Alice Cooper Net Worth: Životopis, wiki, kariéra a fakta

Alice Cooper
Alice Cooper

Alice Cooper je americká skladatelka, zpěvačka a herečka, jejíž kariéra trvá již více než 50 let. Hudební novináři a kolegové považují Coopera za „kmotra šokujícího rocku“ pro jeho pódiovou show a charakteristický chraplavý hlas, v němž se objevují elektrická křesla, smrtící hadi, gilotiny, falešná krev a souboje s meči.

Krátký životopis

Alice Cooper se narodil 4. února 1948 v Detroitu ve státě Michigan. Vlastním jménem se jmenuje Vincent Damon Furnier a vyrůstal v křesťanské rodině s babičkou a otcem. Jeho babička byla apoštolkou v Církvi Ježíše Krista.

Krátké shrnutí

Celé jméno/skutečné jméno: Vincent Damon Furnier
Věk: 73 let
Datum narození: 4. února 1948
Místo narození: Detroit, Michigan, Spojené státy americké
Národnost: Spojené státy americké
Náboženství: křesťanské
Rodiče: Ještě Moroni Furnier a Ella Mae Furnier
Partner: Sheryl Goddard (m. 1976)
Děti: Calico Cooper, Dash, Sonora Rose
Výška: 5 stop a 10 palců
Hmotnost: 80 kg
Povolání: Zpěvák, herec, skladatel, hudebník
Čistý majetek v roce 2021: 50 milionů dolarů

Věk, výška, váha &Tělesné míry

Alice Cooper je 73 let a měří 5 stop a 10 palců. Má dobrý vzhled a skvělý styl, který se hodí k jeho osobnosti. Jeho váha 80 kg svědčí o tom, že Cooper má dobrou výšku a dokonalou postavu.

Vzdělání, škola/vysoká škola

Pro své vzdělání Alice navštěvoval Washingtonskou základní školu a poté chodil na Nankin Mills Jr. High. Později, když se jeho rodina přestěhovala do Arizony, pak chodil na Cortez High School. Ve středoškolské ročence bylo jeho cílem stát se „Milionovým prodejcem desek.“

Rodiče, sourozenci, národnost, etnikum, náboženství & Politické názory

Alice Cooper je Američan a syn Ethera Moroniho Furniera a Elly Mae Furnierové. Má jednu sestru jménem Nicole Crandall.

Ženatý, vztah, randění, románek, přítelkyně, manželka, děti

Alice Cooper s manželkou Sheryl Goddard
Alice Cooper s manželkou Sheryl Goddard

Pokud se podíváme na osobní život Alice Coopera, pak je ženatý muž. Alice měl v minulosti několik vztahů, než se seznámil se svou ženou. První ženou, se kterou má vztah, je Christine Frka, která však v roce 1972 umírá v důsledku předávkování drogami. Opět se spojil se Cindy Langovou a žijí ve vztahu několik let, ale jejich vztah netrvá věčně.

V roce 1977 se Cooper oženil se Sheryl Goddardovou. V roce 1983 podala Goddardová žádost o rozvod, protože Cooper začal hodně pít alkohol. Cooper by však dokázal svůj vztah zvládnout a s manželkou se usmířit. Oba spolu mají tři děti jménem Calico Cooper, Dash a Sonora Rose.

Statistika vztahu

Manželský stav? (svobodný, ženatý, ve vztahu nebo rozvedený): Ženatý
Kdy se oženil? (datum svatby): 20. března 1976
Má nějaký vztahový poměr? N/A
Je ALICE COOPER gay? N/A
Žena/manžel? (jméno): Sheryl Goddard (m. 1976)
Děti: Calico Cooper, Dash, Sonora Rose

Profesní život a kariéra

Jeho první zájem o hudbu začal už ve škole. Když bylo Cooperovi 16 let, pak zakládá svou první kapelu s názvem ‚The Spider‘. Tato skupina působila do roku 1968 a vydala několik singlů. Později se její název změnil na Alice Cooper Band.

V roce 1969 vydala skupina Alice Cooper Band album ‚Parties for You. Jejich první album s platinovým certifikátem vyšlo v roce 1971 pod názvem ‚Love It to Death‘. Poté vydali spoustu alb s názvy ‚School’s Out,‘ ‚Killer,‘ a ‚Muscle on Love‘ a ‚The Last Spider‘ a mnoho dalších. Své poslední studiové album vydal v roce 2017 pod názvem ‚Paranormal‘.

Odměny & Nominace

Alice Cooper získal spoustu ocenění a získal několik nominací. Během své úspěšné hudební kariéry získal spoustu ocenění, mezi něž patří Kerrang! Awards, Revolver Music Award, Classic Rock Roll of Honour Award a mnoho dalších. Kromě toho měl také dvě nominace na cenu Grammy. V roce 1984 získal nominaci za nejlepší hudební video, dlouhá forma, za skladbu Alice Cooper:

Alice Cooper Net Worth, Income & Salary In 2021

Alice Cooper Net Worth
Alice Cooper Net Worth

K březnu 2021 se celkové čisté jmění Alice Coopera odhaduje na 50 milionů dolarů, které vydělal během 50 let své profesionální kariéry. Je nejen profesionálním hudebníkem, ale také autorem písní, hercem a vystupuje na živých koncertech, které pomáhají zvyšovat jeho celkové čisté jmění.

Pověsti a kontroverze/skandály

Alice Cooper se dostal do kontroverze kvůli svému prohlášení o tempu smrti. Lidé si myslí, že se chystá se svou ženou spáchat sebevraždu, ale později svým fanouškům a veřejnosti vše objasní. Řekl, že jelikož spolu oba žijí celý den, tak pokud se něco stane, tak se k tomu oba musí postavit čelem.

Sociální média: Facebook, Twitter, Instagram atd.

Jeho stránka na Facebooku má asi 4360645 fanoušků a jeho účet na Twitteru sleduje asi 804 tisíc lidí. Na účtu na Instagramu má kolem 1 milionu sledujících, zatímco na YouTube má kolem 304 995 odběratelů.

Alice Cooper je považována za jednu z nejpopulárnějších zpěvaček na celém světě. Za svou kariéru vydala spoustu singlů a alb a získává si srdce svých fanoušků. Alice Cooper se objevil také v několika televizních seriálech. Od roku 1997 také pořádá každoroční golfovou soutěž „Alice Cooper Celebrity AM Golf Tournament“.

.