Dnešní golfista

Strategické tipy od nejlepších světových golfistů.Andrea Pavan miluje své driving iron.

Strategické tipy od nejlepších světových golfistů.

Strategické tipy od nejlepších světových golfistů.
Andrea Pavan miluje své drivingové železo.
Bernd Wiesberger ví, jak střílet nízké skóre.
Chris Kirk mění strategii podle tvaru jamky.
Chris Paisley vyhrál na European a Challenge Tour.
Rozumný golf pomohl Colinu Montgomeriemu k mnoha vítězstvím.
Francesco Molinari vyhrál některé z největších golfových akcí.
Ian Poulter slaví v Medinah.
Ian Poulter ví o matchplayi své!
Ian Poulter konzultuje svou knihu yardů.
Krátký par 4 nemusí pro Joosta Luitena vždy znamenat ránu driverem.
Lee Westwood zná své yardy pro každou hůl a švih.
Marcel Siem probírá svou další ránu.
Peter Hanson má na svém kontě šest vítězství na European Tour a dvě vítězství v Ryder Cupu.
Ryan Fox vyhrál po celém světě.
Sorenu Kjledsenovi pomohlo k vítězství jeho puttování.

Vítězové European Tour, PGA Tour, Majorů a Ryder Cupu se s vámi podělí o svá tajemství golfové strategie, která vám pomohou hrát lepší golf, snížit váš handicap a vyhrát matchplay střety s kamarády.

Jako amatérským golfistům se mnohým z nás nedaří snížit hendikep nebo dosáhnout úspěchu v matchplayi, protože přestože fyzicky víme, jak hrát golf, kvůli špatné strategii na hřišti zahazujeme hloupé rány.

RELEVANTNÍ:

Poprosili jsme vybrané vítěze European Tour, PGA Tour, majorů a Ryder Cupu, aby se podělili o své profesionální lekce golfové strategie, které vám pomohou hrát chytřejší golf a dosáhnout vašich cílů. Ať už jde o snížení hendikepu, překonání stovky, devadesátky nebo osmdesátky, nebo prostě o to, abyste se v příštím matchplay střetnutí s kamarády mohli chlubit.

Lee Westwood zná své yardy pro každou hůl a švih.

Lee Westwood: „Poznejte své průměrné yardy“

Golfisté s hendikepem často netrefují dostatečné množství holí, a tak se často stává, že se jim nedaří. Většina potíží je v přední části greenu, takže je obvykle lepší být dlouhý než krátký.

RELEVANTNÍ:

Nepomáhá ani to, že si většina lidí myslí, že míček odpálí dál, než ve skutečnosti. Hůl si vybírejte podle své průměrné carry vzdálenosti, a pokud máte pochybnosti, upřednostněte delší hůl – pokud se těsně nad greenem nevyskytují vážné potíže.

Svou průměrnou carry vzdálenost si pro připomenutí píšu na hlavy holí.

RELEVANTNÍ:

Soren Kjeldsen: „Nechte se pod jamkou“

Krátké greeny s parem 4 mají často jako jednu z hlavních obranných překážek záludné greeny, proto se podívejte do knihy yardů, abyste zjistili, kde jsou svahy a jak jsou silné.

RELEVANTNÍ:

Někdy může být osm stop do kopce snazší než čtyři stopy z kopce nebo napříč svahem – i když to znamená, že raději schválně necháte chip krátký, než abyste ho prohnali příliš daleko.

RELEVANTNÍ:

Ian Poulter ví o matchplayi své!

Ian Poulter: „

Buďte agresivní. Pokud je příležitost dostat se na green, jdu do toho. Na krátkém paru 4 nebo někde, kde je největší šance udělat trojku, budu v matchplayi opravdu agresivní. Musíte riskovat. Opatrný golf v matchplayi nevyhrává.

