Catherine Pelton Durrell ’25: Archives & Special Collections Library

Guide to the Alice Huyler Ramsey Papers, 1905-1989

Název:Alice Huyler Ramsey PapersData:1905-1989Kvantita:1.1 cubic ft. (4 krabice)Anotace:Výstřižky a tištěné materiály o automobilové cestě Alice Huyler Ramsey po Spojených státech v roce 1909. Také korespondence od Alice Huyler Bruns, poznámky z výzkumu a rukopisy nepublikované knihy o cestě od Earluth Abbittové.formy materiálu:Korespondence, tištěné materiály, rukopisy, poznámky, výstřižky, audiokazeta

Životopisná poznámka

Alice Huyler Ramsey (VC ex 1907) byla první ženou, která projela napříč Spojenými státy, což se jí podařilo v roce 1909.

Alice Ramseyová se narodila 11. listopadu 1886 v Hackensacku ve státě New Jersey jako dcera Johna Edwina Huylera a Ady Farr Huylerové. Její otec byl obchodník s uhlím a kapitán parního člunu, který podporoval zájem své dcery o stroje. Přestože v roce 1903 nastoupila na Vassar College, již po dvou letech ji opustila a provdala se za Johna Rathbona Ramseyho (1862-1933). Její manžel, právník, byl v době svatby úředníkem okresu Bergen a později zasedal v americkém Kongresu (1917-1921). Jejich syn, John Rathbone Ramsey, Jr. (1907-2000), vystudoval Princetonskou univerzitu a navštěvoval právnickou fakultu Harvardovy univerzity. Po získání teologického titulu na Všeobecném teologickém semináři působil více než 67 let jako episkopální kněz. Jejich dcera Alice Valleau Huyler Bruns (1910- ) byla členkou třídy Vassar College v roce 1931.

Ramseyho manžel jí na jaře 1908 koupil auto poté, co se na něm zapřáhli kočároví koně. Nový automobil se jí zdál bezpečnější. Během prvního léta za jeho volantem najezdila 6 000 mil, většinou prozkoumávala silnice v New Jersey. Po „vytrvalostní jízdě“ na Long Islandu do Montauku ji oslovil Carl Kelsey, tehdejší obchodní ředitel společnosti Maxwell-Briscoe, aby zvážila cestu napříč zemí. Tuto cestu v poslední době podnikali muži, ale žádná žena se na ni nevydala.

V červnu 1909 vyrazila z New Yorku se sestrami svého manžela Margaret Atwoodovou a Nettie Powellovou a přítelkyní Hermine Jahnsovou. Ramsey byl jediný ze čtveřice, kdo uměl řídit. S předvojem Johna D. Murphyho, který cestoval napřed, aby cestu propagoval a zajistil agentům Maxwell-Briscoe pneumatiky, náhradní díly a mechaniky, přitahovaly zvědavé davy a potýkaly se s drsnými jízdními podmínkami tam, kde bylo jen málo zpevněných cest. Jejich padesátidenní cesta dlouhá 3 800 kilometrů vedla přes New York do Chicaga a dále přes Nebrasku, Wyoming, Utah a Nevadu do San Francisca. Cesta zahrnovala 11 náhradních pneumatik, zlomenou nápravu, déšť, bláto, poušť, díry po prérijních psech a blokádu policistů pátrajících po vrahovi. Cestovali napříč Wyomingem po stezkách vozů, které se tak často ztrácely, že museli sledovat místní vozy, jejichž řidiči je mohli dovést do cíle.

Po skončení cesty se vrátila do New Jersey k manželovi a malému synovi. Následně podnikla nejméně 30 dalších cest napříč zemí, včetně cesty v roce 1919 se synem a dcerou, přítelem a dalším dítětem. Po manželově smrti se přestěhovala do Ridgewoodu v New Jersey a v roce 1954 do Coviny v Kalifornii.

