Startup vyrábějící spotřebiče na solární pohon postavil maličký dům za 69 500 dolarů, který může zůstat měsíc mimo elektrickou síť, čímž se přiklonil k trendu malého bydlení – viz uvnitř 'Dream'

Maličký dům GoSun Dream
Maličký dům GoSun Dream.
GoSun
  • Výrobce spotřebičů na solární energii GoSun představil svůj první malý dům na kolečkách: GoSun Dream schopný provozu mimo síť za 69 500 dolarů, který bude k dispozici příští rok.
  • Domeček Dream dokáže zůstat mimo síť po dobu jednoho měsíce – v závislosti na místních podmínkách – s pomocí svých energetických systémů, které zahrnují solární panely.
  • Podle zakladatele a generálního ředitele společnosti GoSun Patricka Sherwina tento malý domek vyplňuje mezeru v energetické účinnosti, kterou mnoho jiných výrobců malých domků neupřednostňovalo.
  • GoSun zaznamenal od představení tohoto malého domu „obrovský zájem“, uvedl Sherwin v e-mailovém rozhovoru pro Business Insider.
  • Navštivte domovskou stránku Business Insider, kde najdete další články.

Výrobce solárních spotřebičů GoSun představil svůj první malý dům na kolečkách poháněný solární energií: GoSun Dream schopný provozu mimo síť.

Hnutí malých domů se stalo populárnějším během pandemie koronaviru. Podle zakladatele a generálního ředitele společnosti GoSun Patricka Sherwina však tato rostoucí komunita a tvůrci malých domů neustále opomíjeli upřednostňování energetické účinnosti těchto přenosných domů.

Vstupuje společnost GoSun, která se od své tradiční produktové řady solárních spotřebičů přeorientovala na drobné domky na kolečkách, aby tuto mezeru v energetické účinnosti zaplnila.

Více: Sherwin napsal v e-mailovém rozhovoru pro Business Insider: „Mnoho našich zákazníků kupovalo naše solární spotřebiče pro malé domy, takže jsme se zúčastnili několika konferencí o malých domech,“ napsal Sherwin. „Zjistili jsme, že stavitelé malých domů se soustředí buď na luxusní zboží, nebo na nízké náklady. Nikdo se nezaměřoval na energetickou účinnost a solární energii, a přitom mnoho potenciálních kupujících chce dobře postavený maličký dům, který má možnost vypnutí ze sítě nebo solární energii pro nouzové napájení.“