Bryn Forbes

Elsőéves (2012-13)Edit

Forbes az első évét a Cleveland State-ben töltötte. 32 mérkőzésen szerepelt, 18 mérkőzésen kezdőként, átlagosan 12,7 pontot, 3,5 lepattanót és 1,2 asszisztot átlagolt 28,3 perc alatt. Forbes vezette a csapatot a pontszerzésben azon játékosok között, akik több mint hat mérkőzésen játszottak. A Horizon League-ben 11. volt a pontszerzésben és nyolcadik a meccsenkénti hárompontosok számában (2,0), a konferencia mérkőzéseken pedig hetedik volt a pontszerzésben (14,9 ppg) és második a büntetőszázalékban (.908). Forbes 24 mérkőzésen ért el kétszámjegyű pontszámot, ebből négy mérkőzésen 20 pont fölött teljesített. A 24 pontos szezoncsúcsát a Valparaiso (2/9) ellen (10-ből 8-at dobott, ebből 4-ből 4-et hárompontosból) és a Milwaukee (2/17) ellen (12-ből 9-et dobott, ebből 4-et 7-ből a palánk mögül) érte el. További magas pontszámú meccseit a Loyola ellen 22 ponttal (1/23) és a Detroit ellen 21 ponttal (1/12) hozta, a Titánok ellen nyolc lepattanót szerzett, és öt hárompontosával beállította a CSU egymeccses rekordját. Forbes nyolc lepattanót gyűjtött a UIC ellen (2/2), és szezoncsúcsot jelentő öt asszisztot osztott ki a Notre Dame (Ohio) ellen (12/19). Sikeres első évét a 2012-13-as Horizon League Newcomer of the Year, Horizon League All-Newcomer Team, CollegeInsider.com Mid-Major Freshman All-America Team, valamint kétszeres Horizon League Newcomer of the Week (dec. 3. és jan. 14.) díjjal jutalmazták.

Másodéves (2013-14)Edit

Forbes úgy tűnt, hogy javulni fog a második évében. Még mindig a Cleveland State-ben kezdett mind a 32 mérkőzésen, ahol játszott, és 34,4 perc alatt 15,6 pontot, 3,1 lepattanót és 1,7 asszisztot átlagolt. A Cleveland State 15,6 pontos meccsenkénti átlaga a hatodik volt a Horizon League-ben, míg a hárompontos gólpasszok tekintetében a második helyen állt a ligában (2,5 pg), csak az oaklandi Travis Bader, az NCAA minden idők legjobb hárompontos dobója mögött. Forbes 21-12-es mérleggel és 12-4-es eredménnyel vezette a csapatot a Horizon League-ben. A hatékonysága jelentősen javult, hiszen a Horizon League-ben a negyedik helyen állt a hárompontos mezőnymutatóban (.424), az ötödik helyen a büntetődobószázalékban (.826) és a negyedik helyen a játékpercekben (34.4 mpg). Forbes rekordokat döntött, amikor 81 bedobott hárompontossal felállította a Cleveland State egy szezonbeli iskolai rekordját, és minden versenyen legalább egy hárompontost dobott. A pontszerzés könnyen ment neki, hiszen 32 mérkőzésből 26-on kétszámjegyű pontszámot ért el, ebből 10 alkalommal 20 vagy annál több pontot szerzett. A szezon első 28 büntetőjét tökéletesen dobta, mielőtt kihagyta volna. A Notre Dame (Ohio) ellen 27 ponttal (12/18) és a Detroit ellen (1/31) is szezoncsúcsot ért el, és a Titánok ellen hét lepattanót szerzett. Forbes bizonyította, hogy képes a nagyszínpadon játszani, amikor a Kentucky Egyetemen (11/25) 22 pontot és öt lepattanót szerzett, 11-ből 11 kísérletet értékesítve a büntetővonalról. A NABC All-District 12 második csapatában és az All-Horizon League második csapatában szerzett kitüntetést.

