Hodnocení hráčů Barcelony proti Athleticu Bilbao: 9/10 Trojice Messi, Pedri, de Jong je tahouny zápasu, ostatní dostávají 6 a více

Lionel Messi, Pedri a Frenkie de Jong se zasloužili o to, že Barcelona ve středu porazila Athletic Bilbao 3:2.

Barcelona měla nejhorší možný začátek zápasu, protože Inaki Williams poslal Athletic Bilbao do vedení už ve třetí minutě, když překonal Marca-Andreho ter Stegena z hranice pokutového území poté, co se vyhnul polovysoké výzvě Clementa Lengleta. Poté, co Bilbao ovládlo úvodní výměny, se však hosté pomalu dostávali do hry.

Ve 14. minutě se hra opět vyrovnala, když Frenkie de Jong prokázal obrovský přehled a pohyb, když si naběhl na dlouhý pas Lionela Messiho a poté udělal kličku neobsazenému Pedrimu, který hlavou poslal míč do sítě. Sedm minut po přestávce Pedri připravil pro Messiho gól, když nachytal špatně postaveného Unaie Simona.

Barcelona se i nadále tlačila dopředu a vytvářela si šance a těsně po hodině hry to byl opět Messi, kdo se zapsal do střelecké listiny, když byl ve správný čas na správném místě a proměnil zpětnou přihrávku Antoina Griezmanna. Messiho dvakrát odmítlo i dřevo a bylo s podivem, jak je možné, že Barcelona v závěrečné čtvrthodině zápasu nedotáhla skóre mimo dosah Bilbaa.

Bilbau přece jen svitla naděje na pozdní návrat, když v poslední minutě nastaveného času vstřelil skvělý dalekonosný gól kapitán Iker Muniain. Barcelona si však všechny tři body pohlídala a posunula se na třetí místo tabulky La Ligy. Tvrdý oříšek nyní vládne svěřencům Ronalda Koemana po středeční klíčové výhře nad Athleticem Bilbao.

Marc-Andre ter Stegen: 6/10

Převzato z Getty Images

Na úvodním gólu, který vstřelil Inaki Williams, se více provinily jiné hvězdy Barcelony. Na to, jakou má ter Stegen kvalitu, si však mohl počínat lépe a snahu útočníka Athleticu Bilbao zpacifikovat. Několika zákroky se však postaral o to, aby Barcelona udržela své vedení. Nemohl však udělat nic pro to, aby odmítl Ikera Muniaina.

Sergino Dest: 6/10

Dest měl špatný vstup do utkání a byl to on, kdo ztratil míč výše na hřišti, než Bilbao rozjelo expresní protiútok, který vyústil v první gól. Poté však v obraně neudělal chybu a vyhrál každý ze tří přízemních soubojů, které svedl. Byl to však další zápas, ve kterém se mu nedařilo v koncovce.

Ronald Araujo: 7/10

Nejlepší ze všech beků Barcelony, Araujo předvedl několik důležitých zákroků, 4 čistá konta a několik zákroků, přičemž vyhrál 6 ze 7 soubojů. Ukázal své zlepšující se kvality na míči, jen čtyřikrát ztratil míč a snažil se Barcelonu tlačit dopředu.

Clement Lenglet: Lenglet v zapomenutelném úvodu utkání zanechal mnoho stoprocentního dojmu, když polovičatým zákrokem zastavil Inakiho Williamse v jeho akci. Poté však Francouz dobře uklidil a byl obzvláště impozantní ve vzduchu. S míčem u nohy byl jako vždy přesný a chybně přihrál jen pětkrát.

Jordi Alba: 6,5/10

Jednalo se o velmi nevýrazný výkon Španěla, který se nedostal do mnoha šancí. Nakonec si sice vytvořil jednu velkou šanci a podílel se na přípravě druhého gólu Lionela Messiho, ale jinak téměř nepředstavoval hrozbu. V obraně byl poměrně solidní a připsal si až 6 zákroků.

