Vodopád Aling Aling | Bali Waterfall Jumping & Slide

1) Aling Aling Pozadí

Ačkoli Aling Aling je název zdejšího hlavního krásného vodopádu, hned v jeho blízkosti se nacházejí další tři vodopády, kde se odehrávají všechny adrenalinovější možnosti. Jen si všimněte, že když někdo řekne Aling Aling, zahrnuje to i oblast, kde najdete tyto další aktivity.

Na rozdíl od některých jiných vodopádů v oblasti je procházka od parkoviště k oblasti vodopádů docela krátká, takže se nemusíte příliš obávat dlouhého pochodu nebo něčeho podobného.

Hlavní vodopád: Aling Aling

Vodopádová skluzavka*: Vodopád Kroya

33 stop / 10 metrů skok Vodopád: Kembarský vodopád

50 stop / 15 metrů skok Vodopád: Kembarský vodopád

50 stop / 15 metrů skok

Cena vstupenky: 20 000 IDR / 1,50 USD za návštěvu NEBO 125 000 IDR / 9 USD za skok do vody

*Proti přírodnímu tobogánu Kroya se nachází 16 stop / 5 metrů dlouhý skok z plošiny pro ty, kteří chtějí vyzkoušet kratší skok.

⇒ Pokud si chcete z této aktivity udělat celodenní výlet, jsou zde i další možnosti trekingu, které vás zavedou dále do džungle. Níže si můžete prohlédnout různé nabídky. Varianta „Krátký treking“ je hlavní variantou, kterou tento průvodce projde a která zahrnuje pouze vodopády.

Ceník vodopádu Alling Aling

Trekking k vodopádu Alling AlingVstupenka na vodopád Alling Aling

2) Kde se vodopád Aling Aling nachází?

Aling Aling se nachází v regentství Buleleng na Bali, které tvoří značnou část severní strany ostrova. Není příliš blízko příliš mnoha turistických míst, jako je Ubud nebo Seminyak, takže je to trochu klidnější destinace k návštěvě. Níže uvádíme přibližnou dobu jízdy z některých oblíbenějších míst na ostrově:

Munduk: Munduk: 1 hodina

Ubud: 2 hodiny

Canggu: 2 hodiny

Kuta:

Seminyak: 2 hodiny

Uluwatu: 2,5 hodiny

Pro přesnou polohu vstupu k vodopádům zadejte do Google Maps „Aling Aling Waterfall Reception“. Tím se dostanete přímo na parkoviště, odkud začíná krátká cesta k jednotlivým vodopádům. Vodopády jsem také připnul na mapu níže, nicméně jejich umístění je na Mapách Google pouze přibližné.

3) Jak se dostat k vodopádu Aling Aling

Pokud jde o návštěvu míst na Bali, můžete si vybrat ze tří hlavních možností – soukromý řidič, pronájem vlastní motorky nebo skupinový zájezd.

Soukromý řidič

Nájem řidiče na celý den je při návštěvě Bali docela běžná věc. Ceny za řidiče na celý den se pohybují kolem 50 USD plus minus. Pokud cestujete s dalšími lidmi, rozdělení těchto nákladů mezi více lidí je skvělý způsob, jak zůstat v rámci rozpočtu.

Můžete buď jít dopředu a objednat si řidiče předem prostřednictvím důvěryhodné společnosti, nebo můžete počkat, až přijedete a objednat si řidiče na Bali.

Půjčovna motorek

Půjčení vlastní motorky je zde druhou hlavní možností. Doporučoval bych vám to však pouze v případě, že jste s řízením velmi spokojeni. Nehody nezkušených, ale i zkušených řidičů se stávají neustále, takže buďte na silnicích opatrní. V závislosti na tom, odkud jedete, můžete za den strávit více než 4 hodiny řízením, takže i to byste měli zvážit.

Motorky jsou však levné a pohybují se v rozmezí 5 – 10 USD (+ benzín) na den. Pokud tedy motorku zvládnete a chcete ušetřit nějaké peníze, pak je tato možnost pro vás.