Musíte trefit driver, kde to jde, abyste si nechali co nejkratší přístup. Pokud to neuděláš, udělá to tvůj soupeř a ty mu nechceš dát šanci.

RELEVANTNÍ: Slyšel jsem tuhle myšlenku o dávání puttů na začátku, aby se později zvýšil tlak, ale je to naprostý nesmysl. Pokud dáš třímetrový putt, hráč má stejně právo míček položit a cvičně odpálit, takže je to irelevantní. Donuťte je pokaždé jamkovat všechno kromě jednoduchého tap-in.

Ian Poulter slaví v Medinah.

Očekávejte nečekané. I když se snažím všechno jamkovat, vždy očekávám, že soupeř udělá totéž. I když to vypadá, že je soupeř mimo jamku, stále očekáváte, že svou další ránu zahraje na jamku.

PŘIPRAVENO:

Jsou však chvíle, kdy je třeba být rozumný. Birdie jsou to, co vyhrává jamky, ale pokud tvůj soupeř trefil do vody a to nejlepší, co může udělat, je bogey, nemá smysl být přehnaně agresivní a přinášet mu chybu, aby se dostal z háčku. Vezměte si par, pokud je to to, co potřebujete k vítězství na jamce – prostě udržujte soupeře pod tlakem.

Ryan Fox vyhrál po celém světě.

Ryan Fox: „

Pokud pokládám, raději si nechám plný švih, ale záleží na praporku.

SOUVISEJÍCÍ:

Pokud je to vzadu a máš k dispozici hodně greenu, čím blíže ke greenu se můžeš dostat, tím lépe. Ale pokud je vpředu, ve spoustě případů ho nemůžete odrazit dovnitř, takže si musíte nechat plnou ránu, abyste mohli míček zastavit výškou a spinem.

Francesco Molinari vyhrál některé z největších golfových akcí.

Francesco Molinari: „Hrajte na střed greenu“

Pro průměrného golfistu je tajemstvím, jak trefit více greenů, výběr hole, která by měla najít bezpečí uprostřed greenu.

Neměli byste se vždy vydávat jen k praporkům, protože tím se velmi často můžete dostat do nejrůznějších potíží. vždy hrajte na vzdálenost středu greenu.

RELEVANTNÍ:

Procentuálně je to mnohem jednodušší a pravděpodobně vám to dá větší šanci na skórování, než když jdete například na krátký praporek a přijdete krátce, nebo když jdete na zadní praporek a letíte na green!

Chris Paisley vyhrál na European a Challenge Tour.

Chris Paisley: „Zní to jako samozřejmost, ale udržujte míček ve hře!“

Záleží na délce jamky a hřiště, ale nemusíte vždy brát driver na každém paru 4 a 5

RELEVANTNÍ:

Můžete si ušetřit spoustu úderů tím, že dostanete míček do hry pomocí třídřeva, zejména pokud driver přináší do hry více nebezpečí nebo pokud stejně nedosáhnete na par 5 ve dvou.

Rozumný golf pomohl Colinu Montgomeriemu k mnoha vítězstvím.

Colin Montgomerie: „Přijmi svůj trest a nezhoršuj ho.“

Příliš mnoho amatérů se snaží dělat příliš mnoho, místo aby přemýšleli pozičně tak, aby další rána byla co nejsnazší.

RELEVANTNÍ:

Pokud se ocitnete v problémech, ujistěte se, že se z nich dostanete co nejsnadněji – nechcete přece proměnit bogey v double nebo triple.

Andrea Pavan miluje své driving iron.

Andrea Pavan: „Zvažte použití driving iron z odpaliště“

Dosti často používám své 18° driving iron. Je to nedílná hůl v mém bagu. Je opravdu dobré z odpaliště na těžších drivingových jamkách, zvláště když jsou v létě fairwaye tvrdé a rychlé.

