Pounceyho smlouva s Oceláři překonává kontrakt Alexe Macka

Maurkice-Pouncey

Oceláři uzavřeli bohaté pětileté prodloužení smlouvy s Maurkicem Pounceym. Smlouvy v NFL jsou velmi nepřehledné, ale dohoda činí 44 milionů dolarů na pět let a vyplatila centru podpisový bonus 13 milionů dolarů. Nad penězi Alexe Macka se hodně skřípalo zuby a to se nevracel po přetržení křížového vazu. Mackova smlouva neměla žádný podpisový bonus, ale byla plně garantovaným platem na první dva roky v celkové výši 18 milionů dolarů.

Pro Football Talk se vyzná ve věcech týkajících se smluv v NFL a uvedl toto:

Podivuhodné je, že nové peníze převyšují balík, který Browns zaplatili dříve v tomto roce centru Alexi Mackovi. Mack podepsal v Jacksonvillu pětiletou nabídku na 42 milionů dolarů, kterou Browns dorovnali. Maurkice Pouncey za 44 milionů dolarů za pět let přichází zhruba devět měsíců po přetržení křížového vazu – a s tím, že mu zbývá celý rok do konce nováčkovské smlouvy.

Nemám pocit, že by Alex Mack byl typem člověka, který se trápí tím, že je „nejlépe placeným centrem v NFL“, ale i on by možná v soukromí připustil, že to pro něj byla zatraceně krátká cesta s tímto titulárním páskem. Pro Browns je to zřejmě něco jako potvrzení jejich postupu a rozhodnutí nakonec podepsat s Alexem Mackem nabídkový list, který sestavili Jags. Vzhledem k tomu, že platový strop v lize stále roste, je těžké přijít na všechny správné efektivity při podepisování hráčů a na to, kolik utratit za různé skupiny pozic na soupisce, abyste si zajistili co nejlepší šanci na vítězství.

Doufejme, že Browns s částkou, kterou věnují do své útočné řady, něco zamýšlejí. I když to by znamenalo, že to dělají i Steelers s novou smlouvou pro Maurkice Pounceyho.