Skupinový zájezd

Třetí možností je připojit se ke skupinovému zájezdu. Obvykle nemám v těchto situacích příliš velký zájem připojit se ke skupinovému zájezdu jen proto, že soukromý řidič stojí v podstatě stejně. Pokud cestujete s další osobou, pak by soukromý řidič byl určitě levnější. Řeknu však, že pokud jste sólo cestovatel a chcete se připojit k dalším podobně smýšlejícím cestovatelům, pak je skupinový zájezd dobrý způsob, jak se seznámit s nějakými lidmi.“

“ Jedním z nejlépe hodnocených zájezdů, který vás vezme na tento jednodenní výlet, je balíček Bali Waterall Adventures (55 USD)

4) Kde se ubytovat v Munduku

Pokud se rozhodnete strávit několik dní na severu Bali objevováním krásné džungle a oblasti vodopádů, doporučuji se ubytovat ve městě Munduk. Najdete zde řadu různých možností ubytování v různých cenových relacích. K vodopádům, jako je Aling Aling, budete mít mnohem lepší přístup, protože nebudete muset jet hodiny jen proto, abyste se k nim dostali.

Během mého pobytu v Munduku jsem mohl každý den navštívit několik vodopádů, zatímco ti, kteří přijíždějí ze vzdálenějších měst, mohou kvůli delší době jízdy navštívit jen jeden nebo dva.

Budget: Bali Bening | Umah De Madya

Střední třída:

Luxusní: Munduk Moding Plantation | Munduk Menir Villas

Hotel Munduk

Hotel Munduk

5) Co si vzít s sebou na trek

Protože vás během dne v Aling Aling čeká spousta vodních aktivit, doporučuji vzít si s sebou následující věci:

Suchý batoh: Dostanete se poměrně blízko k vodopádům a vaše věci mohou snadno zmoknout. Vezměte si s sebou nepromokavý vak, který vaše věci ochrání před případnou vodou. “ Podívejte se na tuto suchou tašku Earth Park Dry Bag, do které můžete své věci uložit.

GoPro: Vzhledem k tomu, že budete skákat a klouzat z vodopádů, bude pro vás nejlepší mít s sebou GoPro, abyste mohli pořizovat záběry. “ Podívejte se na novou GoPro Here 8 nebo na svých cestách ušetřete s GoPro Hero 7.

Koupací oblek:

Rychleschnoucí ručník: V každém případě bude dobré mít na sobě něco, co se může namočit, protože budete mířit do vody: Vždycky si s sebou rád beru rychleschnoucí ručník, abych se během takových dnů osušil. Vzhledem k tomu, že můžete skočit do vody, je vždy dobré se před pokračováním dne osušit. “ Tento rychleschnoucí ručník z mikrovlákna Rainleaf je mým oblíbeným pomocníkem při cestování.

Tipy: Nezapomeňte dát spropitné místnímu průvodci! Tvrdě pracují a pár dolarů se jim může hodit.

6) Celodenní výlet k vodopádům Aling Aling

Po příjezdu na parkoviště a zaplacení vstupenky (20 000 IDR jen za návštěvu vodopádů nebo 125 000 IDR za skutečný vstup do vody a účast na různých adrenalinových možnostech) se vydáte asi 10 minut po cestě dolů. K dražší vstupence je k dispozici průvodce, který vás zavede k jednotlivým vodopádům a pomůže vám zorientovat se, kde a jak skoky/skluzy do vody provádět.

Vodopád Bali Rice Fields

Trekking k vodopádům BaliKroya Kembar Pucuk

A. Vodopád Kroya

Nejdříve bude na řadě vodopád Kroya. Zde najdete dvě různé aktivity, kterých se můžete zúčastnit – šestnáctimetrový skok a skluzavku po vodopádu, přičemž obě jsou velmi zábavné a měly by být dostatečně pohodlné i pro ty, kteří by se možná trochu zdráhali vyšších skoků.

