Ben Jones (americký herec a politik)

Po skončení seriálu The Dukes of Hazzard vstoupil Jones na politickou scénu jako demokrat. V roce 1986 neúspěšně kandidoval proti Patovi Swindallovi do Sněmovny reprezentantů Spojených států amerických za stát Georgia a získal 47 % hlasů, což bylo více, než se očekávalo. V roce 1988 kandidoval znovu, tentokrát proti Swindallovi, a snadno zvítězil se ziskem 60 % hlasů. V roce 1990 byl Jones těsně znovuzvolen, ale v roce 1992, po změně volebních obvodů, která přesunula jeho bydliště do jiného obvodu, byl poražen v primárních demokratických volbách. V roce 1994 kandidoval proti tehdejšímu šéfovi menšiny ve Sněmovně reprezentantů a budoucímu předsedovi Sněmovny reprezentantů Newtu Gingrichovi. Jones získal 35 % hlasů.

Jones se od té doby vrátil k herectví a stal se také známým spisovatelem, napsal mnoho politických esejů a divadelní hru o Dizzym Deanovi, v níž hraje slavného nadhazovače a baseballového hlasatele „Gashouse Gang“.

V roce 1998 se rozešel s většinou demokratů a vyzval prezidenta Billa Clintona k odstoupení během jeho impeachmentu. Jones je stále aktivní v Demokratické straně. V roce 2002 se neúspěšně ucházel o křeslo ve Sněmovně reprezentantů Spojených států amerických za Virginii proti republikánovi Ericu Cantorovi, čímž se stal jedním z mála amerických politiků poslední doby, kteří usilovali o volenou funkci ve více než jednom státě.

Kontroverze ohledně vlajky KonfederaceRedakce

V roce 2015 Jones oznámil, že podporuje vlajku Konfederace, kterou lze vidět na vnější střeše charakteristického vozu The Dukes of Hazzard, General Lee. Jeho obhajoba vlajky sloužila jako reakce na rozhodnutí společnosti Warner Bros. přestat vyrábět jakékoli zboží s touto vlajkou, například General Lee, a na přerušení repríz seriálu kvůli nechvalné pověsti Dylanna Roofa spojené s touto vlajkou.

Ačkoli se Jones často odvolává na svůj aktivismus za občanská práva v 60. letech, cituje dr. Martina Luthera Kinga, hlásí se k celoživotnímu členství v NAACP (organizaci, která „…bojuje proti symbolům oslavujícím Konfederaci…) a vyzývá k dialogu mezi oběma stranami v otázce vlajky Konfederace, odmítá jakoukoli spojitost mezi vlajkou Konfederace a otroctvím. Místo toho se zaměřuje na svou hrdost na konfederační vlajku jako na památku svých předků, kteří bojovali za Konfederované státy americké ve válce, kterou označuje jako „válku za agresi Severu“. Například ve sloupku, který Jones napsal pod názvem „Druhá válka severní agrese“, je jeho jediná zmínka o otroctví v uvozovkách: „Protože Sever zvítězil, je tamní konvenční moudrost obvykle jednoduchá: Sever bojoval v občanské válce, aby ‚osvobodil otroky‘ a zachránil Unii před secesionistickými zrádci z Jihu“. Jakoukoli asociaci mezi vlajkou Konfederace a otroctvím také připisuje „vlně politické korektnosti“ a nazývá ji „kulturní čistkou“.

.