Barcelona játékosok értékelése az Athletic Bilbao ellen: 9/10 Messi, Pedri, de Jong trió vezet, a többiek 6 vagy annál magasabb értékelést kaptak

Lionel Messi, Pedri és Frenkie de Jong játszott nagy szerepet abban, hogy a Barcelona hátrányból fordítva 3-2-re legyőzte az Athletic Bilbaót szerdán.

A Barcelona a lehető legrosszabbul kezdte a mérkőzést, hiszen Inaki Williams már a harmadik percben vezetéshez juttatta az Athletic Bilbaót, miután Clement Lenglet félszívű challenge-jét kikerülve Marc-Andre ter Stegen közvetlen közelről a kapuba lőtt. A vendégek azonban lassan belelendültek a játékba, miután a Bilbao uralta a korai cseréket.

A mérkőzés 14. percében újra kiegyenlítetté vált, amikor Frenkie de Jong óriási tudatosságról és mozgásról tett tanúbizonyságot, hogy elkapja Lionel Messi hosszú passzát, majd a labdát a jelöletlen Pedri felé tekerte, aki a hálóba fejelte a labdát. Pedri aztán szolgáltatóvá vált, amikor hét perccel a szünet előtt Messit készítette fel egy beadásra, miután rosszul érte el Unai Simont.

A Barcelona továbbra is nyomott előre és lehetőséget teremtett, és Messi volt az, aki ismét a góllövőlistán volt, alig egy órával a gól után, amikor a megfelelő helyen volt a megfelelő időben, hogy Antoine Griezmann visszavágóját átalakítsa. Messit kétszer is megtagadta a faoszlop, és csoda volt, hogy a Barcelona nem tette elérhető közelségbe a Bilbao számára a mérkőzés utolsó negyedórájára.

A Bilbao mégis reményt kapott a késői visszatérésre, amikor a csapatkapitány Iker Muniain egy zseniális távoli gólt szerzett a rendes játékidő utolsó percében. A Barcelona azonban kitartott, így begyűjtötte mindhárom pontot, és feljött a La Liga tabellájának harmadik helyére. A Kemény Zsákmány most már Ronald Koeman emberei felett uralkodik, miután szerdán fontos győzelmet aratott az Athletic Bilbao ellen.

Marc-Andre ter Stegen: 6/10

Embed from Getty Images

A Barcelona más sztárjai is vétkesebbek voltak az Inaki Williams által szerzett nyitógólnál. Azonban ahhoz képest, hogy milyen kvalitással rendelkezik, ter Stegen jobban is védhette volna az Athletic Bilbao csatárának próbálkozását. Azonban többször is hárított, hogy a Barcelona megőrizze előnyét. Iker Muniain ellen azonban nem tehetett volna semmit.

Sergino Dest: 6/10

Dest rosszul kezdte a mérkőzést, és ő volt az, aki elvesztette a labdát magasabban a pályán, mielőtt a Bilbao elindította volna az első gólt eredményező expressz ellentámadást. Ezt követően azonban védekezésben nem igazán hibázott, az általa vívott 3 földharc mindegyikét megnyerte. De ez is egy olyan mérkőzés volt, ahol a végeredménye nem volt megfelelő. Ezen még javítania kell.

Ronald Araujo: 7/10

A Barcelona legjobbja hátul, Araujo néhány kritikusan fontos szerelést hajtott végre, 4 tisztázást és néhány elkapást végzett, miközben a 7 párharcból 6-ot megnyert. Megmutatta javuló kvalitásait a labdával, mindössze 4 alkalommal veszítette el a labdabirtoklást, miközben igyekezett előrevinni a Barcelonát.

Clement Lenglet: Lenglet egy felejthető kezdéssel kezdte a meccset, Lenglet sok kívánnivalót hagyott maga után a félszívű kihívásával, hogy megállítsa Inaki Williamst a pályán. Ezt követően azonban a francia jól takarított, és különösen a levegőben volt impozáns. Pontosan, mint mindig, a labdát a lábánál tartva, mindössze 5 passzot hibázott.

Jordi Alba: Ez egy nagyon nem Albára jellemző teljesítmény volt a spanyoltól, aki nem sok lehetőséget kapott, hogy kialakítsa a lehetőségeket. Végül kialakított egy nagy lehetőséget, és részt vett Lionel Messi második góljának felépítésében, de egyébként alig jelentett veszélyt. Védekezésben elég stabil volt, és nem kevesebb, mint 6 védést hajtott végre.

