Jaké jsou průměrné náklady na výživné v Nebrasce?

Smlouva o výživném se rozkládá
Zjistěte, jakou finanční zátěž pro vás mohou představovat náklady na výživné. Přečtěte si, jaké jsou průměrné náklady na výživné v Nebrasce a kolik můžete utratit.

V USA se rozvádí 40 až 50 % párů. A pokud čtete tento článek, možná jste jedním z nich. Jedna věc, kterou možná nevíte, jsou náklady na výživné.

Probíráme, co jsou to alimenty a co můžete očekávat, pokud je budete muset v Nebrasce platit. Neexistuje žádná „univerzální“ odpověď na to, kolik alimenty stojí, ale s více informacemi na ně budete lépe připraveni.

Co je to výživné?

Výživné je platba nebo řada plateb, které jsou manželovi nebo bývalému manželovi poskytovány podle požadavku soudu po rozvodu. Platby jsou založeny na několika faktorech, včetně toho, jak dlouho spolu manželé žili, jaká je jejich finanční situace a zda se jedná o děti.

Protože výživné obvykle nařizuje soud, musíte platit bez ohledu na to, zda se domníváte, že si ho váš manžel zaslouží. Neplacení má právní důsledky.

Jak soud rozhoduje o výživném

Na internetu se to hemží kalkulačkami, které vám pomohou odhadnout, kolik budete platit. Není na něm však tolik kalkulaček pro výpočet výživného, částečně proto, že výživné je velmi subjektivní.

Při rozhodování o přiznání výživného soudce zvažuje mnoho věcí. Vy a váš právník můžete tyto faktory společně projít. Nakonec však nelze se stoprocentní přesností předpovědět, co soudce nařídí.

Jak mohu odhadnout, kolik bych mohl platit?

Představu o tom, kolik byste mohl platit, můžete získat z rozdílu příjmů mezi vámi a vaším manželem. Soudce se bude zabývat vaším životním stylem neboli životní úrovní, kterou jste oba sdíleli.

Pokud sečtete oba vaše příjmy a vydělíte je dvěma, zjistíte, kolik by měl každý z vás měsíčně dostávat. Manžel s vyšším platem tedy každý měsíc zaplatí rozdíl mezi oběma platy. Přečtěte si více o tom, kdo platí výživné.

Toto vám dává jen rámcovou představu o tom, kolik byste mohli po rozvodu platit svému bývalému manželovi.

Jiné faktory mohou ovlivnit soudce

Ano. Faktory, jako je počet dětí, které máte, jak dlouho jste byli manželé a další peníze nebo majetek, který máte vy nebo váš manžel, budou také hrát roli v tom, kolik budete každý měsíc platit.

Soudce v Nebrasce bude mít informace o veškerém vašem majetku a také o platech a na základě toho rozhodne.

Jestliže odmítnete platit soudem stanovené výživné, může vám hrozit vězení nebo jiné závažné důsledky.

Rozdíl mezi výživným a výživným na dítě

Výživné je částka, kterou váš manžel dostává nebo platí, aby zajistil, že si oba budete moci dovolit pokračovat odděleně v životním stylu, který jste měli společně. Ačkoli se vám může stát, že si alimenty spletete s výživným na dítě, není to totéž a vyžaduje to odlišné projednávání.

Výživné na dítě platí ten z rodičů, který nemá v hlavní péči dítě, které je právně jeho. Tento rodič platí příplatek, aby zajistil uspokojení potřeb dítěte. To může zahrnovat zajištění úhrady mimoškolních aktivit, úhradu nákladů na péči o dítě a zajištění bezpečnosti domu, v němž dítě žije.

Výživné na dítě může být přiznáno také párům, které mají péči v poměru 50/50. Výživné však není totéž co výživné na dítě. Výživné na dítě, pokud jste povinni ho platit, bude vypočteno jinak, k jinému datu.

Kolik výživného budu muset platit?“

Pokud jste právě zahájili rozvodový proces, je důležité, abyste se poradili s právníkem, který bude zastupovat vaše zájmy. Právník vám může pomoci zjistit, jak vysoké výživné budete muset platit, a také vám může být obhájcem, aby zajistil, že to, co dostanete, bude spravedlivé.

Rozvod může být časově náročný a nákladný, ale je důležité, aby vás a vaše zájmy zastupoval kompetentní rozvodový právník. Jinak se může stát, že budete muset platit nespravedlivou výši výživného nebo výživného na děti.

I když se však výše výživného nebo výživného zdá nespravedlivá, soudce a právníci budou uplatňovat zákon. I když můžete později částky napadnout, jejich počáteční rozhodnutí jsou v souladu s nebraskými zákony.

Jaký je můj další krok?

Výpočet výživného může být stresující. Nemusíte na to však být sami. Pokud si nejste jisti, co se stane s vašimi penězi, až se s manželem či manželkou rozejdete, domluvte si schůzku s právníkem.

S pomocí schopného právníka se na cestu do neznáma vydáte s jistotou místo se strachem.

Pokud jste v Nebrasce a chcete si o výživném promluvit s právníkem, můžete nám ihned zavolat na telefonní číslo (402) 415-2525. Jsme tu, abychom vám pomohli!