Vydejte se na alkalickou dietu pro boj s růžovkou

Některé kožní problémy nejsou jen kožní. Například růžovka se na povrchu jeví jako zarudnutí, ale problém leží hlouběji než v škáře. Přestože není známa žádná příčina tohoto onemocnění, lze růžovku přičíst cévnímu problému (cévy), který lze ovlivnit stravou a dalšími metabolickými procesy.
Současně s péčí o pleť, která řeší příznaky růžovky, můžete pomoci zvládnout tento stav pomocí zásadité stravy. Zásaditá strava má nízký obsah kyselin a vysoký obsah zásad, a pokud se podíváte na své spouštěče, je pravděpodobné, že jsou to právě tyto látky s vysokým obsahem kyselin: alkohol, kořeněná jídla a stres.
Na zásaditý životní styl si budete muset nějakou dobu zvykat, což začíná tím, co si dáváte do úst. Na tento druh stravy nemusíte přejít během víkendu, ale přechod můžete uskutečnit v týdenních blocích. Možná můžete horkou kávu a čokoládu po ránu nahradit čerstvou ovocnou šťávou (na rozdíl od všeobecného přesvědčení citrusové šťávy při metabolizaci v těle alkalizují) a možná další den omezit konzumaci červeného masa. Můžete také vyměnit škrobnaté potraviny, jako jsou brambory, za celozrnné, které mají vysoký obsah vlákniny a pomáhají vyplavovat toxiny z cév. Tento proces můžete urychlit tím, že se naučíte odšťavňovat čerstvou zeleninu a místo toho se přikloníte k vegetariánské stravě.
Kromě zásadité stravy se věnujte péči o pleť, která ji mírně čistí, hydratuje a chrání před sluncem (protože vystavení slunečnímu záření vyvolává propuknutí choroby). Na potlačení vzplanutí skvěle funguje čajovníkový olej, zatímco se předpokládá, že doplňování vitaminu D3 zmírňuje jeho výskyt, i když nemusí fungovat u každého.
Alkalická strava nepůsobí pouze proti růžovce, ale i proti dalším kožním problémům. Pupínky zmizí rychleji a akné, pokud není jeho příčinou nějaký skrytý problém (např. nízká hladina štítné žlázy), také rychle zmizí. A co víc, zásaditá strava doplňuje aktivní životní styl, a pokud na něm nejste, pravděpodobně vás inspiruje k tomu, abyste se do něj pustili.