Apdaly Lopez/RPM Off-Road megnyerte az 50. SCORE Baja 1000-et

2017 November 21, Kedd, 08:23Most Updated on 2017 December 13, Szerda, 08:40

0 Comments

LA PAZ, BAJA CALIFORNIA SUR, MEXICO, November. 21, 2017 – Az 50. SCORE Baja 1000 sivatagi verseny kemény versenyt és a verseny történetének egyik legkimerítőbb pályáját hozta. A BFGoodrich számára, amely első alkalommal volt a verseny címszponzora, ez egyben a 29. összesített győzelmet is hozta. A BFGoodrich abroncsokkal versenyző csapatok összességében az első 12 helyezést és 18 osztálygyőzelmet szereztek.

Apdaly Lopez az első helyre gurul a BFGoodrich abroncsokkal
A keményen küzdelmes második félidőben a BFGoodrich versenyzők, Bryce Menzies, Luke McMillin és Apdaly Lopez fej-fej mellett haladtak. Ahogy a verseny a célvonal felé közeledett, Cameron Steele szorosan a három vezető mögött várta, hogy átvegye a vezetést bárkitől, aki megbotlik. Apdaly Lopez azonban soha nem botlott meg, és a Trophy Truck kategória első helyén végzett.
Az apjával, Juan Carlos Lopezzel együtt versenyző Apdaly BFGoodrich Baja T/A® KR3 abroncsokon versenyzett, és a teljesítményükre hivatkozott, amikor agresszív győzelme után percekkel a dobogón átvette az 50 000 dolláros ünnepélyes csekket.

“A gumik tapadása elképesztő volt. Az irány, amit adtak nekünk, elképesztő volt” – mondta Apdaly Lopez. “Nem is kérhetnék jobb teljesítményt a gumiktól. Nagyon boldog vagyok, hogy most a BFGoodrich-csapattal dolgozhatok együtt.”

Az összesített győztesnek járó 50 000 dolláros különdíj jelentős növekedés az előző évekhez képest, mondta Chris Baker, a BFGoodrich Tires és a Michelin North America motorsport igazgatója. A díjat akkor kapta meg az összesített győztes, ha a jármű kizárólag BFGoodrich abroncsokon futott.

“Ez egy nagy év volt számunkra a SCORE Baja 1000-en. Ez volt a verseny 50. éve, és az első év, amikor a BFGoodrich volt a címszponzor” – mondta Baker. “Megnöveltük a különdíjunkat, egyrészt a győztes versenycsapat jelentős jutalmaként, másrészt azért, hogy kiemeljük a versenysorozat és a vállalatunk számára ezt a mérföldkőnek számító évet.”

A sivatagok uralmának évtizedei
A Lopez-csapat győzelme egyike volt a BFGoodrich idei témáját megkoronázó számos történetnek: A sivatagok uralmának évtizedei.

A Trophy Truck kategóriában a Lopez csapat győzelme mellett a BFGoodrich csapatok megnyerték az 1. osztályt; a 10. osztályt; a Trophy Truck Spec-t; a Hammer Truck Unlimited-et; a 12. osztályt; az 5. osztályt; a 8. osztályt; a 7. osztályt; a Heavy Metal-t; a 3000-es osztályt; a Pro UTV Turbo-t; a 3. osztályt; a Baja Challenge-t; a 7SX osztályt; a Stock Full-t; a 11. osztályt; és a Vintage Pre-82-t is.

Class 10 BFGoodrich pilóták nagyot alakítottak
A Class 10 kategóriában, amely egy- vagy kétüléseseket tartalmaz 1650 köbcentiméterig, a BFGoodrich felszereltségű csapat – Cody Reid, Adam Pfankuch, Rick St. John, Sammy Ehrenberg és Brian Bowles – a
első helyet szerezte meg, átlagosan 49,9 mérföld per órával. A BFGoodrich Baja T/A® KR2 abroncsokon versenyezve a csapatnak sikerült megelőznie az összes erősebb 1. osztályú járművet, így megszerezte az összesített buggy győzelmet.

COPS csapat visszatér a BFGoodrichhez, dobogóra
A Trophy Truck Spec kategóriában John Langley és COPS versenycsapata ezen a versenyen visszatért a BFGoodrich abroncsokhoz, BFGoodrich Baja T/A® KR2 abroncsokon versenyezve. A csapat a kategória első helyén végzett, 23:34:54-es idővel. A COPS csapat nem volt egyedül. Az idei SCORE Baja 1000-en nyolc, a Trophy Truck és Trophy Truck Spec kategóriában versenyző csapat döntött úgy, hogy BFGoodrich abroncsokkal versenyez, miután korábban más márkájú abroncsokkal versenyeztek.
Currie testvérek nyerték a Hammer Truck Unlimited kategóriát

A Casey és Cody Currie testvérek csapata uralta a Hammer Truck Unlimited kategóriát. A BFGoodrich Baja T/A® KR3 abroncsokon versenyezve az egész verseny során nem hajtottak végre hátsó kerékcserét, ami szinte példátlan teljesítmény a Baja 1000-en. És nem voltak egyedül. Jon Walker, aki az 1. osztály Unlimited kategóriájában versenyzett, BFGoodrich Baja T/A® KR2 abroncsokon versenyzett, és az egész verseny során egyszer sem cserélt hátsó gumit, így meggyőző győzelmet aratott kategóriájában.

