Barcelona Player Ratings vs Athletic Bilbao: 9/10 trio Messi, Pedri, de Jong prowadzić show; reszta dostać 6 lub wyżej

Lionel Messi, Pedri i Frenkie de Jong były instrumentalne jak Barcelona wyszła z tyłu, aby pokonać Athletic Bilbao 3-2 w środę.

Barcelona rozpoczęła mecz w najgorszy możliwy sposób, ponieważ Inaki Williams dał Athletic Bilbao prowadzenie już w trzeciej minucie, pokonując Marca-Andre ter Stegena z samego środka pola po tym, jak uniknął nieudolnego wyzwania ze strony Clementa Lengleta. Jednak goście powoli wkraczali do gry po tym, jak Bilbao zdominowało początkową część spotkania.

Gra wróciła do normy w 14. minucie, kiedy to Frenkie de Jong wykazał się niesamowitą świadomością i ruchem, aby złapać długie podanie Lionela Messiego, po czym skierował piłkę do niekrytego Pedriego, który głową skierował piłkę do siatki. Następnie Pedri wykorzystał swoją szansę, gdyż siedem minut po przerwie, po błędzie Unaia Simona, podał do Messiego, który zdobył bramkę.

Barcelona nadal naciskała i stwarzała szanse, a Messi ponownie wpisał się na listę strzelców tuż przed upływem godziny gry, gdyż znalazł się we właściwym miejscu i czasie, by zamienić na bramkę uderzenie Antoine’a Griezmanna. Messi został odrzucony dwa razy przez stolik, jak również i to był cud, jak Barcelona nie umieścić wynik poza zasięgiem Bilbao w kierunku do ostatniego kwartału gry.

Bilbao nie dostać nadzieje późnego powrotu, kiedy kapitan Iker Muniain strzelił genialny bramkę dalekiego zasięgu w ostatniej minucie regulaminowego czasu. Barcelona jednak trzymała się, aby zebrać wszystkie trzy punkty i awansować na trzecie miejsce w tabeli La Liga. The Hard Tackle rządzi teraz podopiecznymi Ronalda Koemana po kluczowym zwycięstwie nad Athletic Bilbao w środę.

Marc-Andre ter Stegen: 6/10

Embed from Getty Images

Były inne gwiazdy Barcelony, które były bardziej winne gola otwierającego wynik spotkania, którego strzelił Inaki Williams. Jednak, jak na jakość, którą ma, ter Stegen mógł zrobić lepiej, aby odeprzeć wysiłek napastnika Athletic Bilbao. Jednak udało mu się uratować kilka sytuacji, dzięki którym Barcelona utrzymała swoje prowadzenie. Nie mógł jednak zrobić nic, aby przeszkodzić Ikerowi Muniainowi.

Sergino Dest: 6/10

Dest słabo rozpoczął mecz i to on stracił piłkę wyżej na boisku, zanim Bilbao wyprowadziło ekspresowy kontratak, który zaowocował pierwszym golem. Później jednak nie popełnił żadnego błędu w defensywie, wygrywając każdy z trzech pojedynków na ziemi, w których brał udział. Był to jednak kolejny mecz, w którym jego produkt końcowy nie był na najwyższym poziomie. Musi się tym zająć.

Ronald Araujo: 7/10

Najlepszy z partii z tyłu dla Barcelony, Araujo umieścił w kilku krytycznych crunching tackles, dokonał 4 oczyszczenia i kilka przechwytów, wygrywając 6 z 7 pojedynków, które zakwestionował. Pokazał swoje coraz lepsze cechy przy piłce, tracąc posiadanie zaledwie 4 razy, podczas gdy starał się pchać Barcelonę do przodu.

Clement Lenglet: 6/10

W niezapomnianym początku meczu, Lenglet pozostawił wiele do życzenia swoim połowicznym wyzwaniem, aby zatrzymać Inakiego Williamsa w jego torach. Później jednak Francuz dobrze sobie radził i był szczególnie imponujący w powietrzu. Precyzyjny jak zawsze z piłką przy nodze, pomylił się tylko w 5 podaniach.

Jordi Alba: 6.5/10

To był bardzo niepodobny do Alby występ Hiszpana, który nie dostał zbyt wielu szans na stworzenie okazji. Stworzył jedną dużą szansę i brał udział w zdobyciu drugiego gola przez Lionela Messiego, ale poza tym nie stanowił większego zagrożenia. W defensywie był dość solidny i zanotował aż 6 przechwytów.

