Apdaly Lopez/RPM Off-Road Win 50th SCORE Baja 1000

Úterý, 21 Listopad, 2017 08:23Poslední aktualizace Středa, 13 Prosinec, 2017 08:40

0 Komentáře

LA PAZ, BAJA CALIFORNIA SUR, MEXICO, Nov. 21. prosince 2017 – 50. ročník pouštního závodu SCORE Baja 1000 přinesl tvrdou konkurenci a jednu z nejnáročnějších tratí v historii závodu. Pro společnost BFGoodrich, titulárního sponzora závodu, přinesl také 29. celkové vítězství. Týmy závodící na pneumatikách BFGoodrich si zajistily prvních 12 míst v celkovém pořadí a zajistily si 18 vítězství ve třídách.

Apdaly Lopez se na pneumatikách BFGoodrich vyhoupl na první místo
V tvrdém souboji ve druhé polovině závodu se závodníci BFGoodrich Bryce Menzies, Luke McMillin a Apdaly Lopez drželi na dostřel. Když se závod blížil k cílové čáře, Cameron Steele byl těsně za třemi vedoucími jezdci a čekal, že převezme vedení od každého, kdo zakopne. Apdaly Lopez však nikdy nezakopl a dojel na prvním místě v kategorii Trophy Truck.
Apdaly, který závodil se svým otcem Juanem Carlosem Lopezem, závodil na pneumatikách BFGoodrich Baja T/A® KR3 a jejich výkon citoval, když několik minut po svém agresivním vítězství držel na stupních vítězů slavnostní šek na 50 000 dolarů.

„Přilnavost našich pneumatik byla úžasná. Směr, který nám udávaly, byl úžasný,“ řekl Apdaly Lopez. „Lepší výkon si od pneumatik nemohu přát. Jsem velmi šťastný, že jsem teď ve spojení s BFGoodrich.“

Podílová cena 50 000 dolarů pro celkového vítěze byla oproti předchozím ročníkům znatelně navýšena, uvedl Chris Baker, ředitel motorsportu BFGoodrich Tires a Michelin North America. Cenu získal celkový vítěz, pokud vozidlo jelo výhradně na pneumatikách BFGoodrich.

„Letošní ročník závodu SCORE Baja 1000 byl pro nás velký. Byl to 50. ročník závodu a první rok, kdy byla společnost BFGoodrich titulárním sponzorem,“ řekl Baker. „Zvýšili jsme naši kontingenční cenu jednak jako smysluplnou odměnu pro vítězný závodní tým, ale také proto, abychom zdůraznili tento významný rok pro sérii závodů i pro naši společnost.“

Decades of Desert Domination
Vítězství Lopezova týmu bylo jedním z mnoha příběhů, které završily letošní téma společnosti BFGoodrich: Kromě vítězství týmu Lopez v kategorii Trophy Truck zvítězily týmy BFGoodrich také ve třídách 1; 10; Trophy Truck Spec; Hammer Truck Unlimited; 12; 5; 8; 7; Heavy Metal; 3000; Pro UTV Turbo; 3; Baja Challenge; 7SX; Stock Full; 11 a Vintage Pre-82.

Jednotlivci třídy 10 BFGoodrich se prosadili
V kategorii třídy 10, která zahrnuje jednosedadlové nebo dvousedadlové vozy s objemem do 1650 cm3, obsadil tým vybavený technikou BFGoodrich ve složení Cody Reid, Adam Pfankuch, Rick St. John, Sammy Ehrenberg a Brian Bowles
první místo s průměrem 49,9 mil za hodinu. Tým, který závodil na pneumatikách BFGoodrich Baja T/A® KR2, dokázal předjet všechna silnější vozidla třídy 1 a získat celkové vítězství v kategorii buggy.

Tým COPS se vrací k BFGoodrich, pódium
V kategorii Trophy Truck Spec se John Langley a jeho závodní tým COPS vrátili k pneumatikám BFGoodrich Tires a na tomto podniku závodili na pneumatikách BFGoodrich Baja T/A® KR2. Tým skončil v této kategorii na prvním místě s časem 23:34:54. Tým COPS nebyl sám. Na letošním ročníku SCORE Baja 1000 se osm týmů závodících v kategoriích Trophy Truck a Trophy Truck Spec rozhodlo závodit na pneumatikách BFGoodrich poté, co dříve závodily na pneumatikách jiných značek.
Bratři Currieovi vyhráli kategorii Hammer Truck Unlimited

Tým bratrů Caseyho a Codyho Currieových ovládl kategorii Hammer Truck Unlimited. Závodili na pneumatikách BFGoodrich Baja T/A® KR3 a během celého závodu neprovedli žádnou výměnu zadní pneumatiky, což je v závodě Baja 1000 téměř nevídaný výkon. A nebyli sami. Jon Walker, který závodil v kategorii Class 1 Unlimited, závodil na pneumatikách BFGoodrich Baja T/A® KR2 a za celý závod nevyměnil ani jednu zadní pneumatiku a skončil s přesvědčivým vítězstvím ve své kategorii.

