Proč byste rozhodně měli v lednu vyrazit do Maroka

742shares

Maroko v lednu – stojí za to ho zažít? Ano, rozhodně ano – ve skutečnosti je cestování do Maroka v zimě rozhodně něco, co stojí za zvážení. Přečtěte si, proč tomu tak je.

Maroko v zimě kočka

Výhled na Marrákeš z našeho balkonu riad.

Maroko. Země slunce a chaosu. Určitě místo, které byste si vyhradili na letní měsíce, kdy je nejlepší a nejzářivější. Že?

Možná ani ne. V době, kdy se dostanete doprostřed zimy v místech, jako jsou USA, CAN a Evropa, můžete náhle pocítit zoufalou potřebu utéct někam, kamkoli, kde je alespoň zdání tepla.

Naštěstí je život v Evropě jako výhra v country jackpotu. Můžete letět téměř kamkoli se vám zachce a často ne za příliš rozčilující cenu. Tak proč byste nejeli? Zvlášť v zimě.

Když se mě jedna australská emigrantka zeptala, jestli bych se k ní nechtěla přidat na rychlý výlet do Maroka, dychtivě jsem její pozvání přijala. Krátce nato jsme zjistily, že nás na výlet čeká obloha bez mráčku a počasí kolem dvacítky (sedmdesátky), což znamenalo, že jsme se rozhodly naprosto správně. Maroko v zimě nemohl být jiný než opravdu dobrý nápad.

Tady je tedy několik důvodů, proč byste se rozhodně měli vydat do Maroka v lednu (a zejména do Marrákeše) nebo obecně v chladnějším období. Zima v Maroku je opravdu krásná.

Přečtěte si více:

Zveřejnění: Tato stránka může obsahovat partnerské odkazy. Kliknutím na ně získáte další informace nebo provedete nákup, což může vést k malé provizi. Pokud potřebujete více informací, podívejte se prosím na mé zásady ochrany osobních údajů. Děkuji.

Hledáte místo, kde se ubytovat? Rezervovali jsme si ubytování ve velmi krásném hotelu Riad Catalina v Marrákeši. Určitě bych se zde vždy ubytovala a vřele doporučuji všem cestovatelům do města. Pro aktuální dostupnost klikněte sem.
Možná si budete chtít zajistit soukromý transfer z letiště do hotelu. Měli jsme problémy s naším taxikářem, který zvýšil cenu poté, co jsme nastoupili do auta, takže bych si přál, aby to bylo něco, co jsem zvážil předem.

Proč byste měli cestovat do Maroka v lednu

Maroko v lednu riad

Jak pohodlné vypadají ty postele v Riad Catalina?

Pokud žijete v Evropě, cestujete kousek za úplně jiným podnebím

Je mi záhadou, že země Maroko na africkém kontinentu je od Londýna vzdálená jen tři hodiny letu. Přesto je to reálná situace.

Za ty krátké tři hodiny můžete odcestovat do země, kde jsou v zimě často vyšší teploty než v anglickém létě.

Proč byste to neudělali?“

Mně se také líbí, že po té krátké vzdálenosti jste v zemi, která má úplně jiné kulturní zkušenosti než ta, kterou jste právě opustili. Takže proč byste v lednu nejeli do Maroka?“

Píšu to z pohledu toho, že jsem Australan. Tři hodiny cesty mě dostanou buď na 2/3 cesty přes mou zemi, nebo na Nový Zéland. Obě destinace vyloženě zbožňuji, ale zřejmě jsou si mnohem podobnější v kulturních postojích!

Je to levná destinace

Maroko není nejlevnější z levných destinací, ale ve srovnání s jinými zeměmi (mluvíme tu o USA, Kanadě, Velké Británii, zemích západní Evropy, Austrálii a NZ, aby bylo jasno) se zdá být docela rozumné.

Většina jídel venku stála méně než 15 AUD a jídlo bylo dobré a bohaté. Navíc, zmínil jsem se, že bych zaplatil téměř cokoli, abych unikl britské zimě? Rozhodně jsem měl pocit, že jsem dostal dobrou nabídku.

Jediný okamžik, kdy jsem měl pocit, že nás pořádně oškubali, bylo, když jsme chytili taxi z letiště do našeho riadu.

Kamarádka, která tam často jezdí, mi řekla, s jakou cenou mám počítat, a tak jsem ji řekla taxikáři, který s ní souhlasil.

Když jsme dorazili na místo určení, cenu zvýšil a nepustil nás z auta, dokud jsme nesouhlasili s jejím zaplacením.

Jelikož jsem cestovala s další kamarádkou, rozhodly jsme se, že nejbezpečnější bude to zaplatit a proklínat ho, až bude odjíždět.

Ano, vím, že na nás bylo pohlíženo jako na bohaté západní lidi, kteří si mohou dovolit zaplatit navíc, ale jde o princip věci. Navíc je vždycky zábavné, když vás někdo využívá, zvlášť když jste bezbranná žena.

Maroko v lednu marrákeš

Nebývám zrovna příznivcem selfie, ale koupelna byla nádherná.

Počasí v Maroku je v zimě perfektní

Zejména v Marrákeši se zdá být nádherné počasí po celý rok, s průměrnou teplotou 29 °C v teplejších měsících a 13 °C v zimě.

Přiznám se, že jsem měl neuvěřitelné štěstí, když jsem Maroko navštívil v lednu, kdy se teploty pohybovaly kolem dvaceti stupňů (to je pro vás Američany polovina sedmdesátky). Modrá obloha bez mráčku jistě přispěla k dokonalosti tohoto obrázku.