Padesáté výročí Ramseyové cesty přineslo oživení zájmu o její úspěch. V roce 1960 byla na automobilové výstavě v Detroitu oceněna jako „žena motoristka století“. V roce 1961 vydala knihu Veil, Duster and Tire Iron. Kniha byla opatřena poznámkami a znovu vydána v roce 2005. V roce 2000 byla jako první žena uvedena do Automobilové síně slávy.

Zpět na obsah

Chronologie

.

1886 Narodila se v Hackenensacku, New Jersey
1903-1905 Navštěvoval Vassar College
1906 Oženil se s Johnem Rathbonem Ramseyem
1907 Syn John Rathbone Ramsey, Jr. narozen
1908 Montauk Run
1909 Transcontinental Trip
1910 Dcera Alice Ramsey (Bruns) narozena
1933 Manžel John Ramsey zemřel
1960 Vyznamenán na detroitské automobilové výstavě
1961 Vydal časopis Veil Duster a Tire Iron.
1983 Zemřela v Covině v Kalifornii
2000 První žena uvedená do Automobilové síně slávy
2005 Veil, Duster a Tire Iron znovu vydány jako Alice’s Drive. Anotace Gregory M. Franzwa

Zpět na obsah

Poznámka k rozsahu a obsahu

Sbírka Alice Huyler Ramseyové se zaměřuje na její raný život a průkopnickou automobilovou cestu napříč Spojenými státy v roce 1909. Mezi nejvýznamnější materiály patří album s fotografiemi zachycujícími tuto cestu a poznámky, které Ramseyová pořídila pro Earluth Abbittovou, která o této cestě napsala dva nepublikované rukopisy dětských knih. Součástí jsou také návrhy rukopisů Abbittových děl. Výstřižky a články z časopisů a nahraný rozhovor popisují cestu a Ramseyho život.

Zpět na obsah

Uspořádání

Materiál darovaný Ramseyho dcerou se nachází v krabici č. 1. Materiály shromážděné Eurluth Abbittovou a darované Travisem DuPriestem jsou v krabicích 2-5.

Zpět na obsah

Přístup a využití

Přístup

Tato sbírka je přístupná pro výzkum podle předpisů Vassar College Archives and Special Collections Library bez dalších omezení.

Omezení používání

Tato sbírka je přístupná pro výzkum podle předpisů Vassar College Archives and Special Collections Library bez dalších omezení.

Zpět na obsah

Související materiály

 • Další album zaznamenávající Huylerovu transkontinentální cestu se nachází v Detroit Public Library. Další badatelský materiál, který shromáždil Earluth Abbitt, včetně rozhovoru Charlese Kuralta s Huylerem, se nachází v knihovnách Texaské ženské univerzity.

 • Ramseyová vydala zprávu o své transkontinentální cestě s názvem Veil, Duster and Tire Iron (Závoj, prachovka a žehlička na pneumatiky, Covina, CA: The Castle Press, 1961). V roce 2005 byla znovu vydána pod názvem Alice’s drive : republishing veil, duster, and tire iron (Tucson, AZ: Patrice Press). Mezi knihy o Huylerově cestě patří např: Dona Browna: Alice Ramsey’s Grand Adventure (Velké dobrodružství Alice Ramseyové). (Boston: Houghton Mifflin, 1997) a Patricia Rusch Hyatt Coast to Coast with Alice (Minneapolis: Carolrhoda,, 1995).

Zpět na obsah

Předmětová hesla

Jména:

 • Abbitt, Earluth Epting

Předměty:

 • Automobilové cestování — Spojené státy — Historie.
 • Spojené státy — Popis a cestování.
 • Ženy-cestovatelky.

Organizace:

 • Vassar College — Absolventi a absolventky.

Zpět na obsah

Informace o kódování

Kódovala Jessica Kemm, říjen 2009

Zpět na obsah

Fyzické charakteristiky a technické požadavky

Audiozáznam rozhovoru s Ramseyem vyžaduje zvláštní opatření. Pro více informací kontaktujte pracovníky Archives and Special Collections Library.

Zpět na obsah

Administrativní informace

Preferovaná citace

Alice Huyler Ramsey Papers, Archives and Special Collections Library, Vassar College Libraries.

Processing Information

Collection processed by Jessica Kemm, October 2009

Acquisition Information

Box 1 was received from Alice Ramsey Bruns VC 1931, daughter of Alice Huyler Ramsey.

Boxy 2-4 byly získány od Travise DuPriesta, synovce Earlutha Abbitta, v roce 1990.

Zpět na obsah

Seznam sérií

Série I. Brunsův přírůstek

Brunsův přírůstek obsahuje album fotografií, které dokumentují Ramseyho transkontinentální cestu v roce 1909, dále výstřižky, audiokazetu a další materiály.

Série II. Přírůstek DuPriest

Přírůstek DuPriest se skládá z materiálů, které shromáždila Earluth Abbotová ve svém úsilí napsat knihu o Ramseyho cestě. Kniha nebyla nikdy dokončena, ale Abbottová napsala několik návrhů různých kapitol, které jsou spolu s jejími poznámkami a dalšími výzkumnými materiály zahrnuty do této série. Jsou zde také fotografie zaslané Ramseyovou Abbittové, korespondence, výtvarné návrhy na obálku knihy a zpracování pro televizi od Howarda George a Mortona Lewise.

Seznam kontejnerů

Série I: Bruns Accession

Box 1 Fotografické album transkontinentální cesty, 1909
Folder 1.1 Volné položky vyjmuté z fotoalba
Folder 1.2 Fotografie ocenění v Detroitu, 1960
Složka 1.3 Různá korespondence Alici Ramsey Bruns, 1971-1983
Složky 1. a 2.4 – 1.5 Výstřižky a časopisy
Krabice 1 Audiozáznam rozhovoru – Dž. Gambling a Alice Huyler Ramsey, 25. 8. 1970

Série II: Dupriest Accession

Korespondence
Složka 2: Dupriest Accession
.23

Ramsey, Alice Huyler pro Earluth Abbitt, 1977-1983
Složka 2.24 Bruns, Alice Ramsey, 1983
Složka 2.25 Elliott, Elizabeth, cca 1983-1989
Složka 2.26 Abbitt, Earluth,
Fotografie
Složka 2.4 VC 1907’s Daisy Chain, 1905
Složka 2.5 Svatební portrét, 1906
Složka 2.6 AHR ve svém prvním autě, 1908
Složka 2.7 AHR, Sennell Ford a Lorrey Fort opravují defekt jejího prvního auta, 1908
Složka 2.8 Sjezd na Montauk Point, 1908
Složka 2.2 AHR a přátelé v autě, 1909
Složka 2.22 Seznam fotografií zaslaných AHR Abbittovi dokumentujících transkontinentální cestu
Složky 2.9 – 2.21 Fotografie zasílané AHR Abbittovi dokumentující transkontinentální cestu, 1908-1909
Složka 2.3 AHR a její domovy, 1977
Výzkumné materiály
Složka 3.1 Návrh knihy
Složka 3.2 Rukopisy, návrh knihy
Složky 3.3 – 3.9 Rukopisy, výstřižky a poznámky
Složky 4.1 – 4.9 Rukopisy, výstřižky a poznámky
Složka 4.10 Práce pro návrh obálky
Složka 2.27 Výstřižky a časopisy
Složka 2.1 „Slovník pro unavené lidi“ – brožura
Adaptace
Složka 4.11 Léčení George/Lewis n Lewis.

Zpět na obsah

Obsah

 • Souhrn sbírky
 • Biografická poznámka
 • Poznámka k rozsahu a obsahu
 • Předmětová hesla
 • Související materiály
 • .

 • Administrativní informace
 • Přístup a využití
 • Informace o kódování
 • Uspořádání
 • Seznam kontejnerů

Souhrn sbírek

i>Series Listdiv>

Repositář:

Archives and Special Collections Library, Vassar College Libraries

Vytvořitel:

Ramsey, Alice

Knihovna archivů a speciálních sbírek, Vassar College Libraries
.