Bryn Forbes

První ročník (2012-13)Upravit

Forbes hrál svůj první ročník na Cleveland State. Nastoupil do 32 zápasů, z toho nastoupil do 18, v nichž si připsal průměr 12,7 bodu, 3,5 doskoku a 1,2 asistence za 28,3 minuty. Forbes vedl tým v bodování mezi hráči, kteří odehráli více než šest zápasů. V Horizon League byl jedenáctý v bodování a osmý v počtu tříbodových střel na zápas (2,0) a v konferenčních zápasech se umístil na sedmém místě v bodování (14,9 bodu na zápas) a na druhém místě v úspěšnosti trestných hodů (,908). Forbes zaznamenal dvouciferný počet bodů ve 24 zápasech, z toho ve čtyřech zápasech více než 20 bodů. Své sezónní maximum 24 bodů zaznamenal proti Valparaisu (9. 2.), když proměnil 8 z 10 střel, z toho 4 ze 4 z tříbodové vzdálenosti, a proti Milwaukee (17. 2.), když dal 9 z 12 střel, z toho 4 ze 7 zpoza oblouku. V dalších zápasech zaznamenal 22 bodů proti Loyole (23. 1.) a 21 bodů proti Detroitu (12. 1.), proti Titánům přidal osm doskoků a pěti trojkami vyrovnal rekord CSU v jednom zápase. Forbes nasbíral osm doskoků v utkání s UIC (2/2) a proti Notre Dame (Ohio) (19/12) rozdal pět asistencí, což je jeho sezónní maximum. Jeho úspěšný první ročník byl odměněn titulem nováčka roku 2012/13 v Horizon League, oceněním v Horizon League All-Newcomer Team, CollegeInsider.com Mid-Major Freshman All-America Team a dvojnásobným oceněním Horizon League Newcomer of the Week (3. prosince a 14. ledna).

Druhý ročník (2013-14)Edit

Forbes se chtěl ve druhém ročníku zlepšit. Ještě na Cleveland State nastoupil ke všem 32 zápasům, v nichž hrál, a za 34,4 minuty si připsal v průměru 15,6 bodu, 3,1 doskoku a 1,7 asistence. S průměrem 15,6 bodu na zápas byl lídrem Cleveland State a šestým nejlepším střelcem Horizon League a zároveň druhým nejlepším střelcem za tři body v lize (2,5 b.), když zaostával pouze za Travisem Baderem z Oaklandu, nejlepším střelcem za tři body v NCAA. Forbes dovedl tým k bilanci 21-12 a 12-4 v Horizon League. Jeho efektivita se výrazně zlepšila, když se umístil na čtvrtém místě v Horizon League v úspěšnosti střelby za tři body (.424), na pátém místě v úspěšnosti trestných hodů (.826) a na čtvrtém místě v počtu odehraných minut (34,4 pg). Forbes překonal rekordy, když s 81 trefenými trojkami vytvořil školní rekord Cleveland State v jedné sezóně a v každém zápase dal alespoň jednu trojku. Bodování mu šlo snadno, když ve 26 z 32 zápasů zaznamenal dvouciferný počet bodů, z toho v 10 zápasech 20 a více bodů. Prvních 28 trestných hodů v sezóně trefil bezchybně, pak chyboval. Sezónní střelecká maxima si vytvořil jak proti Notre Dame (Ohio) s 27 body (18. 12.), přičemž pěti trefenými trojkami vyrovnal rekord CSU v jednom utkání, tak proti Detroitu (31. 1.), proti Titánům přidal sedm doskoků. Forbes prokázal schopnost hrát na velké scéně, když si na univerzitě v Kentucky (25. 11.) připsal 22 bodů a pět doskoků, přičemž z čáry faulů proměnil 11 z 11 pokusů. Získal ocenění druhého týmu NABC All-District 12 a druhého týmu All-Horizon League.