Mohli byste si zalyžovat… v AFRICE

Co si představíte, když se vám vybaví Afrika? Spalující horko? Nádherné pláže? Rozlehlou poušť? JÁ TAKÉ.

Kromě toho je Maroko skutečně zemí s mnoha různými klimatickými podmínkami. Včetně jednoho, ve kterém je ze všeho nejvíc… SNÍH.

Jo! V pohoří Atlas, které můžete navštívit během jednodenního výletu z Marrákeše, v zimních měsících pravidelně sněží.

Pokud tedy budete mít štěstí, můžete si během svého pobytu v Maroku trochu odpočinout od sněhu.

Můžete se vrátit domů a pochlubit se přátelům, že se vám podařilo lyžovat v Africe. Možná ti nebudou věřit… ale v hloubi duše budeš vědět, že je to pravda.

Maroko v zimě

Tudy k pohodlí.

Sladký mátový čaj chutná mnohem sladčeji, když venku není spalující horko

Osobně každou zemi, která je vášnivá v čaji, mohu podpořit.

Maročané jsou náhodou do svého mátového čaje blázni – pijí ho ráno, v poledne i večer.

I jako napůl britský vášnivý piják čaje připouštím, že pít ho, když je venku beznadějné vedro, je práce z lásky nebo možná jen závislost.

Je mnohem snazší vychutnat si čaj, když je ve vzduchu mírný chládek a člověk si uvědomí, že ho pije spíš pro hodnotu pohodlí než proto, že je na něm vyloženě závislý.

Takže je nádherné v časných ranních hodinách během pobytu v Maroku sejít dolů a začít popíjet první šálek čaje z pravděpodobně dvaceti, protože máta určitě chutná dobře.

V Maroku budete moci i v zimě dělat vše, co chcete

Místa jako Marrákeš jsou turistická, ale z dobrého důvodu – mají spoustu nabídky.

Po příjezdu do města jsme si zorganizovali všechny aktivity, které jsme chtěli podniknout, a nic nám nechybělo.

Každá prohlídka měla volná místa, mohli jsme jít rovnou do lázní a nechat se obsloužit. V restauracích jsme nemuseli čekat na místa k sezení.

Přesto si myslím, že by nám případné přehnané horko ubralo na některých zážitcích, jako byla procházka po pohoří Atlas za vodopádem, který byl sice docela zklamáním. Loudali bychom se na letním slunci, což by bylo pro všechny zúčastněné naprosto nepříjemné.

Vaše mozky nebudou závislé na horku, zatímco se budete snažit smlouvat na tržišti

Blízký východ je jednoznačně mým nejoblíbenějším místem pro nakupování, protože smlouvání je nejlepší.

Je to sport, který mně osobně jde, což je vzácnost (ve třinácti jsem se nějak dokázal omráčit nárazem do zdi při tělocviku a od té doby se vyhýbám všem organizovaným sportům).

Není to jen sport, je to psychologická hra, mezi vámi a majitelem obchodu.

A mně se na tom líbí, že každý odchází spokojený… máte pocit, že jste udělali dobrý obchod. Oni udělali obchod. Úsměvy na všechny strany.

Mám obzvlášť ráda své suvenýry z Marrákeše, protože mám pocit, že jsem pro ně pracovala.

A to úspěšně, protože jsem se v té době netopila v horku jako Zlá čarodějnice ze Západu.

Takže pokud máte chuť na nákupy, navštivte v lednu Maroko!

Co dělat v Maroku v zimě

Navštivte Jardin Majorelle: Navštivte tyto úžasné zahrady, které vytvořil francouzský umělec Jacques Majorelle a které byly kdysi domovem módního návrháře Yvese Saint Laurenta.

Projděte si medinu: I kdybyste se chtěli jen zorientovat, projděte si noční medinu Jemaa el Fnaa. Dozvíte se o její historii a možná od svého průvodce dostanete pár tipů, jak smlouvat.

Denní výlet do Essaouiry: Vydejte se na pobřeží a navštivte město Essaouira.

Navštivte pohoří Atlas: Pohoří Atlas je nádherné a je domovem berberských osad. Rozhodně stojí za to si je prohlédnout během jednodenního výletu z Marrákeše.

Vyrazte do hammamu: V zimě je tu dost chladno na to, abyste si mohli vychutnat hammam, tradiční turecké lázně. Ceny najdete zde.

Vydejte se do pouště: Díky nižším teplotám je ideální doba na prozkoumání pouště. Můžete si dát večeři pod hvězdami nebo se vydat na výlet na čtyřkolkách, což je etičtější varianta než jízda na velbloudu.

Byli jste v lednu v Marrákeši nebo jinde v Maroku? Jaké jste z toho měli dojmy?

navštívit Maroko v lednu

Ahoj, kočko.

Maroko v zimě:

Byli jsme ubytováni ve velmi krásném hotelu Riad Catalina v Marrákeši. Pro aktuální dostupnost klikněte sem.
Tady se dozvíte, jak vypadá jednodenní výlet do pohoří Atlas.
Jardin Majorelle musí vidět každý milovník módy, nadšenec do rostlin nebo jen obyčejný člověk.
Nejsem si jistý, jestli bych doporučil návštěvu hammamu (marockých lázní), kam jsme zašli, ale byl z toho skvělý příběh.
Podívejte se na tento návod, jak se oblékat v Kataru, který se dá použít i při balení do Maroka.

Chcete si přečíst další podobný obsah? Sledujte nás na Facebooku nebo se přihlaste k odběru měsíčního zpravodaje!

Pin me baby, one more time.

Obloha bez mráčku a dokonalé počasí - zde je několik dalších důvodů, proč byste měli zvážit, zda si Maroko vybrat jako zimní destinaci.