Universal Music Group spouští Mercury Studios, Alice Webb ve vedení

Populární na Variety

Universal Music Group (UMG) spouští Mercury Studios, nové oddělení, které bude zahrnovat stávajícího globálního filmového a televizního producenta Eagle Rock Entertainment (ERE).

Nové obsahové studio bude vyvíjet, produkovat a investovat do inovativních příběhů založených na hudbě. Hudba bude sloužit jako základ projektů v oblasti performance/live, faktografie/reality, scénářů, partnerství s umělci a filmaři a remasteringu a zvukových originálů prostřednictvím filmového a televizního obsahu, podcastů a krátkého obsahu. Kromě toho bude Mercury využívat globální prodejní divizi ERE spolu s distribucí domácího videa a digitálních médií.

Mercury Studios povede Alice Webb, kterou předseda představenstva a generální ředitel Universal Music U.K. David Joseph v roce 2019 jmenoval generální ředitelkou ERE po 15 letech úspěšné kariéry v BBC, kde působila jako ředitelka dětského a vzdělávacího oddělení. Joseph postaví Mercury do pozice klíčového přispěvatele ke globální audiovizuální strategii UMG a bude podléhat předsedovi představenstva a generálnímu řediteli UMG Siru Lucianu Graingeovi.

KnihovnaERE, která obsahuje téměř 2 000 hodin pořadů a více než 800 titulů původních dokumentů, televizního a filmového obsahu, zahrnuje dokumentární tituly „Miles Davis: Birth of The Cool“ a aktuálně na cenu Grammy nominovaný „That Little Ol‘ Band from Texas“, příběh skupiny ZZ Top, a katalog obsahuje také některé z nejikoničtějších vystoupení a koncertních záznamů v historii od umělců, jako jsou The Rolling Stones, Ella Fitzgerald, Queen a Dr. Dre.

David Joseph ze společnosti Universal Music U.K. uvedl: „Mercury Studios spojí ty nejlepší v oboru pod výjimečným vedením Alice, která se již osvědčila jako dynamická tvůrčí inovátorka, a to i během svého působení v BBC. Mercury bude o odvážných nápadech, vzrušujících nových talentech, ale především o poutavém vizuálním vyprávění příběhů, což se projeví na zajímavých projektech, které oznámíme v nadcházejících týdnech.“

Alice Webbová, generální ředitelka Mercury Studios, řekla: „Mercury Studios je jedním z nejlepších studií na světě: „Hudba je vášeň – dotýká se každé části našeho života, a proto je Mercury Studios tak vzrušující nabídkou. Jsme jedineční – spojujeme odborné znalosti napříč hudbou, filmem a televizí v oblasti faktografie, scénářů, prémiového zvuku, performance a mnoha dalších. Můžeme tvůrcům nabídnout pulzující prostor pro realizaci projektů, do kterých jsou skutečně zapálení, a využít přitom bohaté odborné znalosti, ke kterým máme přístup. Rádi bychom také přivítali novou krev: talentované a ambiciózní lidi, kteří chtějí vytvářet osobitý a relevantní obsah, jehož jádrem je hudba.“

Mercury Studios budou pokračovat v historii ERE v oblasti natáčení živých vystoupení, v poslední době například v podobě živě vysílaných koncertů umělců jako Sam Smith, Glass Animals nebo The Streets.

Nový subjekt má zvukové logo vytvořené umělkyní a skladatelkou Isobel Waller-Bridge („Fleabag“) a využil aktualizovanou verzi ikonického grafického loga „Mercury Man“ z původního vydavatelství Mercury Records.

Mercury Studios budou mít kanceláře v Londýně a Los Angeles.

Mercury Studios bude mít kanceláře v Londýně a Los Angeles.