Restaurace, hotely a parky na Myrtle Beach budou otevřeny i 4. července

Pláže, atrakce a ohňostroj jsou v oblasti Myrtle Beach v provozu i o víkendu 4. července.

Ačkoli není pochyb o tom, že oslavy 4. července 2020 budou kvůli koronaviru vypadat jinak než v jiných letech, mnoho aktivit by mělo být o třídenním víkendu otevřeno.

Podívejte se, co se tento víkend děje, když se místní obyvatelé a návštěvníci připravují na oslavy v celém okrese Horry County.

Klikněte pro změnu velikosti

Nezaznamenala oblast nárůst případů onemocnění virem COVID-19?

Okres Horry – jehož součástí je i Myrtle Beach – zaznamenal během posledního měsíce dramatický nárůst případů, stejně jako většina Jižní Karolíny. K neděli bylo v oblasti Myrtle Beach potvrzeno 2 985 případů COVID-19.

Jen v červnu přibylo v okrese asi 2 500 případů.

Takže, musím nosit masku?“

Řekněme to takhle – důrazně, důrazně se to doporučuje.

Státní a místní představitelé zatím nepřijali zákony, které by masky vyžadovaly, ale v Myrtle Beach by se tak mohlo stát již tento týden. Jiná města v Jižní Karolíně přijala zákony vyžadující masky v restauracích a některých obchodech. Městská rada v Myrtle Beach má tuto otázku projednat ještě tento týden.

Zdravotníci v Jižní Karolíně prosili lidi, aby dobrovolně nosili masku a pomohli tak zpomalit šíření viru.

„Říkáme vám co nejdůrazněji a nejnaléhavěji, abyste dodržovali tato pravidla a nosili tyto masky,“ řekl minulý týden na tiskové konferenci guvernér Henry McMaster. „Víte, kdy je třeba je nosit a musíte je nosit. Nasaďte si ji.“

Je pláž otevřená?“

Ano.

Po celý víkend se můžete těšit na písek, výhled na oceán a šplouchání vln. Všechny pláže v Horry County, Myrtle Beach, North Myrtle Beach, Surfside Beach a Garden City jsou otevřené. Zdravotníci však žádají, aby lidé dodržovali společenský odstup a drželi se 6 stop od sebe, aby se zpomalilo šíření koronaviru.

Pohled na pláž ve středu odpoledne směrem na sever, kde se podél pobřeží v Myrtle Beach shromažďují davy lidí uprostřed pandemie koronaviru. Josh Bell [email protected]

Počasí nám přece nezkazí pobyt na pláži, ne?“

Existují dobré i špatné zprávy. Právě teď se očekává, že ve dnech 3. až 5. července budou vysoké teploty téměř ideální, kolem 80 stupňů. Nejnižší noční teploty by se podle předpovědi měly pohybovat kolem 70 stupňů.

Špatnou zprávou je, že podle Národní meteorologické služby je 50procentní pravděpodobnost deště a bouřek po celý víkend. To se může později v týdnu změnit, ale vypadá to, že v některých částech víkendu by se bouřky mohly objevit.

Můžeme použít bazén?

Komunitní bazény – například v hotelech nebo některých subdivizích – je možné používat.

Podle Centra pro kontrolu nemocí se virus COVID-19 nemůže šířit vodou v bazénech. Existuje však možnost, aby se nemoc šířila v oblastech kolem bazénu. Ministerstvo zdravotnictví a kontroly životního prostředí Jižní Karolíny vydalo pokyny pro osoby, které používají bazény, včetně dodržování sociálního odstupu, odstraňování společného vybavení a zabránění pobytu nemocných osob v okolí.

Je na rezervaci hotelu pozdě?

Očekává se, že mnoho hotelů v Grand Strandu bude tento víkend plných.

