Muzeum současného umění 21. století, Kanazawa | Visit Kanazawa

Muzeum současného umění v Kanazawě

Muzeum současného umění 21. století v Kanazawě, otevřené v roce 2004, vyniká ve srovnání s tradičními muzei umění. Muzeum má podmanivý design připomínající disk, jako by to bylo UFO přistávající uprostřed Kanazawy. Všechny stěny jsou ze skla a budova má pět bran, které směřují do různých částí města.

Muzeum vystavuje experimentální současné umění, kterého se návštěvníci mohou dotýkat nebo si na něj sednout, a je ideální pro děti i dospělé. Mezi zajímavosti muzea patří díla vytvořená na zakázku, která jsou začleněna do jedinečného designu budovy.

Muzeum současného umění 21. století vyniká tím, že návštěvníkům nabízí jedinečné zážitky, které nikde jinde nenajdete. K vrcholům patří dílo Bazén od Leandra Erlicha, díky němuž si návštěvníci mohou připadat, jako by stáli na dně bazénu, a stěna vyzdobená květinami nasbíranými na předměstí Kanazawy.

Muzejní obchod navíc nabízí širokou škálu produktů, jako jsou muzejní suvenýry, doplňky a vybrané zboží.

Jak se dostat do Muzea současného umění 21. století

Muzeum současného umění 21. století má výhodnou polohu v centru na Kanazawě a nachází se v pěší vzdálenosti od zahrady Kenrokuen a zámeckého parku Kanazawa. Snadno se k němu dostanete také z východu Kenrokuen na nádraží Kanazawa (východní východ). Přímo k muzeu jezdí pravidelná autobusová linka, cesta trvá jen 10 minut.