Anova Precision Cooker Nano vs. Anova Precision Cooker BT/WIFI

Pokud jde o ponorné cirkulátory sous vide, společnost Anova vytvořila špičkové produkty, které může používat každý. Dvě z jejich dosud nejoblíbenějších možností jsou Anova Precision Cooker Nano a Anova Precision Cooker BT/WIFI. Každá z nich má své vlastní jedinečné vlastnosti, díky nimž jsou vhodnou volbou jak pro začátečníky, tak pro odborníky, kteří chtějí doma připravovat pokrmy metodou sous vide.

Ale který přesný vařič Anova je pro vás ten pravý? Shromáždili jsme několik informací o obou těchto produktech, abyste se mohli správně rozhodnout, ať už se chystáte zakoupit své první zařízení pro sous vide, nebo potřebujete upgrade.

Anova Precision Cooker Nano

Pokud hledáte kompaktnější cirkulátor pro sous vide, rozhodně stojí za to vyzkoušet Anova Precision Cooker Nano. Toto zařízení je tiché a laboratorní a kombinuje přesnost, pohodlí a styl v malém úhledném balení.

Když už mluvíme o přesnosti, Anova Nano dokáže vařit vaše pokrmy s neuvěřitelnou přesností 0,1°, takže každý recept bude připraven přesně tak, jak má, aby měl tu nejlepší chuť a strukturu. To znamená, že můžete získat vše, co chcete a potřebujete od cirkulátoru sous vide nejvyšší kvality, a to v menším přístroji, který přesto poskytne jídla v restaurační kvalitě.

Jak přesně je Anova Precision Cooker Nano malý? Pouhých 12,8″ na výšku a 2,2″ v průměru, což znamená, že ji můžete snadno uložit do zásuvky v kuchyni, abyste ji měli na dosah, ale nepřekážela vám. Navíc váží pouhých 1,6 kg.

Na vařiči Nano však není jen jeho drobná velikost; tento výrobek je také technologicky vyspělý. Můžete jej snadno připojit ke svému chytrému telefonu přes Bluetooth, kliknout na tlačítko a vařit jídlo, zatímco děláte něco jiného, i když jste v jiné místnosti. Pokud se nacházíte v okruhu 30 stop od cirkulárky, můžete ji ovládat ze svého mobilního zařízení, takže se nemusíte bát, že budete během práce na vařiči.

Aplikace Anova Culinary vám umožní nastavit cirkulárku Nano a sledovat její průběh, takže budete mít o všem přehled. A dokonce vám bude poskytovat oznámení, takže budete vědět, kdy je jídlo hotové. K tomu vám tato praktická aplikace poskytuje super užitečné návody a tisíce – ano, tisíce!!! – chutných receptů, které můžete vyzkoušet, když chcete připravit zcela nová jídla, na kterých si vaše rodina pochutná. Dokonce máte možnost vytvářet a ukládat své vlastní sous vide recepty.

Přístroj Nano vám díky barevným LED kontrolkám usnadní přehled o svém stavu. Když LED dioda svítí bíle, znamená to, že je přístroj v nečinnosti. Když pulzuje modrým světlem, přístroj se zahřívá na vámi nastavenou teplotu, a když modré světlo svítí trvale, přístroj Nano této teploty dosáhl. Když kontrolka bliká červeně, došlo k chybě, kterou je třeba řešit.

Koneckonců, přístroj Nano může být chytrou volbou pro každého, kdo s vařením metodou sous vide začíná. Jeho účelem je udělat ze sous vide hračku, protože vše, co musíte udělat, je nastavit vhodnou teplotu a čas, a pak nechat přístroj udělat všechnu těžkou práci, zatímco ji budete sledovat ze svého chytrého telefonu. Jednodušší už to nebude.

Tady jsou některé další pozoruhodné funkce, které jsou součástí zařízení Anova Precision Cooker Nano:

 • Maximální velikost vařiče je 5 galonů
 • 750 W výkonu znamená, že se voda rychle ohřeje
 • Ruční ovládání teploty a času, kromě ovládání pomocí aplikace
 • Minimální hloubka hrnce je 5″
 • Teplotní rozsah je 32-197°F (0-92 °C)
 • Doba vaření je až 99 hodin
 • Čištění pomocí octové lázně nebo lázně s mycím prostředkem na nádobí
 • Aplikace je k dispozici pro zařízení se systémem Android i iOS

Celkem, vařič Anova Precision Cooker Nano je fantastickou volbou pro každého, kdo chce doma připravovat dokonalé recepty metodou sous vide, ať už jste úplný začátečník, nebo jste zkušený kuchař. Připojte jej k jakémukoli hrnci, přidejte vodu a uzavřené přísady, upravte nastavení a začněte vařit stisknutím jediného tlačítka. Proces vaření pak můžete sledovat ze svého chytrého telefonu, zatímco budete odpočívat nebo se věnovat jiným úkolům na seznamu úkolů. Úklid je hračka, a když skončíte, můžete zařízení Nano uložit.