Podle údajů Claye Brittana Jr. obsazenost hotelů stále zaostává za loňským tempem. Center for Resort Tourism při CCU. O víkendu od 14. do 20. června měly hotely v oblasti Myrtle Beach 91,5 % obsazenost, což je mírný pokles oproti 96,5 % ve stejném týdnu v roce 2019.

Krátkodobé pronájmy podle centra překonávají loňskou míru rezervací. V roce 2019 bylo na týden od 27. června do 3. července přibližně 79,9 procenta krátkodobých pronájmů rezervováno alespoň dva týdny předem. V letošním roce to bylo 83,4 procenta. Ještě větší rozdíl je pro týden od 4. do 10. července, kdy v roce 2019 bylo alespoň dva týdny předem rezervováno 70,2 procenta a letos 97,7 procenta.

Můžeme si zajít na jídlo do restaurace?

Mnoho restaurací je otevřeno pro obsluhu, i když většina z nich omezila počet osob, které mohou dovnitř, nebo jejich otevírací dobu. To vedlo k tomu, že se před některými podniky tvořily fronty, protože zákazníci čekali na stůl.

Restaurace mohou nabízet obsluhu v jídelnách a stát je žádá, aby se zapojily do programu dobrovolných nálepek, kterými prokáží, že dodržují doporučení ke zpomalení COVID-19. DHEC připustil, že nařízení jsou pouze pokyny, nikoliv požadavky.

Některé restaurace v oblasti Grand Strand byly v posledních týdnech uzavřeny kvůli čištění poté, co byl jeden ze zaměstnanců pozitivně testován na koronavirus. Většina z nich po vyčištění obnovila provoz.

Rodina večeří ve středu odpoledne venku v restauraci Mellow Mushroom v Myrtle Beach. Josh Bell [email protected]

Můžu jít nakupovat?

Mnoho maloobchodních podniků je otevřeno pro zákazníky, i když některé obchody a nákupní centra mají pravidla, která mají pomoci zpomalit šíření COVID-19. Pravděpodobně bude nejlepší informovat se u jednotlivých prodejců o jejich předpisech.

Jsou otevřené atrakce?

Záleží na tom, jaké atrakce hodláte navštívit. Otevřené jsou aquaparky, bowlingové dráhy, motokárové dráhy a minigolfová hřiště. V provozu zůstávají i běžná golfová hřiště. Některé zábavní podniky změnily svá pravidla, aby se přizpůsobily COVID-19.

Další atrakce – včetně koncertních míst, kin a nočních klubů – zůstávají zavřené.

Návštěvníci Broadway Grand Prix čekají na zahájení závodu na dráze, která se nachází naproti Broadway at the Beach 16. března 2020. Motokárový park patří mezi podniky v oblasti, které byly nuceny zkrátit pracovní dobu kvůli nedostatku zaměstnanců. Josh Bell [email protected]

A co veřejné parky?“

Parky jsou otevřené, i když úředníci žádají, aby lidé dodržovali společenský odstup a umyli si ruce.

Státní parky v oblasti budou také otevřeny, ačkoli o víkendu, kdy byly znovu otevřeny, již několikrát dosáhly své kapacity.

Budou ohňostroje?

Na mnoha místech byly ohňostroje zrušeny, aby se zpomalilo šíření koronaviru, například na Broadway at the Beach, Cherry Grove Pier a Murrells Inlet Marshwalk.

Ohňostroj na molu 2nd Avenue Pier v Myrtle Beach má přesto v sobotu kolem 22. hodiny rozzářit noční oblohu.

Nějaká poslední rada?

Místní a státní představitelé vyzývají lidi, aby si užívali pláží, atrakcí a zařízení v celé Jižní Karolíně, jen aby při tom byli zodpovědní. To zahrnuje nošení roušky, praktikování společenského odstupu a aby zůstali doma, pokud se cítí špatně.

„Potřebujeme naše návštěvníky, máme je rádi,“ řekla starostka Myrtle Beach Brenda Bethuneová. Později dodala: „Je tak důležité dodržovat pokyny.“