Nagy győzelem a BFGoodrich számára a Pro UTV kategóriában
A Pro UTV kategóriában a BFGoodrich versenyzője, Brandon Schueler csapata végzett az első helyen, több mint másfél órával megelőzve a következő UTV-t. Schueler csapatában Miles Martin, Pat Stone, Mitch Guthrie Jr., Matt Park és Jason Spiess szerepelt. Az UTV 32 colos BFGoodrich® All-Terrain KR2 abroncsokon versenyzett.

Baja Challenge kategória győzelem
A Baja Challenge kategóriában a BFGoodrich Performance Team szerezte meg az első helyet. A csapat ugyanazzal a négy BFGoodrich Mud-Terrain T/A® KM3 gumiabronccsal ért célba, amelyekkel a pálya előfutamát teljesítették, és egyszer sem kellett megállniuk, hogy megjavítsák vagy kicseréljék az abroncsokat.

“Ez a verseny nem gyengéknek való” – mondta a BFGoodrich Performance Team versenyzője, Lance Clifford, aki a Baja Challenge kategóriában versenyzett. “A csapatunk kemény, de a gumiabroncsaink még keményebbek. 1134 mérföldet tettünk meg nulla defektes gumival. Büszke vagyok arra, hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek, és hogy segíthetek a BFGoodrich abroncsok következő generációjának fejlesztésében.”

A Baja Challenge kategóriában versenyző BFGoodrich csapat tagjai voltak: Brian Finch, Bill Weber, Bob Bower, Lance Clifford, Kyle Tucker, Larry McRae és Brad Lovell.

Az élő legenda újra versenyez
A valaha volt egyik leghíresebb tereprali versenyző 50. alkalommal indult a Baja 1000-en. Rod Hall, aki az 1000-es sorozat kezdete óta egyetlen futamot sem hagyott ki, a Stock Full-Sized Truck kategóriában indult a BFGoodrich abroncsokon. Hall, aki néhány nappal a verseny után ünnepelte 80. születésnapját, csapattársaival, Chad Hall-lal, Frank DeAngelóval, Austin Hall-lal és Chris Woo-val versenyzett.

A Baja 1000 versenyt laboratóriumként használva
A BFGoodrich csapatai mindig a gumiabroncsok következő generációját fejlesztik Baján. Az idén BFGoodrich abroncsokkal versenyző csapatok többek között a BFGoodrich All-Terrain T/A® KO2, a BFGoodrich Mud-Terrain T/A® KM2, a BFGoodrich Baja T/A® KR, valamint a Baja T/A® KR2 és KR3 abroncsokkal versenyeztek. Ezeknek az abroncsoknak a teljesítménye a kimerítő Baja-sivatagban több mint 40 éve a valós világ kutatási és fejlesztési laboratóriuma.
1975-ben a BFGoodrich mérnökei Bajába utaztak, hogy teszteljenek egy radiális könnyű tehergépkocsi gumiabroncsot terepen és országúton való használatra. Tudták, hogy ha a gumiabroncsok képesek teljesíteni a Baja kíméletlen szakaszán, akkor szinte bárhol teljesíteni tudnak.

A többi már történelem. A BFGoodrich az 1975-ös első út óta része a terepversenyzői közösségnek. Ahogy a SCORE az idei versenyen ünnepelte a Baja 1000 50. évfordulóját, a BFGoodrich ünnepelte, hogy első alkalommal a verseny címszponzora. Az idei verseny jelentős mérföldkő volt a márka számára, és nem lett volna lehetséges az elmúlt négy évtizedben elért, összetett mérföldkövek nélkül:

1976: A BFGoodrich az első radiális All-Terrain T/A® gumiabroncsot versenyezteti a sivatagban
2014: A BFGoodrich bemutatja az All Terrain T/A® KO2-t a mexikói Baján
2016: BFGoodrich abroncsok segítségével Rob MacCachren harmadik egymást követő Baja 1000 győzelmét aratja
2017: A BFGoodrich lesz a SCORE Baja 1000 címszponzora, és besöpri az első 12 összesített helyezést

A BFGoodrich® Tiresről
A BFGoodrich® Tires több mint 100 éves örökségével elkötelezett a nagy teljesítményű gumiabroncsok biztosítása azok számára, akik szenvedélyesen szeretnek vezetni gyakorlatilag bármilyen környezetben. A műszaki szakértelmet 45 éves motorsport-tapasztalattal ötvözve a BFGoodrich a vezetési élmények teljes skálájához kínál abroncsokat az ultra-nagy teljesítményű utcai és a terepjáró abroncsoktól kezdve, amelyeknek egy közös témája van – az extrém teljesítmény. Jöjjön el és fejlessze teljesítményét a BFGoodrich segítségével, és nézze meg, hová vihetik gumiabroncsaink a www.BFGoodrichTires.com, a www.BFGoodrichRacing.com, a Facebookon a www.Facebook.com/BFGoodrichTires vagy a Twitteren és az Instagramon a @BFGoodrichTires.

Médiakapcsolat:
Phil Watson
phil.watson

Címkék: 1000, 50., Apdaly, Baja, Baja 1000, Lopez, RPM, SCORE
This entry was posted on Tuesday, November 21st, 2017 at 8:23 amand is filed under BFGoodrich, Off Road.You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.