Pedri: 9/10

1 – Ve věku 18 let a 42 dní se Pedri González 🇪🇸 z @FCBarcelona stal nejmladším hráčem, který v zápase @LaLigaEN na novém San Mamés skóroval i asistoval. Křest. pic.twitter.com/jkkIK8sFwZ

– OptaJose (@OptaJose) 6. ledna 2021

Malého génia, který se opět výrazně zapojil do závěrečné třetiny, prostě nic nezastaví. Zázračný teenager byl jako první ve správný čas na správném místě a hlavou zařídil Barceloně vyrovnání. Geniálním momentem večera však bylo, že Pedri připravil Messimu první gól chytrou zpětnou přihrávkou poté, co nachytal špatně postaveného Unaie Simona. Vytvořil i další dvě šance.

Sergio Busquets: 6/10

Pro Busquetse to byl zápas plný tref a chyb. Zkušený záložník zbytečně nechal obránce Barcelony na holičkách poté, co si nabíhal, aby uzavřel prostor před první brankou Bilbaa. Po zbytek zápasu si však téměř na nic nestěžoval, ačkoli jeho nedostatečná pohyblivost ho v těchto dnech hodně omezuje. Jako vždy byl čistý v držení míče a zahrál několik chytrých míčů.

Frenkie de Jong: 9/10

Vypadá to, že de Jong se v Barceloně pomalu, ale jistě prosazuje a jeho akcie ve středu dále rostly. Nizozemec předvedl skvělý pohyb a jemný přehled, aby připravil Pedrimu gól. Později ve hře si de Jong mohl připsat další asistenci, jen aby Messi nenašel zadní část sítě. Typicky odvedl šichtu u míče, když zkompletoval 6 zákroků.

Antoine Griezmann: 8/10

8 – Proti Atlétiku (3 střely, 1 asistence a 3 klíčové přihrávky) se Antoine Griezmann 🇫🇷 osamostatnil, což je více než v jakémkoli jiném zápase @FCBarcelona ve všech soutěžích. Práce. pic.twitter.com/7hsjVh16lh

Griezmannovo gólové hledání pokračovalo i proti Bilbau, ale i tak to byl od Francouze vynikající výkon. Vítěz mistrovství světa ve fotbale 2018 předváděl účelný výkon a odhodlaně nabíhal dopředu.

Jiný den by možná našel zadní vrátka, ale ve středu chytrým zákrokem připravil Messimu druhou branku. Jako vždy se nevyhýbal ani obranným povinnostem, když se postaral o neuvěřitelných 8 zákroků.

Lionel Messi: 9/10

Téměř dokonalý výkon Messiho. Messi, který vypadal mnohem více řízený, zkušeně otevřel hru v přípravě na Pedriho gól. Poté předvedl dvě brilantní zakončení, kterými si připsal druhý gól. V jiný den mohl kapitán Barcelony dokonce slavit hattrick, dvě z jeho střel zasáhly dřevěnou konstrukci. Při druhém gólu Bilbaa však Messi odevzdal míč, což byla jediná chyba večera.

2 – Lionel Messi 🇦🇷 se stal prvním hráčem @FCBarcelona, který na novém San Mamés v @LaLigaEN vstřelil branku – předchozím hráčem, který za klub vstřelil dva góly ve venkovním utkání LaLigy proti Athletic Clubu, byl Javier Saviola 🇦🇷 v dubnu 2002 na starém San Mamés. Posvěceno. pic.twitter.com/gaS429I0xw

Ousmane Dembele: 7/10

Další působivý výkon Dembeleho, přestože nevstřelil gól ani nepřidal asistenci. Dembele však poskytl tolik potřebnou injekci energie v poslední třetině hřiště a přinesl něco jiného než ostatní hráči kolem něj. Francouz při každé příležitosti najížděl na obránce Bilbaa a vytvořil si také tři šance. Vynikající.

ZÁSTUPCI

Oscar Mingueza: N/A

Na 15 minut za Destu, Mingueza byl ve finální fázi zápasu převážně spolehlivý.

Martin Braithwaite:

Martin Braithwaite: N/A

Braithwaite vystřídal v 75. minutě Dembeleho a účinně se tlačil do vyšších pater hřiště, ale neodehrál tolik, aby si zasloužil hodnocení.