Baseball Heaven

NYBC megkoronázza a 2018-as nemzeti bajnokokat a 11. éves eseményen

A Steel Sports július 23-29. között rendezte meg a 11. éves nemzeti ifjúsági baseball-bajnokságot a Baseball Heavenben, Yaphankban, N.Y.-ban, ahol tucatnyi állam több mint 70 csapata versenyzett az országos bajnoki címekért a 10U-14U korosztályokban.

A 74 csapat volt a legtöbb, amely valaha is részt vett egy NYBC bajnoki héten, és a NYBC történetében először két nemzetközi csapatot, a Dominicanát és az IPL Caribbean All-Stars-t is fogadta. A CBS Sports Network élő televíziós közvetítést biztosított a hét során 10 mérkőzésről, és mind a 10 mérkőzést online közvetítették az MLB.com-on.

A hét egyik fénypontja a pályán kívül a NYBC fesztiválnapján történt, amikor a New York Yankees dobója és 2018-as American League All-Star Luis Severino az MLB-legenda és a Steel Sports tanácsadó testületének tagja, Dusty Baker mellett ellátogatott a Baseball Heavenbe. Severino és Baker csatlakozott a New York-i rádió műsorvezetőjéhez, Ed Randallhoz az MLB éves kerekasztal-beszélgetésén, és különböző témákról beszélgettek a jelenlévő játékosokkal, edzőkkel és családokkal. Ők ketten fotózással és a csapatokkal való találkozással is eltöltötték az időt.

A pályán az öt nemzeti bajnokságot négy különböző állam csapatai nyerték. A kaliforniai La Mirada Coyotes és az MVP Hustle Garcia nyerte a 10U és a 12U divíziót. A New Jersey Select nyerte a 11U-t, az észak-karolinai Canes Gallaher szerezte meg a 13U bajnoki címet, a New York-i Bronx Bombers pedig a 14U bajnokságot.

A NYBC emellett megrendezte az első Showcase Invitationalt, amelyen 40, a pályán és azon kívül is kiemelkedő teljesítményt nyújtó, 2019-2020-as középiskola legjobb végzősei vettek részt. A játékosok egy délelőtti showcase-en vettek részt főiskolai edzők előtt, majd egy Kelet vs. Nyugat mérkőzést játszottak az országos televízióban. Az MLB korábbi menedzserei, Dusty Baker és Bobby Valentine ismét elfoglalták megszokott helyüket a kispadokon, és edzették a két csapatot.