mohou mít sklon k závislosti na sexu. Mají zvláštní druh přitažlivosti, přestože nejsou klasicky krásní ani pohlední. Vzhled může být někdy dokonce šokující nebo znepokojivý, přesto však nějakým způsobem svůdný. Otevřeně hovoří o tabuizovaných tématech, nebojí se být kontroverzní.

Margaret Witlamová (03′); Výřečná manželka australského premiéra, bývalá plavecká šampionka a sociální pracovnice. Obhájkyně ženských práv, potratů a ochrany přírody. Mae Westová (08′); Skandální herečka, scenáristka, která zůstala sexsymbolem i po dosažení středního věku. Proslulá svými sexuálními narážkami. Linda Marshallová (28′); přední podnikatelka v oblasti kosmetiky. Toni Morrisonová (30′); nositelka Nobelovy ceny za literaturu. Wilt Chamberlain; Promiskuitní basketbalista, který tvrdil, že spal s 20 000 ženami. Albert Ayler; avantgardní freejazzový hudebník a podezřelá smrt ; Princezna Louise; umělecká dcera královny Viktorie. Edgar P. Jacobs; autor komiksů a výtvarník. Podzemní (Underworld) témata. Brian Wilson; zpěvák a skladatel skupiny Beachboys, mimořádně talentovaný a inovativní. Duševní choroby a drogová závislost.

Algol Midheaven

Téma si udělá jméno svou mystikou. Je na nich něco velmi nápadného. Nejsou klasicky přitažliví, takže ti, kdo je obdivují, jsou k nim možná přitahováni, protože se také ztotožňují s tím, že jsou ztroskotanci nebo outsidery. I když jsou tito lidé náhodou krásní, mohou si stále připadat oškliví. Často jsou mylně považováni za ješitné, ale ve skutečnosti jsou neuvěřitelně sebevědomí a mohou mít pocit, že na ně lidé neustále zírají. Medúzin pohled se promítá do ostatních.

Dolores Cannon (02′); Hypnotizérka, která zjistila, že mnoho jejích subjektů žije mimo planetu! Guillaume Apollinaire(08′); Vymyslel termín „surrealismus“. Básník, novinář, umělecký kritik. Elena Fordová (11′) dědička bohatství Ford Motors. Obviněna z řízení v opilosti. Marlene Dietrichová (16′) Herečka a zpěvačka zůstala populární díky tomu, že se stále znovu objevovala. Uma Thurman (31′); podle Johna Malkoviche „je víc než jen trochu strašidelná“ . Jako teenagerka se považovala za ošklivou a ve filmu „Percy Jackson & olympionici“ skutečně hrála Medúzu. Frida Khalo; surrealistická malířka v dospívání prodělala obrnu a nehodu autobusu. Její autoportréty byly zvláštní směsí složitých, snových obrazů s explicitním a poměrně krvavým zobrazením jejích zranění. Henry Ford; v rodině viz Elena Fordová. Agatha Christie; Spisovatelka detektivních vražd proslula svým psychologickým napětím. Princ Albert. Extravagantní a prostořeký Donald Trump. Woody Allen; Neurotický nešťastník. William Hopper a Pierre/Marie Curie Davison.

Algol Sun

Tito lidé ničí nebo tvoří, někdy, aby mohli tvořit, musí ničit. Upnou se k nějaké věci s velkým zápalem a vášní. Jejich chtíč je může inspirovat k velkému umění nebo může být někdy tak intenzivní, že může být destruktivní. Může se objevit potřeba být uctíván a považován za velkou osobnost „hlavu“. Toto zbožňování se pro ně může stát jako droga.

Liberace (10′) s Marsem, Zrozený s kuklou, „přilbou na hlavě“. Kosmetická plastická operace mu zanechala strašidelný monstrózní obličej. Hugh Clapperton (17′); objevitel 18. století. Marshall Applewhite (18′); zakladatel sebevražedného kultu „Nebeská brána“ a prorok. Debra Winger (19′); Výřečná herečka. Pierre Curie (31′); fyzik a průkopník radioaktivity. Ajatolláh Chomejní; Extrémista, charismatický náboženský vůdce a politik. Efron/Hudgens Davison; Pár teenagerů ze showbyznysu High School Musical. Margot Fonteynová; primabalerína z Marsu. Don Bachardy; portrétista, v 18 letech se seznámil s životním partnerem, spisovatelem Christopherem Isherwoodem, věkový rozdíl 30 let. Georges Braque; kubistický malíř a „fauvista“ (což znamená „bestie“). David Byrne; zpěvák skupiny „Talking heads“! Brian Eno; experimentální hudebník a výtvarník. Inovátor ambientní hudby. George Lucas; režisér Hvězdných válek. Eric Satie; Barevný, avantgardní skladatel klasické hudby. Silný pijan, zemřel na cirhózu jater. Trent Reznor, zpěvák skupiny Nine Inch Nails.

