All Clad vs Cuisinart – Dvě těžké váhy v třívrstvém nádobí, ale které je lepší?

Dvě nejoblíbenější řady nádobí jsou All Clad a Cuisinart, ale které je lepší? Podíváme se na dvě nejoblíbenější sady nádobí od těchto silných společností a poté vám sdělíme náš názor na to, která je lepší. Dvěma sadami, které budeme porovnávat, budou 12dílná sada trojvrstvého nádobí Cuisinart a sada All-Clad 401488R z nerezové oceli. Naše postřehy jsou však zcela obecné a lze je vztáhnout na kteroukoli z jejich sad z nerezové oceli.

Na úvod si řekněme, že All Clad i Cuisinart jsou americké značky, avšak pouze All Clad vyrábí veškeré své nádobí ve Spojených státech. Mnoho výrobků Cuisinart se vyrábí v Číně. To se odráží v ceně, přičemž sada nádobí Cuisinart je mnohem levnější.

Value for money

Pro čistý poměr ceny a výkonu nemůžete hledat jinde než u Cuisinart, jsou to vynikající sady nádobí a jak jsem řekl, jsou obecně mnohem levnější než All Clad. Výše uvedené 2 sady mají v době psaní tohoto článku cenový rozdíl 400 USD.

Trvanlivost

Sada Cuisinart

Obě zde získávají nejvyšší hodnocení. Sada All Clad je těžší a působí pevnějším dojmem, ale mnoho recenzentů uvádí, že se po několika průjezdech myčkou snadno poškrábe, takže doporučujeme pouze ruční mytí. Musíme však uvést, že oba tyto výrobky jsou hodnoceny jako vhodné do myčky nádobí.

Induction Ready?

Ano! Obě tyto sady jsou kompatibilní s indukční technologií.

Non Stick?

Ne. Obě tyto sady jsou z nerezové oceli a nejsou „nepřilnavé“. Nicméně opravdu potřebujete nepřilnavý povrch? Zní to jako dobrý nápad, ale nerezová ocel je při použití oleje nebo jiného lehkého nátěru v podstatě nepřilnavá. Další věc, kterou je třeba zvážit, je, že nerezovou ocel lze mýt v myčce, takže pokud se na ni něco přilepí, můžete ji dát do myčky a zapomenout na ni. Nepřilnavý povrch se časem také odlepí a nelze jej mýt v myčce. Navíc existuje mnoho zdravotních obav, které má mnoho lidí z nepřilnavých povlaků. Pokud však hodně rádi vaříte vajíčka, pravděpodobně budete chtít další pánev, která je nepřilnavá!“

Ergonomie

Sada All Clad

Jedná se čistě o náš názor, ale mnohem raději jsme měli pocit z výrobků Cuisinart. Lépe se nám držely v rukou, a protože nejsou tak těžké jako All Clad, byl to celkově lepší zážitek. Zvláště rukojeti pánví Cuisinart se nám líbily více.

Nejlepší na vaření?

Pánve All Clad i Cuisinart by se neztratily v žádné profesionální kuchyni a používají se v mnoha restauracích po celé Americe. TAKŽE ta, pro kterou se rozhodnete, vám poskytne vynikající zážitek z vaření a své volby nebudete litovat. Obě mají skvělou schopnost udržet teplo a velmi rovnoměrné vaření, jak byste od prémiového nádobí očekávali. Zde není jasný vítěz.

Závěr

Ačkoli se oba sporáky výborně používají, jsou odolné a naprosto krásné na pohled, nemůžeme si pomoci, ale dáváme přednost sporáku Cuisinart. Poměr cena/výkon se zde vymyká všem tabulkám. Zjistili jsme také, že ergonomie je u přístrojů Cuisinart mnohem lepší, takže se s nimi lépe manipuluje a jsou nepatrně příjemnější. Přestože jsou oba typy nádobí označeny jako vhodné pro mytí v myčce, existuje poměrně dost recenzentů, kteří si stěžují na to, že nádobí All Clad se snadno poškrábe, ačkoli z toho neviníme myčku, je fakt, že nádobí, které se snadno poškrábe, se v myčce dobře neumývá. Pokud tedy opravdu chcete něco, co je kvalitní, ale co můžete po náročném dni vaření strčit do myčky, pak opět Cuisinart mírně předčí All Clad.

Ať už se však rozhodnete pro cokoli, nezůstanete zklamaní. Ne nadarmo se jedná o dvě nejoblíbenější značky.

ALL CLAD NEJNIŽŠÍ CENA & RECENZESCUISINART NEJNIŽŠÍ CENA & RECENZE