Celodenní výlet do Nikko z Tokia – jak se tam dostat a co dělat

V Japonsku je mnoho krásných míst mimo hlavní města jako Tokio, Ósaka a Kjóto.

Jedním z nich je Nikko. Nikko je ideálním místem, kam se vydat, pokud chcete poznat trochu více z Japonska, aniž byste museli cestovat daleko od Tokia. Pokud máte po cestování po Tokiu den navíc, můžete se pokusit vtěsnat do jednodenního výletu do Nikko.

Možná si nejste jisti, kde Nikko leží, jak tam cestovat nebo co v Nikko dělat, poradím vám. Díky velkému množství informací na webu, včetně tohoto článku, vám bude trvat jen pár minut, než získáte odpovědi na tyto věci.
V tomto článku vám představím něco málo o Nikko, jak cestovat do Nikko z Tokia, oblíbené památky v Nikko, možnosti jednodenních výletů do Nikko a další doporučení. Tak se pohodlně usaďte a čtěte dál!

Nikko je město ležící v severozápadní části prefektury Točigi, která je součástí oblasti Velkého Tokia. Je symbolickou mezinárodní turistickou destinací Japonska. Oblíbené je však nejen pro zahraniční turisty, ale také pro Japonce.

Nikko je třetí největší město podle rozlohy v Japonsku, které se nachází přibližně 140 km severně od Tokia. Nikko je místo s celoročně krásnou přírodou, které vlastní památku světového dědictví UNESCO. To, co ho činí tak oblíbeným, je jeho neuvěřitelná příroda, například pohoří a jezera Nikko, také historicky proslulé chrámy a svatyně, přičemž oblast je zapsána na seznamu světového dědictví.

Jak cestovat do Nikka z Tokia?

Níže jsou uvedeny způsoby, jak cestovat do Nikko z některých hlavních míst v Tokiu:

Nádraží Tokio – Nikko (1 h 55 m – ¥5380)
Do Nikko se můžete dostat několika způsoby, ale tento je nejefektivnější.

Na tokijském nádraží můžete jet buď vlakem Yamagata Shinkansen, nebo vlakem Tohoku Shinkansen do stanice Utsunomiya.

Na stanici Utsunomiya vystoupíte z vlaku Shinkansen, přestoupíte na linku Nikko (oranžová) a vystoupíte na stanici Imaichi.

Z nádraží Šindžuku do stanice Nikko (2 h 15 m- ¥3070)

-Jízda linkou JR Yamanote (světle zelená) do stanice Nishi-Nippori.

-Na stanici Nishi-Nippori přestupte na linku Chiyoda (tmavě zelená) a vystupte na stanici Kitasenju.

-Na stanici Kitasenju přestupte na linku Nikko Kinugawa a vystupte na stanici Shimo-Imaichi.

Narita Airport Terminal 2 to Nikko (about 3h – ¥3560)

-From Narita Airport Terminal 2-3, get on Narita Skyaccess and get out at Oshiage Station ‚skytree‘.

-Odtud přestupte na linku Nikko Kinugawa a vystupte na stanici Shimo-Imaichi.

Z terminálu 2 letiště Haneda do Nikko (2 h 40 m – ¥4500)

-Od vnitrostátního terminálu letiště Haneda jeďte linkou Keikyu-kuyo (červená) do stanice Shinagawa.

-Na stanici Shinagawa přestupte na linku Tokaido (oranžová) a vystupte na stanici Omiya.

-Na stanici Omiya přestupte na linku Nikko-Kinugawa a vystupte na stanici Shimo-Imaichi.

Na stanici Akihabara do Nikko (cca 2 h- ¥2900)
-Jízda linkou Hibiya (šedá) do stanice Kitasenju.

-Na stanici Kitasenju přestupte na linku Nikko-Kinugawa a vystupte na stanici Shimo-Imaichi.

Stanice Shibuya do Nikko (2h 30m- ¥2940)
-Jízda linkou Ginza (oranžová) do stanice Asakusa.

-Na stanici Asakusa přestupte na linku Nikko-Kinugawa a vystupte na stanici Shimo-Imaichi.

Co dělat v Nikko?