Související:

Podle mého názoru je to skvělá volba:

Dolní flight je opravdu dobrý, když fouká vítr a může letět hodně daleko; je také dobrá pro trefování druhých ran do paru 5. V minulosti jsem používal hybrid, ale z odpaliště dávám přednost dlouhému železu, takže se ho držím týden co týden. Jedinou nevýhodou je, že není tak dobré z roughů jako hybrid.

Chceš-li trefit drivingové železo, měl by být míček těsně před středem, ale musí být před nejnižším bodem tvého švihu – pod levým ramenem -, aby ti pomohl trefit se mírně dolů.

Související:

Všechno ostatní je jako při normální ráně železem – dobrá rovnováha, váha vycentrovaná mezi nohama a mírný náklon shaftu dopředu při adrese.

Peter Hanson má na svém kontě šest vítězství na European Tour a dvě vítězství v Ryder Cupu.

Peter Hanson: „Miřte na bezpečnou stranu“

I když se cítíte pohodlně a máte v ruce relativně krátkou hůl, stále bych mířil tři nebo čtyři metry na bezpečnou stranu kolíku, pokud je blízko okraje greenu – těsně vlevo, pokud je vpravo, těsně vpravo, pokud je vlevo, těsně dlouho, pokud je vpředu, a těsně krátce, pokud je vzadu.

Související:

Nikdy nemiřte na praporek, protože si vždy chcete nechat trochu rezervy, když je trest za vynechání greenu tak tvrdý.

Marcel Siem hovoří o své další ráně.

Marcel Siem: „Zkontrolujte pozici kolíku“

Je důležité, abyste šli na místo, odkud vidíte na green a vlajku, pokud je rána naslepo, zejména pokud se jedná o jamku, kterou příliš neznáte.

Related: Zjistěte, jakou hůl potřebujete odpálit, ale také to, kde nemůžete minout green a jaká minula zanechá jednoduchou ránu nahoru a dolů.

Bernd Wiesberger ví, jak střílet nízké skóre.

Bernd Wiesberger: „Používejte své rány, od toho máte hendikep“

Pokud máte hendikep, pak par jamky nemá význam. Když upravíte par na kartě podle ran, které se vám podaří zahrát, bude se vám dobré kolo zdát mnohem dosažitelnější a zabráníte velkým chybám.

RELEVANTNÍ:

Zaměřte se na jamky, kde si myslíte, že můžete svůj par překonat, ale uznejte i jamky, kde je bogey (nebo dokonce double) přijatelné – jen ne blow-out!

Chris Kirk mění strategii kvůli tvaru jamky.

Chris Kirk: „Zvyšte svůj prostor pro chybu“

Myslete na tvar jamky. Přímý drive vám může poskytnout 15 yardů, se kterými můžete pracovat v dopadové zóně, zatímco draw zmenší váš cíl na pět až deset yardů a fade ho zvětší na 20 až 30 yardů.

RELEVANTNÍ:

Pokud jamka neodpovídá tvému tvaru odpalu, vezmi si kratší hůl, která tě dostane do velkorysejší části fairwaye.

Krátký par 4 nemusí pro Joosta Luitena vždy znamenat úder driverem.

Joost Luiten: „Hrajte procenta na paru 4“

Na kratších parech 4 je vždy lákavé trefit driver a dostat míček co nejblíže ke greenu. Ale ne vždy je to nejlepší šance, jak dosáhnout birdie nebo paru, zejména když je v okolí přistávací plochy driveru větší nebezpečí.

RELEVANTNÍ:

Výhodou kratšího paru 4 je, že můžete mířit na širší část fairwaye s menší holí a přesto si nechat krátké železo na green. Někdy se smiřte s tím, že budete mít trochu delší ránu, pokud to usnadní zasažení fairwaye ranou z odpaliště.

Raději 130 z fairwaye než 100 metrů z roughů nebo trapu, protože můžete míček lépe kontrolovat.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ: Mýty o hře mysli, které poškozují vaše skóre