Algol Moon

Moon zde trpí mnoha traumatickými citovými zážitky. Akutní citlivost. Může být melancholický a náchylný k depresím. Příliš aktivní představivost může způsobovat paranoiu. Dotyčný může být v pokušení sáhnout po drogách nebo alkoholu, aby otupil intenzivní pocity smutku. Bude se vášnivě zajímat o sociální péči a lidská práva. Občas se může cítit zahlcen bolestí v kolektivním vědomí, zejména po šokující události, jako je teroristický útok nebo ekologická katastrofa.

Pier Poalo Pasolini (00′); italský filmový režisér, básník, vizionář, spisovatel, intelektuál. V roce 1940 otevřeně homosexuál. Jeho dílo bylo velmi kontroverzní a kritické vůči konzumerismu. Brutálně zavražděn, když ho mnohokrát přejelo auto. Christine Keelerová (05′); britská showgirl, která svrhla britskou vládu. Darkstarastrology.com koupil (06′). Patricia Highsmithová (17′); autorka psychologických thrillerů. Alkoholička. Vnímána jako tvrdá a krutá nebo jako skvělá zábava se suchým, kousavým s v závislosti na příteli. Bisexuální, nikdy se nevdala. Carrie Fisher (30′); „Princezna Leia“ ve Starwars. Bipolární se závislostí na alkoholu a drogách. Peter Sellers (44′); Depresivní a nejistý za svými rolemi. Nevyzpytatelné chování zhoršovalo užívání alkoholu a drog. Dítě Azaria Chamberlain; ukradl ho dingo v australské buši. Kate McCannová; tříletá dcera se ztratila z hotelového pokoje. Linda Lovelace; Pornohvězda, která později uvedla, že ji k tomu donutil její manžel pasák. Sid Vicious/Nancy Spungen Davison Chart; závislost na Herionu, údajný pakt smrti mezi nimi. Se severním uzlem. Mick Jagger.

Algol Merkur

Hloubavý myslitel se zádumčivým chováním. Komunikuje intenzivním, provokativním stylem. Vpředu přímo ve svém projevu. Vášniví spisovatelé, spřádají složité zápletky a v jejich díle je patrný obsedantní, nutkavý osten. Něco v jejich hlase je jedinečné a mohou být pro to docela známí, ať už mluví, nebo zpívají. Může být sexy a chraplavý, neobvykle vysoký nebo nízký, šeptavý nebo má prostě jen zvláštní přízvuk.

David Beckham (00′); Kouzelné volné kopy. Výrazný smysl pro módu.. Trpí OCD, všechno musí být v rovných liniích nebo ve dvojicích. Eric Burdon (07′); „House Of The Rising Sun“ Hlavní zpěvák s Venuší, Jupiterem a Uranem! Joan Collins (16′); herečka. Zralý sexuální symbol. Proslulá rolemi lidožroutů a femme fatale. Pětkrát vdaná. Johnny Depp (21′); charakterní herec. Dráždivý, androgynní vzhled. Má tendenci hrát ztroskotance a podivíny. Clint Eastwood Režisér a myslící kovboj. Herecké role převážně samotářů a outsiderů. Julian Clary Transvestitní gay komik, proslulý svými dvojsmysly. Salvador Dalí Excentrické chování se odráží v jeho bizarních obrazech. Měl okázalý osobní styl. Jeho řemeslné umění bylo stejně složité a propracované jako jeho osobnost. Dame Nellie Melba operní diva. Jay Leno Americký stand up komik a moderátor talk show. Nepije a nekouří. Dean Martin „King Of Cool“ charismatický, s uvolněným chraplavým hlasem. S Marsem a Jupiterem. Saddám Husajn napsal korán vlastní krví, Brooke Sheildsová Vystavovaná jako dětská modelka od narození. Brooke měla špatnou image, přestože chodila s řadou slavných, vlivných a bohatých mužů. Michael Jackson ji zbožňoval a několikrát ji požádal o ruku.

VENUŠE – princ William. Diana, princezna z Walesu. Debbie Reynoldsová. Sid Vicious s Ceres, zemřel na předávkování heroinem. Liv Tyler (Capulus) – ropná skvrna na Deepwater Horizon (Capulus) – Debbie Harry (Capulus). Král Eduard VIII (Capulus) abdikoval.

MARS – Anita Byrant zpěvačka a odpůrkyně práv homosexuálů. Brian Jones Rolling zfetovaný..zneužívání drog a podezřelá smrt. Salvador Dalí archetypální bláznivý umělec. Vic Reeves (Capulus) – Liberace (Capulus).

Algol ve vaší kartě

Pokud ještě nemáte kartu, získejte ji zdarma zde: HOROSKOP ZDARMA. Chcete-li zjistit přesnou polohu Algola, hvězdy se posouvají zvěrokruhem o jeden stupeň každých 72 let. Všechny pozice hvězd najdete zde: Stálé hvězdy v pořadí podle zeměpisné délky. *Pozice Algolu: