DJka Alison Wonderland odhaluje 'temnou stránku' života na turné

Devětadvacetiletá Alison Wonderland v dlouhém příspěvku na Facebooku, který adresovala svým 380 000 fanouškům, vyzvala k větší osvětě o problémech duševního zdraví mezi umělci na turné, kteří tráví hodně času sami na cestách.

„Být umělcem na turné má i svou temnou stránku. S mnoha extrémními vzestupy přichází i mnoho extrémních pádů, které se odehrávají velmi těsně vedle sebe,“ napsala ve čtvrtek.

„V jednu chvíli hrajete před tisíci lidmi a vydáváte ze sebe každou část své duše, v další chvíli jste sami v místnosti na cizím místě bez skutečných přátel kolem sebe. Létáš do různých měst, ale nikdy se necítíš doopravdy usazený. Žádná opravdová objetí ani rozhovory.“

DJ Alison Wonderland, vlastním jménem Alex Scholler, se proslavila svými živými vystoupeními.

DJ Alison Wonderland, vlastním jménem Alex Scholler, se proslavila svými živými show. Dodáno

Dýdžejka, vlastním jménem Alex Sholler, je v současné době uprostřed amerického turné a v červnu se zapsala do historie, když jako vůbec první sólová umělkyně vystoupila na hlavním pódiu slavného lasvegaského festivalu Electric Daisy Carnival.

Muzikantka nominovaná na cenu ARIA uvedla, že po návratu domů do Austrálie se snažila najít své kořeny, a vyzvala k širší diskusi o duševním zdraví v hudební komunitě.

„Prostě jsem hodně přemýšlela. Neustále postrádat své blízké a a cítit se trochu mimo, pak přijít ‚domů‘, kde je najednou všechno zase v klidu, a snažit se usadit. Jako sólový umělec jste hodně sami.

„Nechodíme každý den do kanceláře a nevídáme se s lidmi… jsme sami. Ať už je to na letištích, v zákulisí, ve studiu nebo když se vracíme z turné a sedíme doma.“

Alison Wonderland se stala první ženou, která letos vystoupila jako headlinerka na festivalu Electric Daisy Carnival v USA.

Alison Wonderland se stala první ženou, která letos vystoupila jako headlinerka na festivalu Electric Daisy Carnival v USA. Alison Wonderland Facebook

„Tohle není zdravé pro mysl. Existují způsoby, jak se přizpůsobit, ale je to problém, o kterém bych si přála, aby se o něm více mluvilo.“

Wonderland uvedla, že se cítí požehnaná, že může cestovat po světě, a ujistila fanoušky, že je v pořádku, ale vyzvala k větší osvětě a pochopení.

Příspěvek získal více než 300 sdílení a 8 000 lajků – včetně od zpěvačky Ricki-Lee Coulterové – a stovky fanoušků Wonderlandovou za odhalení její zkušenosti pochválily.

„Myslím, že mluvím za všechny, když říkám, že pokud se někdy cítíte osaměle, obraťte se prosím na své fanoušky! Vím, že to není stejné jako být se svými blízkými, ale snad vám můžeme trochu pomoci!“ napsal jeden z fanoušků z Wisconsinu.

Wonderlandová, která je klasicky vzdělanou violoncellistkou, vzkázala svým fanouškům, aby se obklopili skutečnými přáteli a lidmi, které mají rádi.

„Zůstaňte při zemi a hlavně buďte otevření, když se začnete cítit trochu divně, a za chvíli budete zpátky.“

.