Hopkins byl jmenován do akademického týmu All-ACC

27. února 2013

TALLAHASSEE, Fla. –
Kopáč Floridy State Dustin Hopkins byl vybrán do 51členného akademického týmu All-Atlantic Coast Conference 2012, který ve středu oznámil komisař John Swofford.

Hopkins a Dalton Freeman z Clemsonu byli v roce 2012 počtvrté v kariéře vybráni do akademického týmu All-ACC. Stali se tak teprve třináctým a čtrnáctým čtyřnásobným držitelem ocenění All-ACC Academic Football Team v historii.

Hopkins získal před sezónou 2012 titul v oboru mediálních a komunikačních studií. Svou kariéru zakončil jako historický lídr NCAA v počtu vstřelených branek (88) a bodů z kopaček (466). AFCA ho vybrala do prvního týmu All-America. Je nejlepším střelcem ACC všech dob a skončil třetí v historické tabulce střelců NCAA.

Je to již 59. sezona, kdy liga oceňuje své nejvýznamnější fotbalisty, kteří spojují akademické úspěchy s vynikajícími výsledky na hřišti. Aby se hráči mohli ucházet o ocenění, museli za podzimní semestr získat průměr známek minimálně 3,00 a během své akademické kariéry si udržet kumulativní průměr 3,00. Všech 12 škol ACC bylo v týmu zastoupeno alespoň jedním vybraným hráčem. Tým byl vybrán ze 104 studentů fotbalu ACC, kteří byli nominováni svými školami.