Anova Precision Cooker BT/WIFI

Jedním z nejprodávanějších cirkulačních zařízení Sous Vide na trhu je Anova Precision Cooker BT/WIFI. Zatímco model Nano je vybaven připojením Bluetooth, model BT/WIFI vám kromě připojení Bluetooth nabízí i další výhodu v podobě připojení Wi-Fi. S tímto zařízením, které se velmi snadno nastavuje, budete vařit úžasné sous vide recepty jako profesionálové, i když jste sous vide ještě nikdy nezkoušeli.

Díky možnosti připojení k Wi-Fi můžete vařič Anova Precision Cooker BT/WIFI ovládat odkudkoli pomocí chytrého telefonu, i když jste v práci. Pokud dáváte při přípravě výživných pokrmů v restaurační kvalitě přednost ručnímu přístupu, tato cirkulárka vás nezklame. A díky plynulé regulaci teploty a přesnosti dosáhnete při každém vaření konzistentních výsledků.

Vařič Anova Precision Cooker BT/WIFI je větší než model Nano, má výšku 14,75″ a průměr 2,75″. Také tento přístroj používá zvuky, přičemž různá pípnutí indikují, co se děje, například stav teploty, stav hladiny vody a stav časovače.

Stejně jako u modelu Nano si můžete stáhnout aplikaci Anova Culinary App a získat tak přístup k více než 1 000 receptů, které si můžete procházet, kdykoli potřebujete nějaké nové nápady na večeři. Budete také moci používat stejné užitečné průvodce a máte možnost uložit si vlastní recepty, abyste je mohli znovu připravit s ještě větší lehkostí.

Chcete-li začít, stačí si stáhnout aplikaci Anova. Můžete si v ní prohlížet různé recepty a také sledovat videonávody, pokud s vařením metodou sous vide začínáte nebo si chcete zdokonalit své dovednosti. Poté můžete pomocí aplikace sledovat a nastavovat svou cirkulátorku sous vide. Během vaření vám aplikace bude také poskytovat užitečná oznámení, takže budete vědět, kdy je proces dokončen a vaše jídlo je hotové.

Díky nastavitelné svorce můžete tuto cirkulátorku sous vide použít na jakoukoli velikost hrnce a připravit chutné pokrmy až pro 12 osob. K nastavení času a teploty sice můžete použít aplikaci, ale pokud chcete, můžete tak učinit i ručně na samotném zařízení. A když s vařením v zařízení Precision Cooker BT/WIFI skončíte, je i úklid jednoduchý.

Nakonec, stejně jako zařízení Nano, i zařízení Anova Precision Cooker BT/WIFI dokáže vařit pokrmy se stejnou přesností 0,1°, což zaručuje pokaždé dokonalé výsledky.

Tady jsou některé další pozoruhodné funkce, kterými je vybaven vařič Anova Precision Cooker BT/WIFI:

 • Výkon 900 W znamená, že se voda ohřeje velmi rychle – ideální pro zaneprázdněné rodiny
 • Cirkuluje 8 litrů za minutu
 • Ruční ovládání teploty a času, kromě ovládání pomocí aplikace
 • LED displej a posuvné kolečko
 • Rozsah teplot je 32-210°F (0-99 °C)
 • Senzory pro minimální a maximální úroveň
 • Čištění v octové lázni, nebo sejměte suknici a víčko a vložte je do myčky
 • Aplikace je k dispozici na zařízeních se systémem Android i iOS

Stejně jako ostatní vysoce kvalitní ponorné cirkulační stanice Sous Vide, včetně Anova Precision Cooker Nano, je Anova Precision Cooker BT/WIFI navržena tak, aby vám usnadnila život v kuchyni. Připojte jej k jakémukoli hrnci, přidejte příslušné množství vody, vhoďte do něj suroviny v uzavřeném sáčku a nechte přístroj, aby se postaral o vše ostatní. Co však tento výrobek odlišuje od ostatních, je skutečnost, že díky připojení Wi-Fi můžete cirkulárku ovládat odkudkoli.

A co cena? No, tento model je dražší než Nano, takže to je něco jiného, co je třeba zvážit. V době psaní tohoto článku je cena modelu Precision Cooker BT/WIFI 159 USD.

Dva skvělé výrobky Anova pro každého domácího kuchaře!

Koneckonců, jak model Anova Precision Cooker BT/WIFI, tak model Anova Precision Cooker Nano jsou skvělou volbou, pokud hledáte ponornou cirkulační stanici pro domácí přípravu receptů sous vide. Pokud chcete cirkulátor, který má dostatečný výkon a lze jej ovládat odkudkoli, mohl by pro vás být vhodný model BT/WIFI. Na druhou stranu, pokud hledáte kompaktnější přístroj, který můžete ovládat pomocí chytrého telefonu, a nevadí vám, že přitom obětujete trochu výkonu, určitě se můžete rozhodnout pro model Nano. Ať tak či onak, oba přístroje se snadno čistí a jednoduše ovládají a můžete využít praktickou aplikaci Anova Culinary App, která vám pomůže stát se tím nejlepším domácím kuchařem sous vide, jakým můžete být.