Alicia Silverstone Životopis

Alicia Silverstone je americká herečka, která je široce uznávaná pro její roli Cher Horowitz v kultovním klasickém filmu „Clueless“. Prvního uznání se Silverstone dočkala již ve svých 16 letech, kdy se objevila ve filmu „The Crush“, za který získala v roce 1994 cenu MTV Movie Award za nejlepší průlomový výkon. Horowitz. Je také známá jako jedna z nejvýraznějších tváří veganství, je autorkou bestselleru „The Kind Diet“.

Čím se proslavila Alicia Silverstone

  • Známá je díky účinkování ve filmech „The Crush“ a „Clueless“.

Kde se Alicia Silverstone narodila?

Alicia Silverstone se narodila 4. října 1976 v San Francisku v Kalifornii ve Spojených státech. Její rodné jméno je Alicia Silverstone. Její národnost je americká. Alicia patří k bělošskému etniku, zatímco jejím znamením zvěrokruhu jsou Váhy.

Rodiče Alicie Silverstoneové

Zdroj: @gettyimages

Alicia Silverstone se narodila v dobře situované britské rodině Montymu Silverstonovi(otec) a Deirdre(matka). Její otec byl anglický realitní agent, zatímco matka byla bývalá letuška společnosti Pan Am.

Vyrůstala v Hillsborough v Kalifornii a začala se zajímat o herectví. Má dva starší sourozence, nevlastní sestru z otcova předchozího manželství Kezi Silverstoneovou a bratra Davida Silverstona.

Silverstoneová se začala věnovat modelingu, když jí bylo šest let, a nakonec se nechala obsadit do televizních reklam, včetně své první „Domino’s Pizza“. Navštěvovala Crocker Middle School a vystudovala San Mateo High School.

Později navštěvovala Old Dominion University, než studium přerušila, aby se mohla věnovat kariéře modelky. Její první zaznamenanou hereckou rolí bylo ztvárnění Jessicy Thomasové v seriálu „The Wonder Years“ v roce 1992 ve věku 12 let.

Významné okamžiky kariéry Alicie Silverstoneové

Silverstoneová debutovala ve filmu hlavní rolí v thrilleru „The Crush“ v roce 1993, kdy jí bylo 15 let. Za tuto roli získala dokonce dvě ocenění na MTV Movie Awards 1994 – Nejlepší průlomový výkon a Nejlepší padouch.

Objevovala se také v hudebních videoklipech včetně „Cryin“, „Amazing“ a „Crazy“.

V roce 1995 se jí dostalo největšího průlomu obsazením role Cherilyn „Cher“ Horowitzové v komediálním filmu „Clueless“. Za tento film získala v roce 1996 na MTV Movie Awards cenu za nejlepší ženský herecký výkon a cenu pro nejžádanější ženu.

Alicia Silverstone Filmy

Zdroj: ČTK, 2014: @batmanevolution.forumotion

Po svém průlomu podepsala mnohamilionovou smlouvu se společností Columbia Pictures. V roce 1997 získala roli Batgirl ve velkorozpočtovém filmu „Batman & Robin“.

Silverstone hrála ve filmech jako „Le Nouveau monde“, „Hideaway“, „The Babysitter“, „True Crime“, „Excess Baggage“.

V roce 1999 si zahrála hlavní ženskou roli v romantické komedii „Výbuch z minulosti“.

Byla obsazena do role Natalie ‚Nat‘ Bevin ve filmu „Globální kacířství“(2002) a dokonce propůjčila svůj hlas ve filmu „Braceface“.

V roce 2002 debutovala na Broadwayi po boku Kathleen Turner a Jasona Biggse v divadelní verzi hry Absolvent.

V roce 2003 byla obsazena do role Kate Fox v televizním seriálu „Miss Match“.

Silverstone pak byla k vidění ve filmech jako „Scooby-Doo 2: Rozpoutaná monstra“, „Obchod s krásou“, „Ticho se stává tebou“ , „Stormbreaker“, „Svíčky na Bay Street“ a „Tropic Thunder“.

Ztvárnila také několik rolí v televizních seriálech včetně ‚Queen B‘, ‚Pink Collar‘, ‚The Singles Table‘ a ‚The Bad Mother’s Handbook‘.

V roce 2012 se Silverstoneová vrátila na Broadway v inscenaci „The Performers“, v rámci udílení filmových cen pro dospělé v Las Vegas.

Hrála také ve filmech „Butter“(2011), „The DRama of Getting By“(2011), „Children’s Hospital“(2011), „Suburgatory“(2012) a „Vamps“(2012).

V roce 2015 si Silverstone zahrála v newyorské inscenaci hry „Of Good Stock“.

V roce 2016 si zahrála ve filmech „Who Gets the Dog?“, „King Cobra“ a „Catfight“.

V roce 2017 si zahrála ve třech filmech, mimo jiné ve snímcích „Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul“, „The Tribes of Palos Verdes“, „The Killing of a Sacred Deer“.

Silverstone se objevila ve filmech včetně „Book Club“(2018), „The Lodge“(2019) a komediálním seriálu „American Woman“.

V dubnu 2020 se objevila v roli Susan v černé komedii „Bad Therapy“.

Začíná se objevovat v seriálu společnosti Netflix „The Baby-Sitter’s Club“.

Alicia Silverstone Manžel

Zdroj:

Koho si Alicia Silverstone vzala za manžela?

Alicia Silverstone byla dříve vdaná za svého dlouholetého přítele Christophera Jareckiho. Jarecki je rockový hudebník, se kterým se Silverstone seznámila v roce 1997 před kinem. Nakonec spolu začali chodit a po více než osmi letech chození se rozhodli vzít.

Jarecki požádal Silverstone o ruku zásnubním prstenem, který patřil jeho babičce. Dne 11. června 2005 se pár vzal při obřadu na pláži u jezera Tahoe.

Žili v ekologickém domě v Los Angeles, ale po 13 letech manželství Silverstoneová požádala o rozvod a v listopadu 2018 se rozešli. Mají spolu syna Beara Blu Jareckiho, který se narodil v květnu 2011. V současné době je svobodná a se synem je šťastná.

Silverstoneová v roce 1996 krátce chodila s komikem Adamem Sandlerem. V roce 1997 se také proslýchalo, že chodí s portorickým hercem, Benicio Del Toro.

Jaký je čistý majetek Alicie Silverstoneové

Třiačtyřicetiletá Alicia Silverstoneová má ze své profesionální herecké kariéry poměrně velké příjmy. V tomto oboru pracuje již více než deset let a díky několika filmovým trhákům se jí snadno podařilo nashromáždit milionové jmění. Její čisté jmění se odhaduje na přibližně 22 milionů dolarů.

Předtím, v devadesátých letech, podepsala smlouvu se společností Columbia-TriStar v tehdejší hodnotě 8-10 milionů dolarů. V současné době vlastní nemovitosti v milionové hodnotě a žije v Los Angeles v ekologickém domě vybaveném solárními panely a organickou zeleninovou zahradou v hodnotě přes 1,2 milionu dolarů.

Kromě toho vlastní také Toyotu Prius.

Jak je Alicia Silverstone vysoká?

Alicia Silverstone je nádherná čtyřicátnice. Má nepochybně dobře udržovanou ohromující štíhlou postavu s mírami 33-24-34 centimetrů. Je vysoká 5 stop a 5 palců (1,65 m), zatímco její tělo váží přibližně 57 kg (126 liber). Má světlou pleť se světle hnědými vlasy a modrýma očima.