Juniorský ročník (2014-15)Upravit

V juniorském ročníku se Forbes rozhodl přestoupit. Na Michigan State chtěl přijít částečně proto, aby byl blíže domovu, mohl se starat o malého syna a byl nablízku rodinnému příslušníkovi se zdravotními problémy. Forbesovi byla udělena výjimka, aby mohl hrát za Sparťany v sezóně 2014-15. Pravidla NCAA obvykle vyžadují, aby přestupující hráči vynechali jeden rok, ale NCAA uděluje výjimky sportovcům, kteří přestupují z důvodu rodinných potíží. Forbesovi zbývaly ještě dvě sezony, během nichž měl na Michigan State nárok na přestup.

Forbes se chtěl okamžitě prosadit vzhledem k obrovské fluktuaci z předchozí sezony. Michigan State přišel o obránce Keitha Applinga, Garyho Harrise a Russella Byrda. Odešli také tři postoví hráči, kteří vykazovali střelecké schopnosti: Adreian Payne, Kenny Kaminski a Alex Guana. Forbes nastoupil do 39 zápasů, z toho nastoupil do 24, v průměru měl 8,5 bodu, 1,4 doskoku a 1,0 asistence za 26,2 minuty na zápas. Forbesova ostrá střelba pokračovala, když se umístil na čtvrtém místě v Big Ten v procentuální úspěšnosti střelby za tři body celkově (.427), na osmém místě v zápasech Big Ten (.405) a na dvanáctém místě v Big Ten v úspěšnosti střelby za tři body celkově (1,8). Ve 14 zápasech zaznamenal dvouciferný počet bodů, včetně sezónního maxima 21 bodů ve Wisconsinu (3/1), a vedl MSU v bodování ve třech zápasech proti Eastern Michiganu (12/17; 14 bodů), Rutgers (1/29; 18 bodů) a Wisconsinu (3/1; 21 bodů). Forbes dal dva nebo více tříbodových košů v 19 zápasech, z toho v pěti zápasech dal čtyři nebo více tříbodových košů, což podtrhl perfektním výkonem 5 z 5 zpoza oblouku ve Wisconsinu (3/1). Forbes trefil 7 ze 7 střel z pole, z toho 4 ze 4 za tři body, a zaznamenal 18 bodů v utkání s Notre Dame (12/3). S 23 přihrávkami se umístil na čtvrtém místě v týmu, což podtrhl třemi přihrávkami v utkání s Nebraskou (24. 1.). Z čáry trestných hodů střílel 808 (42-52), čímž se zařadil na druhé místo v týmu, a z tříbodové vzdálenosti střílel 450 (9-20) při postupu MSU do finále NCAA. Ve dvou zápasech turnaje NCAA proti Georgii (20. 3.) ve druhém kole a Louisville (29. 3.) v elitní osmičce nastřílel 14 bodů a při vítězství MSU v elitní osmičce v prodloužení dal prvních pět bodů a hned při prvním útoku v prodloužení se trefil za tři body. Jeho nejlepším výkonem v kariéře byly čtyři asistence proti Arkansasu-Pine Bluff 6. prosince.

Poslední ročník (2015-16)Edit

V posledním ročníku se Forbes výrazně zlepšil. Stal se jedním z nejlepších střelců za tři body v zemi, jeho úspěšnost se blížila 50 %. Během posledního ročníku v Michiganu získal mnoho ocenění a rekordů. Dne 2. března 2016 Forbes trefil rekord týmu a konference Big Ten v počtu 11 tříbodových košů, přičemž dovedl Michigan State k vítězství 97:66 nad Rutgers. Po skončení posledního ročníku byl Forbes spolu s Denzelem Valentinem vybrán do soutěže NCAA College Basketball Three-Point Contest. Forbes byl v prvním kole soutěže poražen svým spoluhráčem. Forbes byl jmenován 1. týmem USBWA All-District V, 2. týmem Media All-Big Ten, 2. týmem Coaches All-Big Ten a týmem PIT All-Tournament Team.