Velké vítězství pro BFGoodrich v kategorii Pro UTV
V kategorii Pro UTV skončil tým závodníka BFGoodrich Brandona Schuelera na prvním místě a porazil další UTV o více než hodinu a půl. Schuelerův tým tvořili Miles Martin, Pat Stone, Mitch Guthrie Jr, Matt Park a Jason Spiess. UTV závodilo na 32palcových pneumatikách BFGoodrich® All-Terrain KR2.

Vítězství v kategorii Baja Challenge
V kategorii Baja Challenge získal tým BFGoodrich Performance první místo. Tým dokončil závod na stejných čtyřech pneumatikách BFGoodrich Mud-Terrain T/A® KM3, které byly použity při předjíždění na trati, a nikdy nemusel zastavit kvůli opravě nebo výměně pneumatiky.

„Tento závod není pro slabochy,“ řekl jezdec týmu BFGoodrich Performance Lance Clifford, který závodil v kategorii Baja Challenge. „Náš tým je tvrdý, ale naše pneumatiky jsou tvrdší. Ujeli jsme 1134 kilometrů s nulovým počtem proražených pneumatik. Jsem hrdý na to, že mohu být součástí tohoto týmu a podílet se na vývoji nové generace pneumatik BFGoodrich.“

Tým BFGoodrich závodící v kategorii Baja Challenge tvořili Brian Finch, Bill Weber, Bob Bower, Lance Clifford, Kyle Tucker, Larry McRae a Brad Lovell.

Žijící legenda jede znovu
Jeden z nejslavnějších offroadových závodníků všech dob jel závod Baja 1000 již po padesáté. Rod Hall, který nevynechal žádný závod od počátku seriálu 1000, jel v kategorii Stock Full-Sized Truck na pneumatikách BFGoodrich. Hall, který jen několik dní po závodě oslavil 80. narozeniny, závodil se svými týmovými kolegy Chadem Hallem, Frankem DeAngelem, Austinem Hallem a Chrisem Woo.

Týmy společnosti BFGoodrich neustále vyvíjejí novou generaci pneumatik Baja 1000 jako laboratoř
. Týmy, které letos závodily na pneumatikách BFGoodrich, jezdily mimo jiné na pneumatikách BFGoodrich All-Terrain T/A® KO2, BFGoodrich Mud-Terrain T/A® KM2, BFGoodrich Baja T/A® KR a Baja T/A® KR2 a KR3. Výkon těchto pneumatik ve vyčerpávající poušti Baja je již více než 40 let skutečnou výzkumnou a vývojovou laboratoří.
V roce 1975 se inženýři společnosti BFGoodrich vydali do Baji, aby zde otestovali radiální pneumatiku pro lehké nákladní vozy určenou pro jízdu v terénu i na silnici. Věděli, že pokud pneumatiky dokážou fungovat na nelítostné scéně Baja, dokážou fungovat prakticky kdekoli.

Zbytek je historie. Od té první cesty v roce 1975 je společnost BFGoodrich součástí komunity terénních závodů. V letošním roce, kdy SCORE oslavilo 50. výročí závodu Baja 1000, společnost BFGoodrich poprvé oslavila, že je titulárním sponzorem závodu. Letošní závod byl pro značku významným milníkem, který by nebyl možný bez složených milníků za poslední čtyři desetiletí:

2014: BFGoodrich představuje All Terrain T/A® KO2 na Baja v Mexiku
2016: Pneumatiky BFGoodrich pomáhají Robu MacCachrenovi získat třetí vítězství v Baja 1000 za sebou
2017: BFGoodrich se stává titulárním sponzorem závodu SCORE Baja 1000 a obsazuje prvních 12 míst v celkovém pořadí

O společnosti BFGoodrich® Tires
S více než 100letou tradicí se společnost BFGoodrich® Tires věnuje poskytování vysoce výkonných pneumatik pro ty, kteří mají vášeň pro jízdu prakticky v jakémkoli prostředí. Díky kombinaci technických znalostí a 45 let zkušeností z motoristického sportu dodává společnost BFGoodrich pneumatiky pro celou škálu jízdních zážitků od ultra vysokého výkonu na silnici až po jízdu v terénu s jedním společným tématem – extrémním výkonem. Přijďte vylepšit svůj výkon se společností BFGoodrich a podívejte se, kam vás naše pneumatiky mohou dovést na www.BFGoodrichTires.com, www.BFGoodrichRacing.com, na Facebooku www.Facebook.com/BFGoodrichTires nebo na Twitteru či Instagramu @BFGoodrichTires.

Kontakt pro média:
Phil Watson
phil.watson

Tags: Tento záznam byl zveřejněnv úterý 21. listopadu 2017 v 8:23vložen do rubriky BFGoodrich, Off Road.Můžete navázat na odpovědi tohoto článku prostřednictvím zdroje RSS 2.0 Můžete zanechat odpověd, nebo vytvořit tzv. zpětný odkaz.