Bob Sanders

Indianapolis ColtsEdit

2004: Szerkesztés

Sanders újoncként elsősorban tartalék safety-ként és a speciális csapatok játékosaként játszott. Bár a szezonját lábbeli- és térdsérülések egyaránt megrövidítették, az alapszakasz során volt néhány jó teljesítménye; november 14-én 13 tacklet szerzett, miközben egy fumble recoveryt 37 yardra visszahozva első NFL touchdownját szerezte a Houston Texans ellen a 10. heti mérkőzésen. A Kansas City Chiefs ellen a 8. héten 9 tacklet és egy fumble recoveryt ért el.

2005-06Szerkesztés

Sanders a 2006-os alapszakaszban csak négy mérkőzésen játszott egy korán elszenvedett térdsérülés miatt. Ezen a négy mérkőzésen 27 tacklet szerzett. Hamarosan “The Eraser”-nek nevezték el, mivel az ellenfél játékosaira mért meggondolatlan és büntető ütései sok olyan nagy játékot akadályoztak meg, amit az ellenfél csapatai egyébként meg tudtak volna valósítani. A Colts az NFL legrosszabb futóvédelmével rendelkezett statisztikailag, minden meccsen legalább 100 yardot engedett futni. A rájátszás során azonban Sanders folytatta a sérülésből való visszatérését, és új életet lehelt a védelembe. Sandersszel a 2006-os Colts a rájátszás második legjobb futóvédelmét produkálta, mindössze 73,3 futott yardot engedélyezve meccsenként. Sanders a Super Bowl XLI győzelemhez segítette a Coltsot, méghozzá idegenben. Sanders kulcsszerepet játszott a New England Patriots elleni AFC bajnoki mérkőzésen. Amikor a Patriots kevesebb mint három perccel a vége előtt, 34-31-es vezetésüknél a meccset egy first downnal akarta eldönteni, Sanders a Patriots wide receiver Troy Brown elé ugrott, és hárította a passzt, így a Patriots puntolni kényszerült, és Peyton Manningnek esélyt adott a győztes touchdown megszerzésére.

Sanders a Chicago Bears elleni Super Bowlban is kulcsszerepet játszott: a meccs elején elrontotta a futó Cedric Benson labdáját, majd a negyedik negyed elején elkapta Rex Grossman irányítót, miután Kelvin Hayden cornerback elkapta Grossmant az előző drive-ban, és mindkét pick segítette a 29-17-es győzelmet.

2007: A 2007-es NFL szezonban Sanders lett a hét AFC védőjátékosa a 2. héten, miután 11 tacklet és 2,5 sacket szerzett a divíziós rivális Tennessee Titans ellen Nashville-ben. Nagyrészt ő volt a felelős azért, hogy a meccs végén leállította Vince Youngot, ezzel 22-20-ra megnyerve a Colts győzelmét. Sanders 96 tacklet, 3,5 sacket, két interceptiont és hat passzlekerülést jegyzett az év végén. Vele a soraiban a Colts ismét a liga egyik legjobb passzvédelmét állította fel, miközben egy sikeres futásgátló védelmet is vezetett. Tony Dungy edző úgy jegyezte meg Sanders-t, mint a Tampa 2 védelem prototípusos safety-jét, és arról vált ismertté, hogy a Colts futás elleni védekezésében nagy szerepet játszott, amikor a boxba jött le a futás támogatásakor.

2007. december 28-án Sanders ötéves, 37,5 millió dolláros szerződést írt alá, 20 millió dollárral garantáltan. Ez a szerződés akkoriban az NFL történetének legjobban fizetett safety-jévé tette.