Nikko je oblast bohatá na přírodu. Nádherný výhled na hory a jezera, neuvěřitelné vodopády a parky jsou některé z atrakcí Nikko, které stále lákají turisty k návštěvě tohoto místa. Historicky proslulé chrámy a svatyně, přičemž tato oblast je zapsána na seznamu světového dědictví, jsou tím, co stále přitahuje zájem mezinárodních a japonských turistů o návštěvu Nikko.

Můžete se kochat pohledem na hory a jezera, procházet se v mnoha různých parcích, fotografovat a přecházet oblíbené historické mosty, koupat se v onsenech, navštěvovat a poznávat historii chrámů a svatyní, vychutnávat si kávu a japonská jídla při pohledu na vodopády, užívat si v zábavních parcích a mnoho dalšího.

Na závěr?

V Nikko můžete skutečně zažít přírodu a také mnoho dalších věcí. Ať už jste příznivci přírody, nebo ne, Nikko je skvělým místem, kam se vydat.

Oblíbené atrakce v Nikko

Tady jsou některé z oblíbených atrakcí v Nikko, které byste měli navštívit:

  • Edo Wonderland Nikko Edomura

Zde můžete okusit pravou éru Edo. Vychutnejte si iluzorní zážitek, který vás donutí přemýšlet, zda jste se neztratili ve filmovém světě. Můžete si vyzkoušet samurajský zážitek, zážitek dospělého ninji, vydat se do labyrintů a mnoho dalších atrakcí.

Adresa

Edo Wonderland, 470-2 Karakura Nikko-shi Tochigi (mapa)

Telefon

Pracovní doba

od 20. března do 30. listopadu (9 hod:00:00-5:00 hod:

Prosinec 1- 19. března (9:30-16:00 hodin)

Prosinec 1- 19. března (9:30-16:00 hodin):00:00)

*zavřeno 8.-21. prosince

*zavřeno každou středu kromě 25. března-7. dubna

29. dubna-5. května

21. července-31. srpna

29. prosince-5. ledna

Cena

Dospělí:

Webové stránky

EDO WONDERLAND Nikko Edomura

  • Svatyně Nikko Tošó-gu

Tato svatyně je jednou ze svatyní, které tvoří světové dědictví, s 42 nominovanými stavbami svatyně, z nichž 5 je označeno za národní poklady Japonska a 3 za významné kulturní památky. Můžete si zde prohlédnout extravagantně zdobenou bránu Jomemon a další zajímavosti, jako jsou Tři moudré opice a Spící kočka.

Adresa

Nikkō Tōshō-gū, 2301 Sannai Nikko-shi Tochigi (mapa)

Telefon

Provozní doba

duben-říjen (8:00:00- 17:00)

Listopad-březen (8:00- 16:00)

Cena

Dospělí:

Webové stránky

https://www.toshogu.jp/english/

  • Vodopády Kegon

Nachází se v národním parku Nikko a je to jeden z nejvýznamnějších vodopádů v Japonsku. Hlavní vodopád je vysoký přibližně 97 metrů a má asi 12 menších vodopádů. Je to také oblíbené místo, kde můžete pozorovat neuvěřitelné podzimní barvy.

Adresa

Vodopády Kegon, 2479-2 Chugushi Nikko-shi Tochigi (mapa)

Telefon

Pracovní doba

prosinec-únor (9:00:00- 16:30)

Březen, duben a listopad (8:00- 17:00)

Květen- září (7:30- 18:00)

Říjen (7:30- 17:00)

Cena

Dospělí: Je to registrovaný národní poklad, o kterém se říká, že představuje nebe a zemi. Můžete si prohlédnout krásnou svatyni a pokochat se mohutným komplexem. Je to také trefné místo, kde můžete pozorovat měnící se barvy podzimu.

Adresa

2300 Sannai Nikkoshi Tochigi (mapa)

Telefon

Provozní doba

Duben-říjen (8:00:00- 17:00)

Listopad- březen (8:00-16:00)

Cena

Dospělí: 900 JPY

Žáci základních a středních škol: JPY

*různí se pro jednotlivé atrakce, viz domovská stránka

*otevřeno celoročně

Webové stránky

http://rinnoji.or.jp/precincts/taiyuin

  • Tobu World Square

Místo, kde jsou v měřítku 1/25 ztvárněny některé ze slavných světových budov. Toto náměstí má 6 zón se 102 budovami z 21 zemí, včetně 45 památek světového dědictví. Oblíbenou atrakcí je také noční osvětlení. Místo, které musíte v Nikko navštívit.