Šestnáctimetrový skok se nachází naproti samotnému vodopádu. U tohoto skoku nebudete skákat z vodopádu, spíše je naproti vodopádu betonová plošina, takže je to docela snadný vstup. Je to také velmi malebná možnost fotografování, protože v pozadí budete mít Kroju spolu s motivačním nápisem na místě skoku „Nikdy to nezkoušej, nikdy nevíš, vyzkoušej svůj adrenalin, zapal svého ducha“.

Skok z vodopádu Kroja

Skok z vodopádu Kroja

Po skoku do vody se můžete rozhodnout pro cestu po cestě na levé straně vodopádu. Je zde nenáročná cesta, kterou vás průvodce provede směrem k vrcholu vodopádu Kroya.

Jakmile se ocitnete na vrcholu vodopádu, průvodce vám pomůže posadit se a správně vás umístí, abyste mohli plynule sklouznout dolů. I pro tento případ je nejlepší mít na sobě záchrannou vestu, abyste si nezranili záda. Jakmile se posadíte, stačí si lehnout na záda, zkřížit ruce a nohy a vydat se dolů po vodopádu Kroya. Můj průvodce se zmínil, že je to jediný velký vodopád, který se dá na celém Bali skutečně sjet, tak proč to nezkusit!“

Kroya Waterfall Slide

Kroya Waterfall Slide

B. Vodopád Kembar

Na dalším místě je 33 stop vysoký vodopád Kembar. Ke Kembaru se můžete dostat buď krátkou procházkou přes skály/cestu, nebo můžete využít velmi malou skluzavku z jedné tůňky do druhé a odtud jít pěšky.

Bali Forest Waterfalls

Bali Waterfall Slide

Jsme stále výše, takže pro ty, kteří jsou dostatečně pohodlní, je čas na druhý skok tohoto dne. Zde se nachází dvojitý vodopád s propastí uprostřed obou. Přímo na vrcholu mezery najdete malou betonovou plošinu, ze které můžete skočit. Tím si trochu ulehčíš práci, protože při skoku do vody nemusíš nic moc vyklízet.

Kembarský vodopád

Kembarský vodopád Skok

C. Vodopád Pucuk

Po skoku z 33metrového můstku zbývá už jen minuta do posledního skoku dne – padesátimetrového pádu z vodopádu Pucuk. Nejenže je tento skok nejvyšší ze všech, ale zdálo se mi, že pro čisté přistání je třeba trochu víc se odlepit od stěny. Pokud si na skok dostatečně věříte, jděte do toho! Najdeš zde také kousek betonové plošiny, aby ses mohl při seskoku lépe umístit.

Pucuk Waterfall

Pucuk Waterfall Jump

D. Vodopád Aling Aling

Když už máte své adrenalinové aktivity za sebou, je čas vydat se k největšímu vodopádu ze všech – vodopádu Aling Aling. Vodopád se nachází pouhých 5 minut chůze od předchozí oblasti vodopádů. Při výšce 115 stop z něj nesmíte skákat. Aling Aling je ve skutečnosti pro místní obyvatele známý jako posvátné místo a legenda praví, že se zde během holandské okupace země ukrývalo mnoho Indonésanů.

Neváhejte a vychutnejte si výhledy z dálky, až zakončíte zábavný a vzrušující den poznáváním jedněch z nejlepších vodopádů na Bali.

Vodopád Aling Aling Indonésie

Vodopád Aling Aling Bali

Jakmile vše v oblasti Aling Aling dokončíte, můžete se buď vydat k dalšímu vodopádu či atrakci pro tento den, nebo se vydat zpět do hotelu. Pokud máte čas, určitě se podívejte na vodopády Sekumpul a Banyumala Twin Waterfalls, které se nacházejí nedaleko.

“ Průvodce vodopády Sekumpul a Banyumala Twin Waterfalls vám poví něco více o tom, co můžete během návštěvy očekávat

“ Můžete se také podívat na Munduk Waterfall Trek, který navštěvuje čtyři různé vodopády v údolí

.