2018 Daytona 500 eredmények, ranglista, győztes:

DAYTONA BEACH, Fla. — Húsz évvel ezelőtt Dale Earnhardt Sr. megnyerte az egyetlen Daytona 500-at. Austin Dillon mindössze 7 éves volt. Húsz évvel később Dillon megnyerte a Nagy Amerikai Futamot Earnhardt 3-as rajtszámú autójával.

A 27 éves Dillon vasárnap hosszabbításban nyerte meg a Daytona 500 60. futamát, miután az utolsó körben megpördült és megelőzte Aric Almirolát. Ez volt Dillon pályafutása második győzelme, és azt jelenti, hogy visszatér a rájátszásba, hogy a NASCAR-bajnoki címért küzdjön még ebben a szezonban.

A mezőny 10 körrel a vége előtt egy sorban haladt, mivel Ryan Blaney továbbra is a mezőny élén haladt, miután több mint 100 kört vezetett, amikor William Byron megpördült a rajt-cél vonal közelében, ami kiváltotta a figyelmeztetést és beállította a célt.

Az újraindításkor Blaney Denny Hamlinnel és a 2017-es Daytona 500 győztesével, Kurt Buschsal keveredett az élre, mielőtt a nagy dobás lezajlott. Úgy tűnt, hogy Blaney belekerült Busch hátsó lökhárítójába, ami miatt a pole-ból induló Alex Bowmannel, Matt DiBenedettóval, Ricky Stenhouse Jr, Ryan Newman és a 2017-es Cup bajnok Martin Truex Jr. A hatalmas roncs miatt a verseny hosszabbításba torkollott.

No ad available

Hamlin vezette a mezőnyt a hosszabbításban, de Almirola megelőzte a hátsó egyenesben. A kockás zászlóhoz érve Dillon Almirola hátába került és megpördült a célvonal felé menet.

1. szakasz: Kurt Busch győzött, mivel több rájátszásbeli versenyző is összetört

Kurt Busch vezette a legtöbb kört a verseny első szakaszában, és ez folytatódott a 60. körben, amikor egy nagy roncs alakult ki mögötte és Alex Bowman mögött.

2017 Év Újonca Erik Jones elszabadult, amikor a szakasz utolsó körében előzni akart, és számos más autót is magával vitt a falba, köztük a sorozat hétszeres bajnokát, Jimmie Johnsont.

Jones, Johnson, Ty Dillion, Daniel Suarez, William Byron, Ryan Blaney, Martin Truex Jr, Ricky Stenhouse Jr. és Kyle Larson hivatalosan is érintett volt a roncsban. Jones, Johnson, Suarez és Ty Dillion nem tér vissza a versenyre. Íme a top 10 és a pontszámok az első szakasz után.

Nagy roncs a második szakaszban

A második szakasz végén Chase Elliott megpördült a hátsó szakaszon, és teljesen összetörte az autóját, amivel Danica Patrick, Kasey Kahne, Michael McDowell, David Ragan és a vegasi kedvenc Brad Keselowski is kiesett. Kevin Harvick is jelentős károkat szenvedett a roncsban.

Patrick számára a roncs karrierje véget ért. A Daytona 500 volt Patrick pályafutásának utolsó NASCAR-futama. Öt szezon alatt Patrick hét top 10-es helyezést szerzett, és egy pole pozíciót, amelyet a 2013-as Nagy Amerikai Futamon szerzett. A 35 éves versenyző az első nő, aki a Cup Seriesben a zöld jelzés alatt köröket vezetett, valamint egy kört vezetett és a pole pozícióba kvalifikálta magát.

“A srácok – az egész csapat – nagyon jó munkát végeztek. Tudom, hogy nem is olyan régen – egy hónapja – hoztuk ezt össze, ez nagy feladat, hogy egy versenyképes autót készítsünk fel egy szuperspeedwayre. De sikerült. Már korábban is mondtam, hogy úgy érzem, az egész dolog tökéletes volt a GoDaddy-vel az autón és azzal, hogy újra ilyen zöld volt” – mondta Patrick. “De ma nem így kellett lennie. De büszke vagyok – végig versenyeztünk az egész versenyen – leszámítva egy kicsit az első szakasz végén, amikor csak hülyén néztem ki a gumik és a gumik nélküli autók között. Ezt leszámítva versenyeztünk. Versenyképes volt. Ez minden, amit tehetsz. Ez a szerencsejáték Daytonában.”

Harvick megpróbált visszatérni a pályára a roncs után, de a boxutcában leállt, és a mai napra befejezte. A szakasz későbbi szakaszában Ricky Stenhouse Jr. gőzt okádott ki az autójából, de le tudta hozni a boxutcába és vissza tudott menni a pályára.

Ha lemaradtál a Nagy Amerikai Futam eseményeiről, nézd meg az alábbi élő blogunkat. Ha problémái vannak a blog megtekintésével, kattintson ide.