Adresa

Tobu World Square, 209-1 Ohara Kinugawaonsen Nikko-shi, Tochigi (mapa)

Telefon

Pracovní doba

Každý den (9 hod: Děti: 1 400 JPY

Webové stránky

http://www.tobuws.co.jp/en/

V Nikko je ještě mnoho dalších oblíbených atrakcí, které byste měli navštívit, například Národní park Nikko, vodopád Yutaki, chrám Rinnoji a mnoho dalších.

Udělejte si jednodenní výlet do Nikko zajímavějším – jak?“

Existují způsoby, jak si udělat jednodenní výlet do Nikko a cestování po Nikko zajímavějším a pohodlnějším. Vydejte se na soukromý výlet! Při soukromých jednodenních výletech vás provede soukromý průvodce. Díky tomu můžete mít při cestování v Nikko lepší a kvalitnější zážitky.

Je to mnohem pohodlnější, protože si nemusíte sami plánovat trasu a provází vás kvalifikovaný průvodce. Můžete bez problémů navštívit oblíbená místa a užít si mnoho různých atrakcí, které Nikko nabízí.

Dobrý průvodce vám může zpestřit cestu tím, že vám poskytne informace o navštívených místech a ještě více vám zpříjemní cestu.
Podívejte se, jde o to…
Na internetu je mnoho míst, která nabízejí jednodenní výlety do Trojmezí, ale nikdy nevíte, zda jsou to důvěryhodné a dobré webové stránky, nebo ne. Proto vám doporučuji TripleLights. Tyto webové stránky jsou důvěryhodné a nabízejí mnoho různých možností jednodenních výletů do Nikka. Můžete si také přizpůsobit itinerář výletu podle svých preferencí. Nemusíte také řešit dopravu z Tokia do Nikko, protože s tím vám pomůže váš průvodce.

Nejenže webová stránka nabízí jednodenní výlety do Nikko, ale nabízí také mnoho různých kvalifikovaných průvodců, které si můžete najmout, aby byl váš výlet zajímavější a smysluplnější.

Doporučené jednodenní výlety do Nikko z Tokia

Pokud máte zájem, uvedu několik svých doporučení na skvělé jednodenní výlety do Nikko.

Jedním z mých doporučení je výlet Kahoko z Tokia do Nikko, z něhož můžete poznat mnoho oblíbených míst v Nikko a je možné jej přizpůsobit vašim preferencím.

Další doporučení, která můžete vyzkoušet, zahrnují jednodenní zájezd do Nikka a také zájezd do Nikka.

Existuje mnoho dalších možností jednodenních výletů do Nikka z Tokia, ze kterých si můžete vybrat, chcete-li se na ně podívat, klikněte zde.
Zjistěte toto:
S těmito jednodenními zájezdy můžete nejen získat lepší zážitky v Nikku návštěvou krásných a oblíbených míst, ale také můžete hlouběji porozumět Nikku díky poznatkům, které vám poskytnou vaši průvodci. Cestu do Nikko si můžete zpříjemnit tím, že vás bude provázet váš průvodce. To vám umožní získat lepší a zároveň bezproblémové zážitky!
Z výše uvedených zájezdů vám průvodci poskytnou stanovené návrhy tras, kterými se můžete řídit nebo si je přizpůsobit podle svých preferencí.
Další věc!
Pokud nehledáte soukromé zájezdy, ale soukromé průvodce v Nikko, můžete kliknout zde. Pro prohlídky nebo možnosti soukromých průvodců v jiných oblastech Japonska můžete kliknout zde.
Doufám, že vám tento článek pomůže poskytnout užitečné informace pro vaši cestu do Nikko, včetně informací o tom, jak se dostat do Nikko z některých významných míst v Tokiu, co dělat v Nikko, oblíbené atrakce v Nikko, možnosti prohlídek pro jednodenní výlet do Nikko a další doporučení. Doufám, že se vám v Nikko bude líbit!