Junior év (2014-15)Edit

A junior évébe lépve Forbes úgy döntött, hogy átigazol. Részben azért akart a Michigan State-re jönni, hogy közelebb legyen az otthonához, hogy gondoskodhasson kisfiáról és közel legyen egy egészségügyi problémával küzdő családtagjához. Forbes felmentést kapott, hogy a 2014-15-ös szezonban a Spartans csapatában játszhasson. Az NCAA szabályai szerint az átigazoló játékosoknak általában egy évet kell kihagyniuk, de az NCAA felmentést ad a családi nehézségek miatt átigazoló sportolóknak. Forbesnak még két szezonja volt hátra a Michigan State-nél.

Forbes az előző szezonban tapasztalt hatalmas fluktuáció miatt azonnali hatást várt. A Michigan State elvesztette Keith Appling, Gary Harris és Russell Byrd irányítókat. Három dobó képességű poszton játszó játékos is távozott, Adreian Payne, Kenny Kaminski és Alex Guana. Forbes 39 mérkőzésen lépett pályára, 24-en kezdőként, átlagban 8,5 pontot, 1,4 lepattanót és 1,0 asszisztot átlagolt 26,2 perc alatt meccsenként. Forbes éles dobóformája folytatódott, hiszen a Big Tenben összességében negyedik volt a hárompontos mezőnymutatóban (.427), a Big Ten mérkőzéseken nyolcadik (.405), a Big Tenben pedig 12. a hárompontos gólpasszokban (1,8). 14 mérkőzésen kétszámjegyű pontszámot ért el, köztük szezoncsúcsot jelentő 21 pontot a Wisconsin ellen (3/1), és három mérkőzésen vezette az MSU-t a pontszerzésben, az Eastern Michigan (12/17; 14 pont), a Rutgers (1/29; 18 pont) és a Wisconsin (3/1; 21 pont) ellen. Forbes 19 mérkőzésen szerzett két vagy több hárompontost, ebből öt mérkőzésen négy vagy több hárompontost, kiemelve a Wisconsin (3/1) elleni tökéletes 5/5-ös teljesítményét a palánk mögül. Forbes 7-ből 7-ből tökéletesen dobott mezőnyből, ebből 4-ből 4 hárompontosból, és 18 pontot szerzett a Notre Dame ellen (12/3). 23 lopással a negyedik helyen állt a csapatban, kiemelve a Nebraska (1/24) elleni három lopást. A faultvonalról 0,808-at (42-52) dobott, amivel második volt a csapatban, és 0,450-et (9-20) dobott hárompontosból az MSU NCAA-tornán a Final Fourba jutásért. Az NCAA-torna második fordulójában a Georgia (3/20) és az elit-nyolcaddöntőben a Louisville (3/29) elleni két mérkőzésen 14 pontot szerzett, és az MSU elit-nyolcaddöntő hosszabbításos győzelmében a hosszabbítás első öt pontját szerezte, a hosszabbítás első labdaszerzésénél dobva egy hárompontost. Karrierje legjobbja az Arkansas-Pine Bluff elleni négy asszisztja volt december 6-án.

Végzős év (2015-16)Edit

Forbes végzős évében sokat fejlődött. Az ország egyik legjobb hárompontos dobójává vált, közel 50%-kal dobott. Számos díjat és rekordot szerzett a Michigan State-nél töltött végzős éve alatt. 2016. március 2-án Forbes 11 hárompontos mezőnykosarat dobott, ami csapata és a Big Ten konferencia rekordja volt, miközben a Michigan State-et 97-66-os győzelemre vezette a Rutgers ellen. Forbes-t Denzel Valentine-nal együtt beválasztották az NCAA egyetemi kosárlabda hárompontos versenyre a végzős évét követően. Forbes a verseny első fordulójában legyőzte csapattársát. Forbes-t az USBWA All-District V 1st Team, a Media All-Big Ten 2nd Team, az Coaches All-Big Ten 2nd Team és a PIT All-Tournament Team csapatába választották.