Pedri: 9/10

1 – 18 évesen és 42 naposan a @FCBarcelona játékosa, Pedri González 🇪 lett a legfiatalabb játékos, aki egy @LaLigaEN mérkőzésen gólt és asszisztot is szerzett az új San Mamésban. Keresztelő. pic.twitter.com/jkkIK8sFwZ

– OptaJose (@OptaJose) January 6, 2021

Egyszerűen nem lehet megállítani a kis zsenit, aki ismét nagy szerepet vállalt az utolsó harmadban. A tizenéves csodagyerek volt először a megfelelő helyen a megfelelő időben, hogy a Barcelona egyenlítő gólját a kapuba fejelje. Az este zseniális pillanata azonban az volt, amikor Pedri egy ügyes hátsó sarkos mozdulattal előkészítette Messi első találatát, miután Unai Simont rosszul érte utol. További 2 lehetőséget is kialakított.

Sergio Busquets: Busquets: 6/10

Egy mérkőzés a találatok és kihagyások mérkőzésén. A veterán középpályás feleslegesen hagyta magára a Barcelona védőit, miután feltöltődött, hogy lezárja a teret a Bilbao első gólja előtt. A meccs további részében azonban alig lehetett rá panasz, bár a mozgáshiánya mostanában nagyon korlátozza őt. Rendezett, mint mindig a labdabirtoklásban, és játszott néhány okos labdát.

Frenkie de Jong: 9/10

Úgy tűnik, de Jong lassan, de biztosan kezd magára találni a Barcelonában, és szerdán tovább emelkedett az állománya. A holland briliáns mozgást és finom tudatosságot mutatott be, hogy gólra készítse Pedrit. Később a mérkőzésen de Jong újabb asszisztot szerezhetett volna, csakhogy Messi nem találta meg a hálót. Jellemzően a labdán kívül is műszakot vállalt, 6 labdaszerzést hajtott végre.

Antoine Griezmann: 8/10

8 – Az Athletic ellen (3 lövés, 1 assziszt és 3 kulcspassz) Antoine Griezmann 🇫🇷 nyolc labdaszerzést hajtott végre, többet, mint bármely más mérkőzésen a @FCBarcelona számára az összes versenyben. Munka. pic.twitter.com/7hsjVh16lh

Griezmann gólkeresése a Bilbao ellen is folytatódott, de ettől függetlenül remek teljesítményt nyújtott a francia. A 2018-as FIFA-világbajnokság győztese céltudatosan, határozottan rohamozott előre.

Egy másik napon talán a hálóba talált volna, de szerdán mégis ő készítette elő Messit a második góljához egy okos visszavágóval. Mint mindig, most sem riadt vissza a védekezési feladatoktól, elképesztő, meccsenkénti 8 labdaszerzést hajtott végre.

Lionel Messi: 9/10

Majdnem tökéletes teljesítményt nyújtott Messi. Messi sokkal hajtósabbnak tűnt, szakszerűen nyitotta meg a játékot Pedri góljának felépítésében. Ezután két briliáns befejezést produkált, hogy megszerezze a bravúrt. Egy másik napon a Barcelona csapatkapitánya akár kalapácsütést is ünnepelhetett volna, hiszen két lövése is a fakeretet találta el. Messi azonban eladta a labdát a Bilbao második találatánál, ami az egyetlen hibája volt az estén.

2 – Lionel Messi 🇦🇷 lett az első @FCBarcelona játékos, aki két gólt szerzett az új San Mamésban az @LaLigaEN-ben – az előző játékos, aki két gólt szerzett a klubnak egy LaLiga-meccsen idegenben az Athletic Club ellen, Javier Saviola 🇦🇷 volt 2002 áprilisában a régi San Mamésban. Megszentelt. pic.twitter.com/gaS429I0xw

Ousmane Dembele: 7/10

Még egy lenyűgöző teljesítményt nyújtott Dembele, annak ellenére, hogy nem szerzett gólt és nem adott asszisztot. Dembele azonban egy nagyon szükséges energiainjekciót adott az utolsó harmadban, és valami mást hozott az asztalra, mint a körülötte lévők. A francia minden adandó alkalommal nekihajtott a Bilbao védőinek, és 3 helyzetet is kidolgozott. Szuper.

SUBSTITUTES

Oscar Mingueza: N/A

15 perccel a vége előtt a Dest számára, Mingueza nagyrészt stabil volt a játék utolsó szakaszában.

Martin Braithwaite: Braithwaite a 75. percben váltotta Dembele-t, és hatékonyan nyomott feljebb a pályán, de nem játszott eleget ahhoz, hogy értékelést érdemelne.