Pedri: 9/10

1 – W wieku 18 lat i 42 dni Pedri González z @FCBarcelona 🇪🇸 stał się najmłodszym zawodnikiem, który zarówno zdobył bramkę, jak i asystował w meczu @LaLigaEN na nowym San Mamés. Baptism. pic.twitter.com/jkkIK8sFwZ

– OptaJose (@OptaJose) January 6, 2021

There is just no stopping the little genius, who was once again heavily involved in the final third. Nastoletni cudowny chłopak po raz pierwszy znalazł się we właściwym miejscu i we właściwym czasie, aby zdobyć wyrównującą bramkę dla Barcelony. Genialnym momentem wieczoru było jednak to, że Pedri ustawił Messiego do jego pierwszej bramki sprytnym podaniem do tyłu po tym, jak złapał Unaia Simona na złej drodze. Stworzył jeszcze 2 inne szanse.

Sergio Busquets: 6/10

Mecz trafień i nietrafień dla Busquetsa. Weteran pomocnik niepotrzebnie pozostawił obrońców Barcelony wysokie i suche po szarży do zamknięcia przestrzeni w prowadzeniu do Bilbao pierwszy. Przez resztę meczu nie można było jednak na niego narzekać, choć brak mobilności bardzo go obecnie ogranicza. Jak zawsze czysty w posiadaniu i zagrał kilka mądrych piłek.

Frenkie de Jong: 9/10

Wygląda na to, że de Jong powoli, ale nieuchronnie zbliża się do swojego miejsca w Barcelonie, a jego akcje w środę nadal rosły. Holender pokazał genialny ruch i doskonałą świadomość, aby ustawić Pedri na jego gola. W dalszej części meczu de Jong mógł zaliczyć kolejną asystę, ale Messi nie zdołał trafić do siatki. Typowo pozaboiskowa zmiana, zaliczył 6 przechwytów.

Antoine Griezmann: 8/10

8 – Przeciwko Athletic (3 strzały, 1 asysta i 3 kluczowe podania), Antoine Griezmann 🇫🇷 zaliczył osiem odzyskań, więcej niż w jakimkolwiek innym meczu dla @FCBarcelona we wszystkich rozgrywkach. Praca. pic.twitter.com/7hsjVh16lh

Poszukiwania gola przez Griezmanna trwały nadal przeciwko Bilbao, ale mimo to był to znakomity występ Francuza. Zdobywca Pucharu Świata FIFA 2018 był celowy w swoim wyświetlaczu, szarżując do przodu zdecydowanie.

W innym dniu, może znalazłby tył siatki, ale w środę, ustawił Messi dla jego drugiego z inteligentnym cut-back. Jak zawsze nie stronił od obowiązków defensywnych, zaliczając aż 8 asyst w meczu.

Lionel Messi: 9/10

Prawie doskonały występ Messiego. Messi, wyglądający na bardziej zmotywowanego, otworzył grę w sposób ekspercki w okresie poprzedzającym bramkę Pedriego. Następnie wykonał dwa genialne wykończenia, by zdobyć brace. W innym dniu kapitan Barcelony mógł nawet świętować hat-tricka, ponieważ dwa jego strzały trafiły w drewniane ściany. Jednak Messi oddał piłkę przy drugim golu Bilbao, co było jego jedynym błędem tego wieczoru.

2 – Lionel Messi 🇦🇷 został pierwszym graczem @FCBarcelona, który zdobył brace na nowym San Mamés w @LaLigaEN – poprzednim graczem, który zdobył dwie bramki w meczu wyjazdowym LaLiga dla klubu przeciwko Athletic Club był Javier Saviola 🇦🇷 w kwietniu 2002 roku na starym San Mamés. Sanctified. pic.twitter.com/gaS429I0xw

Ousmane Dembele: 7/10

Kolejny imponujący występ Dembele, mimo że nie zdobył bramki ani nie zanotował asysty. Dembele dostarczył jednak bardzo potrzebnego zastrzyku energii w końcowej tercji, wnosząc do gry coś innego niż pozostali zawodnicy z jego otoczenia. Francuz nacierał na obrońców Bilbao przy każdej nadarzającej się okazji, a także stworzył 3 otwarte sytuacje. Znakomity.

ZASTĘPCY

Oscar Mingueza: N/A

Włączony do bramki Dest na 15 minut przed końcem, Mingueza był w dużej mierze solidny w końcowej fazie gry.

Martin Braithwaite: N/A

Braithwaite zastąpił Dembele w 75. minucie i skutecznie naciskał wyżej na boisku, ale nie zagrał na tyle, by zasłużyć na ocenę.