2008. január 7-én Sanders-t az AP az év védőjátékosának választotta a 2007-es NFL szezonban, ő volt az első Colt, aki elnyerte ezt a díjat, és csak a negyedik safety az NFL történetében, aki elnyerte ezt a díjat. Az NFL-ről rendszeresen tudósító 50 médiatagból álló országos zsűri 31 szavazatot kapott. Sandersszel a csapatban a Colts keményebbé és fizikálisabbá vált, mivel Sanders közelebb játszott a támadóvonalhoz. Sanders sokat köszönhet az Indy puha védelmének megfordulásáért, amely a 2006-os 5,3-ról 2007-ben 3,8-ra csökkentette az egy átvitelre jutó yardok átlagát.

2008-11Edit

Sanders várhatóan a PUP-listán kezdte a 2008-as edzőtábort, de Bill Polian általános igazgató kijelentette, hogy Sanders az edzőtábor közepén visszatérhet. Augusztus 24-én Sanders 2008-ban debütált a sérült csapattársával, Dwight Freeney-vel együtt a Buffalo Bills elleni 3. heti előszezon mérkőzésen.

2008. szeptember 17-én a Colts bejelentette, hogy Bob Sanders a következő 4-6 hétre kiesik, mert magas bokaficamot szenvedett. A sérülés a Colts második, Minnesota Vikings elleni mérkőzésén történt. Sanders helyére a másodéves safety, Melvin Bullitt került volna.

Sanders a Patriots elleni 9. heti mérkőzésen tért vissza a sérültlistáról, csapattársával, Joseph Addai-jal együtt. Ötmeccses kihagyás után Sanders stabil teljesítményt nyújtott, és a negyedik negyed 4 perccel a vége előtt a meccset eldöntő interceptionnel, amely az első interceptionje volt a szezonban, segített az utolsó másodpercekben feltartóztatni a Patriotsot. A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Tony Dungy kijelentette, hogy Sanders “fizikailag nagyon közel volt a 100%-hoz” a bokasérüléséből felépülve.

Sanders ismét kihagyta a szezont, a 11. héten a Houston Texans elleni mérkőzésen ült ki, egy térdsérülés miatt, amelyet nyilvánvalóan az előző héten, a Pittsburgh Steelers ellen szenvedett el. A térdsérülés miatt a második egymást követő héten ismét időt kellett kihagynia. Sanders térdsérülése a duzzanat miatt következett be, egy olyan állapot, amelyet azóta tapasztalt, hogy egy súlyos térdsérülés az újonc szezonjában a pálya szélére állította.

Az alapszakasz utolsó két meccsének kihagyása után Sanders összesen hat mérkőzésen lépett pályára. Ezen a hat mérkőzésen összesen 39 tacklet és egy interceptiont gyűjtött. Sanders játszott az utószezonban, de a Colts szezonja a Wild Card rájátszás mérkőzésen a San Diego Chargers ellen 23-17-es vereséggel zárult.

A 2009-es évben Sanders két mérkőzésen kezdett, mielőtt november 6-án kar sérülés miatt sérült tartalékba került. Két mérkőzésén hat tacklet és egy interceptiont jegyzett.

2010-ben Sanders a szezon első mérkőzésén sérüléssel távozott. 2010. szeptember 14-én jelentették, hogy Sanders valószínűleg az egész szezont kihagyja bicepsz ínszakadás miatt. December 8-án sérült tartalékba került, amivel véget ért a szezonja.

2011. február 18-án Sanders-t elengedte a Colts, miután az előző három szezonban összesen csak kilenc mérkőzésen játszott. A csapat közleményében így nyilatkozott: “Mindig is Coltnak fogom magam tekinteni. Szeretném megköszönni a szurkolóknak is a nagyszerű támogatást. Nagy szerepet játszottak abban, hogy a csapatnál töltött hét évem nagyon kifizetődő volt.”

San Diego ChargersSzerkesztés

Sanders egyéves szerződést kötött a San Diego Chargersszel a 2011-es szezonra. 2011. szeptember 28-án sérült tartalékra (IR) került, mivel a térde megduzzadt a néhány héttel korábbi Patriots elleni mérkőzés után. Ez volt a negyedik szezon egymás után, amikor Sanders az IR-en fejezte be a szezont.